הכן גופך לקיץ: כך תפטרו מהמשקל העודף

הטמפרטורה שמטפסת מעלה, שעות האור שמתארכות והבגדים הקצרים שמציצים אלינו מחלונות הראווה – כל אלו מבשרים לנו כי העונה החמה כבר בפתח. הקיץ מעבר לפינה, וזה בדיוק הזמן להשיל מעלינו את הקילוגרמים העודפים שצברנו מתחת לסוודר בחורף.

מלבד השאיפה להראות חטובים בבגד-ים, לירידה במשקל יש כמובן גם חשיבות בריאותית.
משקל עודף הוא הגורם השני במספר לתמותה ממחלות בתרבות המערבית. בין השאר, מגביר המשקל העודף את הסיכון למחלות כגון יתר לחץ דם, עודף כולסטרול בדם, סוכרת ומחלות לב וכלי דם.

הכל נשאר במשפחה

עלייה במשקל אינה נגרמת רק מאכילה מוגזמת. למעשה, הגורם הראשון לכך הוא תורשתי- אם רוב בני המשפחה סובלים מעודף משקל, סביר להניח שההשמנה טבועה עמוק בגנים שלכם. אולם לא מדובר בגזירה משמים - ניתן לשנות את המצב על ידי השקעת מאמצים בשמירה על המשקל.

הגורם השני הוא סביבתי - מדובר בשינויים בתזונה ובדפוסי החיים, אשר המשפיעים לכולנו על משקל הגוף. הגורם השלישי הוא ההרגלים האישיים בתזונה ובאורח החיים, אשר משתנים מאדם לאדם. הרגלים אלו הניתנים לשינוי, בהתאם לדרך בה אנו בוחרים לעצב את חיינו.

משפרים הרגלים

רעב הוא רק אחת הסיבות שבגללן אוכלים. פעמים רבות, אנו משתמשים באוכל כדרך להפיג מתח, להקל על דיכאון ולהסיח את הדעת מבעיות אחרות. כדי להימנע מאכילה מיותרת, היעזרו בשיטות הבאות:

  • איכלו מסודר: הקפידו על אכילת 3 ארוחות ביום לפחות, המכילות את כל אבות המזון. ארוחת הבוקר היא החשובה ביותר ומעניקה אנרגיה למשך היום.
  • הפחיתו בסוכר: רצוי להימנע מאכילה מרובה של סוכרים ומזונות עשירים במלח.
  • ירקות תחילה: סלט לפני הארוחה מקל על פעולת מערכת העיכול. בנוסף, הקפידו לאכול ירקות מאודים בכלל וירקות ירוקים בפרט.
  • לכו על זה: הליכה קצרה כחצי שעה לאחר הארוחה תסייע באיזון רמות הסוכר בדם.
  • קחו לדרך: אם אתם נמצאים רוב היום בדרכים ואין לכם זמן לארוחה מסודרת, מומלץ להכין ארוחה מזינה בצידנית קטנה.
  • אל תאכלו מול הטלוויזיה: אכילה מול המרקע הופכת להיות מכנית, וכתוצאה מכך, צריכת הקלוריות עולה.
טונלין®

טונלין®

Tonalin® CLA 1300 mg

טונלין® מבית סולגאר הינו מוצר מתקדם המספק את רכיב ה- CLA הנחקר ביותר ובאיכות הגבוהה ביותר מבין מוצרים מתחרים. סולגאר עושה שימוש בפטנט המקורי והבלעדי של BASF המסומן כ- Tonalin® CLA, אשר יעילותו ובטיחותו הוכחה ב-18 מחקרים מדעיים שונים. מחקרים אשר בדקו את פעילותו של הטונלין® מצאו כי ביכולתו לסייע בצמצום אחוזי השומן*.

לפרטים נוספים

הידרוקסי ציטראט זוהי נגזרת יציבה של חומצה הידרוקסי ציטרית (HCA) המופקת מקליפתם של פירות אסיאתיים שהבולט מבניהם הוא התמר ההינדי (Garcinia cambogia). פרי התמר ההינדי המוכר מזה דורות רבים כתבלין במטבח ההודי והתאילנדי. מחקרים מראים כי הידרוקסי-ציטראט עשוי להיות אפקטיבי עבור צמצום ומניעת הצטברות של שומן ויסרלי (בטני)*. אחת הפעולות המשויכות לו היא עיכוב האנזים ההופך פחמימות וסוכרים לשומן בגוף ופינוי עודף הפחמימות ליצירת גליקוגן. מאגרי גליקוגן מלאים מאותתים למנגנון בקרת השובע במוח, ובכך מסייעים להפחית את תחושת הרעב.**

לפרטים נוספים
ל-קרניטין נוזלי

ל-קרניטין נוזלי

L-Carnitine 1,500 mg Liquid

ל-קרניטין בנוסחה הנוזלית היא פורמולה משובחת המספקת 1,500 מ"ג של ל-קרניטין בצורתה החופשית (FREE FORM) המעודדת ספיגה אופטימלית, ו-10 מ"ג חומצה פנטוטנית (B5) המעורבת בשחרור אנרגיה מהתאים.

לפרטים נוספים
דלפא

דלפא

DLPA 500 mg

דלפא מכילה תערובת של חומצות אמינו חיוניות - ד-פנילאלנין ול-פנילאלנין ובצורתן החופשית המאפשרת זמינות גבוהה יותר.

לפרטים נוספים
סיבי קליפת פסיליום

סיבי קליפת פסיליום

Psyllium Husks Fiber 500 mg VCaps

סיבים תזונתיים מקליפת זרעי צמח הפלנטגו (פסיליום) התורמים לשלל מצבי אי סדירות בפעילות מערכת העיכול, כמו שלשול כרוני* ועצירות.** סיבים אלה מסייעים בהסדרת פעילות המעיים בזכות יכולתם לספוח מים ולתפוח עד פי 14 מנפחם. סיבי הפסיליום סופחים חומרים מזיקים ממערכת העיכול, מונעים את ספיגתם מחדש ומפחיתים את העומס על הכבד כמו-גם תמיכה באיזון רמות גבוהות של כולסטרול בדם***. מחקרים מהשנים האחרונות מראים כי לסיבי הפסיליום עלול להיות תפקיד פוטנציאלי במניעת התסמונת המטבולית.****

לפרטים נוספים
  הדרכה אישית ויצירת קשר
open contacts