בדרך לגמילה: כך תצמצמו את נזקי העישון

רבות דובר על הנזק הבריאותי הנגרם מעישון ומהתמכרות לסיגריות. בשנים האחרונות, בניסיונות לצמצם את התופעה, חלים יותר ויותר הגבלים על עישון במקומות ציבוריים, ומודעות האזהרה על גבי קופסאות הסיגריות תופסות כבר כמעט את כל שטח הקופסה.

עשן הסיגריות הוא תערובת המכילה יותר מ-2,000 מרכיבים, שרבים מהם רעילים וגורמים נזק לגוף. המרכיב הרעיל ביותר הוא הניקוטין, חומר הגורם להאצת קצב הלב ולהעלאת לחץ הדם, ומאפשר יצירת ניטרוזאמינים, שהם חומרים מסרטנים רבי-עוצמה. בנוסף מעודד הניקוטין פעילות של חומרים מסרטנים אחרים. מלבד נזקים אלו, מחקרים רבים מעידים העישון גורם לפגיעה בפוריות בקרב הגברים, מכיוון שהזרע הופך דליל יותר ונייד פחות.

גם מי שאינו מעשן, אך נחשף לתוצרי שריפת טבק בסביבה סגורה, גורם לעצמו נזק בריאותי. למעשה, עשן הטבק שעולה מהקצה הבוער של הסיגריה מכיל ריכוז גבוה יותר של מרכיבים מסוכנים מאשר העשן הננשף על ידי המעשן. העישון הסביל עלול לגרום לרגישות בעיניים ולכאבי-ראש, לגירוי רירית האף ולשיעול, וכן לתופעות אלרגיות בדרכי הנשימה ובעיניים. עשן הסיגריות פוגע גם בעור הפנים, ומאיץ תופעות כגון קמטים, הבלטת עצמות הפנים, עור מדולדל ואפור וגוון צהבהב-אדמדם של עור הפנים.

רדיקלים חופשיים ומזיקים

אחד הגורמים המרכזיים למחלות ולהזדקנות הוא הנזק החמצוני שנגרם על ידי רדיקלים חופשיים. רדיקלים אלו הם אטומים או מולקולות הנמצאים במצב לא יציב מבחינה אנרגטית, וזקוקים לאלקטרון נוסף כדי לחזור למצבם היציב. מסיבה זאת, עלולים הרדיקלים החופשיים לגזול אלקטרונים ממרכיבים חיוניים בתאי הגוף. פגיעה בתא אחד או בכמה אלפי תאים בגוף היא זניחה, והגוף מתגבר עליה ללא קושי. עם זאת, לאחר חשיפה קריטית מסוימת לרדיקלים החופשיים, עלולים להיגרם לגוף נזקים המתבטאים בשיבושים בתפקודי מערכות הגוף ובמחלות שונות.

המערכת החיסונית מייצרת, במידת הצורך, רדיקלים חופשיים להשמדת וירוסים וחיידקים בגוף. עם זאת, הסיכון נובע מכמויות הרדיקלים החופשיים המגיעים אלינו ממקורות חיצוניים כמו עישון, תרופות וכימיקלים שונים, מזון מתועש, מזון מטוגן, קרינה אלקטרו-מגנטית, חומרי ריסוס והדברה ועוד.

מלחמת האנטי-אוקסידנטים

גוף האדם נלחם ברדיקלים החופשיים בעזרת אנטי-אוקסידנטים, אולם, עם העלייה בזיהום האוויר וככל שמזדקנים, כך קשה יותר לגוף להתמודד נגדם. ירקות ופירות ידועים כמכילים אנטי-אוקסידנטים רבים. ויטמין C נחשב כלוחם חיוני כנגד ההשפעות השליליות של הרדיקלים החופשיים, וכך גם המינרלים אבץ, נחושת ומנגן.

חומצת האמינו נ-אצטיל-ל-ציסטאין או NAC, הינה הנגזרת של ל-ציסטאין. נ-אצטיל-ל-ציסטאין מופקת ממקור טבעי ובצורת ה- Free Form המאפשרת ספיגה ישירה. כל כמוסה מכילה מינון מרוכז של 600 מ"ג ומיוצרת באיכות גבוהה האופיינית לליין המוצרים של סולגאר.

לפרטים נוספים
אומגה 3 "950"

אומגה 3 "950"

Triple Strength Omega-3 950 mg

אומגה 3 "950" נבדק והוכח כאפקטיבי במחקרים! אומגה 3 "950" זהו מוצר דגל של חברת סולגאר המשקף את הידע והניסיון שצברה חברת סולגאר לאורך 70 שנות פעילות. אומגה 3 "950" מגיעה בנגזרת טבעית ומופקת באמצעות טכנולוגיית אסטריפיקציה ייחודית המקנה לחומצות השומן זמינות מקסימלית ואפקטיביות מובטחת! המינון המרוכז של הכמוסות מספק מענה בכמוסה 1 ליום בלבד! אומגה 3 "950" מבית סולגאר נחקר ונמצא יעיל לגמילה מעישון על ידי הפחתת הכמיהה לטבק ולסיגריות*! אומגה 3 "950" מבית סולגאר נחקר ונמצא יעיל בהורדת קרישיות, לחץ דם ודלקתיות אצל נוטלי תרופות ממשפחת הסטטינים**!

לפרטים נוספים
אסטרולה Ester-C® Plus

אסטרולה Ester-C® Plus

Vitamin C 500/1000 mg

פורמולה פטנטית מתוחכמת וייחודית לסולגאר, של ויטמין C שאינו חומצי, בעלת יכולת ספיגה והטמעה גבוהה. נשארת פעילה זמן רב בגוף ומגיעה לריכוז הגבוה פי ארבעה מוויטמין C רגיל ברקמות ובתאי דם לבנים.

לפרטים נוספים
דלפא

דלפא

DLPA 500 mg

דלפא מכילה תערובת של חומצות אמינו חיוניות - ד-פנילאלנין ול-פנילאלנין ובצורתן החופשית המאפשרת זמינות גבוהה יותר.

לפרטים נוספים

ויטמין B5 (חומצה פנטותנית), המכונה גם "ויטמין המורל"*, ממלא תפקיד בשימוש ורגולציה של כולסטרול. בכך הוא מסייע לשמירה על רמות תקינות של כולסטרול בעורקים ולמניעת הצטברות פלאק אשר עלולה לגרום להתקף לב או שבץ**. מחקרים רבים הראו כי ויטמין B5 עלול לסייע בהפחתה של רמות הטריגליצרידים והכולסטרול "הרע", ה-LDL באנשים עם רמות גבוהות של שומנים בדם***. במקביל, ויטמין B5 עלול לסייע בהעלאת רמות הכולסטרול "הטוב", ה-HDL****.

לפרטים נוספים
ויטמין E בתוספת סלניום נטול שמרים

ויטמין E בתוספת סלניום נטול שמרים

Dry Vitamin E with Yeast Free Selenium VCaps

קומפלקס המכיל שילוב מושלם בין שני נוגדי-חמצון חשובים הפועלים בצורה סינרגטית, ומהווים גורם חשוב לנטרול רדיקלים חופשיים. השילוב בין שני רכיבים חיוני, נוכח העובדה שוויטמין E וסלניום חסרים משמעותית בתזונה המודרנית היומיומית.

לפרטים נוספים
  הדרכה אישית ויצירת קשר
open contacts