להגן על העור מפני נזקי הקור

שינויי מזג אויר קיצוניים, הקור והרוח שמאפיינים את תקופת החורף, מזיקים לגופנו ולעור שעלול להפוך ליבש, סדוק ומגורה. אזורים שונים בגופנו רגישים במיוחד להשפעות מזג האוויר, ולכן חשוב לדעת כיצד להגן על כל אזור ולהשיב לו את הלחות שאבדה לו.

מזג האוויר הקר והיבש בחורף גורם לכך ששכבת השומן בעור מאבדת נוזלים ומתייבשת, מה שעלול להוביל לאדמומיות, סדקים ואפילו תחושת גירוד ועקצוץ. אז מה עושים?

הכי פגיע - עור הפנים
עור הפנים הדק הוא הפגיע ביותר לשינויים אקלימים. לכן, בחורף רצוי להקפיד על שגרת טיפוח עור הפנים בבוקר ובערב, בטקס קבוע הכולל רחיצה במים פושרים והזנתו בקרם לחות מזין או בקרם המכיל ויטמין E.
את ניקוי הפנים מומלץ לעשות עם סבון בעל איזון חומצי הקרוב לחומציות של העור ומועשר בלחות, כך שלא ייגרם יובש או גירוי. להשלמת הטיפול ניתן להשתמש במסכות לחות והזנה על בסיס שבועי, וכמובן לא לשכוח למרוח מקדם הגנה גבוה המגן על העור מנזקי האקלים המשתנים- בכל יציאה מהבית.

כפות הידיים חשופות
גם כפות הידיים שלנו, שבאות במגע עם חפצים, אנשים ומשטחים בעלי מרקמים משתנים, חשופות לשינויי אקלים כגון שמש ישירה, רוח קרה, יובש וטמפרטורות נמוכות. כל אלו גורמים נזק מצטבר לעור הידיים ועשויים לגרום להתייבשות, היסדקות, אדמומיות, עקצוצים ובמקרים חמורים אף דימומים.
ניתן להפחית את הנזק באמצעות שימוש בכפפות שיצרו בידוד מהסביבה, קרם ידיים מזין המחזיר לעור את הלחות שהתנדפה, או שימוש בתכשירי לחות אחרים. מומלץ למרוח את כפות הידיים בקרם ביציאה מהמקלחת, לפני יציאה לעבודה בבוקר, לפני שהולכים לישון בלילה ובכל פעם שחשים יובש ואי נעימות בידיים.

שפתיים סדוקות וכואבות
עור השפתיים עלול אף הוא לאבד מלחותו הטבעית, כך שתאי העור הופכים פגיעים ונסדקים בקלות. סדקים אלו כואבים במיוחד כשהם באים במגע עם חום, אוכל חומצי ואפילו משחת שיניים. למניעת התפתחות סדקים בשפתיים מומלץ לא ללקק אותן, שכן הרוק שמתאדה רק מחמיר את מצבן. אין לקלף או לנשוך את העור הסדוק, שכן פעולות אלו עלולות לגרום לדימום שיאט את תהליך הריפוי.
מומלץ להגן על השפתיים בעזרת שפתון לחות או משחה שומנית, שמספקים שכבת מגן בין העור העדין לבין תנאי מזג האוויר. השימוש בתכשירים אלו חשוב לא פחות גם בתוך הבית, בו יש לעיתים אוויר חם ויבש.

פצעי קור – לא נעים ולא אסתטי
רבים סובלים מהופעת פצעונים קטנים ושלפוחיות על השפתיים ובצידי הפה מדי פעם. נגעים אלו מכונים בשמות העממיים "פצעי קור" ו-"פצעי חום", כאשר למעשה אלו התפרצויות של וירוס ההרפס שחבוי בגופנו.
פצעי קור הם פצעים המופיעים בחורף לרוב סביב השפתיים, ומתאפיינים בשלפוחיות מלאות בנוזלים. בשל מיקומם האסטרטגי, פצעים אלו מהווים לרוב בעיה אסתטית שגם מכאיבה ומציקה. לרוב הפצעים חולים מעצמם בתוך כשבוע, אולם ניתן להקל על הכאב באמצעות הנחת קרח, מריחת משחות המכילות חומר מאלחש ושימוש בשפתון לח להקלה על תנועת השפתיים.

