בעיות השמנה של ילדים: כל הדרכים למניעה וטיפול

בעיות עודף משקל בקרב ילדים ובני נוער הפכו לשכיחות כל כך בשנים האחרונות, עד כי ארגון הבריאות העולמי הגדיר אותן כמחלה כרונית. בעולם המערבי, בין 20% ל-25% מהילדים סובלים מעודף משקל. התופעה המדאיגה לא פוסחת על ישראל, וההערכה היא שכ-15%-20% מהילדים והמתבגרים בישראל סובלים מעודף משקל.

מניעת השמנה בקרב ילדים מתחילה באימוץ של אורח חיים בריא והרגלי תזונה נכונים. וכמו בכל דבר, כשמדובר בילדים – על ההורים מוטלת האחריות להקנות הרגלים אלו לילדיהם כבר מגיל צעיר.

להקפיד על אכילה מאוזנת

בשנים הראשונות לחייהם, יש להורים הזדמנות להקנות לילדים ידע והדרכה בנושאים של תזונה נכונה. בראש ובראשונה, על ההורים להוות מודל לחיקוי לילדיהם על ידי קיום של ארוחות משפחתיות בזמנים קבועים והקפדה על תפריט העשיר בירקות, דגנים מלאים, מוצרי חלב ודגים. חשיפת הילדים לכל אבות המזון והימנעות מצריכה מוגזמת של מזון עתיר בקלוריות וסוכר, יבטיחו את התפתחותם התקינה של הילדים וסיגול של הרגלים שילוו אותם לכל החיים.

לעודד פעילות גופנית

פעילות גופנית היא מרכיב חשוב בשמירה על אורח חיים בריא. רצוי כי הורים יעודדו את ילדיהם להירשם לחוגים של פעילות גופנית מגוונת, אשר יספקו הנאה בצד שמירה על אורח חיים ספורטיבי.

בנוסף, שילוב של פעילות ספורטיבית משפחתית כגון טיולים לפארקים, רכיבה על אופניים וביקור בגני שעשועים, יסייע להקניית הרגלים בריאים ויאפשר לילדים להוציא אנרגיה ולשאוף אוויר צח תוך כדי בילוי עם בני המשפחה.

פחות שעות טלוויזיה

מחקרים הראו כי לצפייה מרובה בטלוויזיה בקרב ילדים בטלוויזיה יש קשר ישיר לתופעות של עליה במשקל. מלבד חוסר האקטיביות של הישיבה הממושכת מול המסך, מלווה הצפייה בטלוויזיה גם באכילה לא מבוקרת של מזון עתיר שומן כגון חטיפים ודברי מתיקה.
לכן, חשוב להגביל את שעות הצפייה של הילדים בטלוויזיה במהלך השבוע, ולהציע להם תחליף בריא ל"נשנושים" בעת הצפייה, כגון פירות וירקות.

תוספי בריאות

מומלץ לשלב בשגרת היום של ילדים.

בחרו את תוספי הבריאות המתאימים ביותר עבור ילדכם:

®Kangavites מדורגת בחמישייה הפותחת ברשימת המולטי-ויטמינים האפקטיביים ביותר לילדים לשנת 2016 מתוך 88 סוגים שנבדקו*! מדובר בפיתוח המבוסס על שנים רבות של מחקר מדעי עדכני בתחום תזונת הילדים. לפורמולה מקיפה זו, הרכב ייחודי של ויטמינים ומינרלים חיוניים בשילוב של רכיבי תזונה מעולים המותאמים במיוחד לילדים.

לפרטים נוספים
נוסחת אסידופילוס מתקדמת + 40

נוסחת אסידופילוס מתקדמת + 40

Advanced 40+ Acidophilus VCaps

פורמולה מתקדמת המספקת חמישה סוגים של מיקרואורגניזמים ידידותיים, במינון של 1.5 מיליארד חיידקים פעילים בכל כמוסה. זני החיידקים הפטנטיים בפורמולה הינם: ל.אסידופילוס, ב.לקטיס, ס.תרמופילוס, ל.פאראקסי ול.רמנוסוס (LGG) ולהם גיבוי מחקרי קליני יותר מכל זני חיידקים פרוביוטיים אחרים בעולם. נוסחת אסידופילוס 40+ מתקדמת מבית סולגאר נבדקה במחקר ונמצאה יעילה להפחתת מצבי ספסיס (אלח דם) וסיבוכים נלווים,בחולים עם כוויות חמורות*.

לפרטים נוספים
כלורלה

כלורלה

Chlorella (Broken Cell-Wall)

אצת הכלורלה הירוקה שמקורה באגמי מים מתוקים, היא בין המקורות העשירים ביותר לכלורופיל ומספקת מערך שלם של ויטמינים, מינרלים וחומצות אמינו.

לפרטים נוספים
  הדרכה אישית ויצירת קשר
open contacts