מלבד שמירה על גופנו מנזקי הקור בצורה חיצונית, ניתן גם לסייע לו להתמודד עם פגעי מזג האוויר באמצעות תוספי בריאות:

ויטמין B2 ריבופלאבין

ויטמין B2 ריבופלאבין

Vitamin B2 (Riboflavin) VCaps

ויטמין B2 המוכר גם בשם ריבופלאבין הינו ויטמין חשוב ממשפחת ויטמיני ה- B. ויטמין B2 במינון של 100 מ"ג של סולגאר מיוצר באיכות גבוהה ומופק ממקורות טבעיים.

לפרטים נוספים
ל-ליזין

ל-ליזין

L-Lysine 500 mg

ל-ליזין היא חומצה אמינית חיונית אשר נחקרה רבות בהקשר של הרפס סימפלקס (HSV), ומשמשת לזירוז החלמה של זיהומי הרפס שונים, כמו גם הרפס זוסטר (שלבקת חוגרת) ופצעי קור*. היא פועלת לחיזוק שלמות הרקמות בדופנות העורקים, מאיצה את החלמתם ומסייעת למניעת הישנותם**. מחקרים נוספים מראים את הקשר של הליזין לבריאות העצם בכך ששילובה עם חומצת האמינו ל-ארגינין גורם לתאי עצם אוסטאובלסטים (תאים בוני עצם) להיות פעילים יותר, ומגבירים ייצור של חלבון הקולגן***.

לפרטים נוספים
אסטקסנטין

אסטקסנטין

Astaxanthin 5 mg

אסטקסנטין הוא קרוטנואיד ורדרד-אדום שמקורו בחופי הוואי, האחראי על צבעי הסלמון והפלמינגו. שלא כמו הקרוטנואידים הידועים, בטא קרוטן, לוטאין וליקופן המגיעים ממקור של צמחים, אסטקסנטין מגיע מאצה בשם Haematococcus pluvialis המפיקה את הרכיב כחלק ממנגנון התגוננות שלה מקרינת השמש. מבחינת שוק תוספי התזונה הרכיב נמצא בעלייה מתמדת של עניין והערכה ואף מחקרים מובילים בדרמטולוגיה מייחסים לאסטקסנטין תכונות של "תוסף על" בתחום טיפוח העור והרכיב נחשב למלך נוגדי החמצון*. יש לציין כי הרכיב אסטקסנטין נחקר בשימושים רבים ומגוונים מעבר לבריאות העור ומתאים לשימוש בריאותי רב-תחומי**. במחקרים השתמשו ב- 10-5 מ"ג אסטקסנטין ביום.

לפרטים נוספים
ביוטין

ביוטין

Biotin 600 mcg

ביוטין, הנקרא גם ויטמין H, הינו ויטמין מסיס מים ממשפחת ויטמיני ה- B. הביוטין רכיב חיוני לסינתזה של חומצות שומן וחומצות אמינו ולכן חיוני לתאי העור. ביוטין של סולגאר מוכר ומומלץ ע"י רופאי עור בישראל.

לפרטים נוספים

ויטמין E הינו ויטמין חשוב ממשפחה של תרכובות הכוללת טוקופרולים וטוקוטרינולים. מכלל ויטמיני ה- E הקיימים, הנגזרת המייצגת את הצורה הפעילה ביותר של הוויטמין הינה D-alpha Tocopherol. נגזרת זו מאפשרת את הזמינות הביולוגית הגבוהה ביותר לגוף. ויטמין E של סולגאר מגיע בנגזרת D-alpha Tocopherol בתוספת תערובת טוקופרולים נוספים המשפרים את הספיגה וההטמעה של הוויטמין בגוף.

לפרטים נוספים

ויטמין E נוזלי של סולגאר מגיע בפורמולציה נוזלית. מדובר בוויטמין E ממקור טבעי בנגזרת D-alpha Tocopherol ובתוספת תערובת טוקופרולים נוספים המשפרים את הספיגה וההטמעה של הוויטמין בגוף. ויטמין E נוזלי של סולגאר מתאים הן לבליעה והן למריחה.

לפרטים נוספים
  הדרכה אישית ויצירת קשר
open contacts