לרוץ כמו הרוח: טיפים לריצת חורף

החורף הוא העונה המושלמת לצאת לריצה – מזג האוויר הקריר שמאפיין את ארצנו בחורף מקל על המאמץ הגופני, והאווירה הסגרירית מספקת לרצים תפאורה משולמת.

מלבד היתרונות הבריאותיים הידועים של כושר גופני, הרי שבחורף מסייעת הריצה גם לצמצום תופעות כמו דכדוך ועייפות שפוקדים אנשים מסוימים עקב שעות החושך הארוכות והמחסור באור שמש. הריצה מגבירה את זרימת הדם בגוף ומעודדת הפרשה של אנדורפינים וסרוטונין שמשפרים את מצב הרוח.

ריצה במזג אויר קר מסייעת גם לשריפה מוגברת של קלוריות, שכן הגוף צורך יותר אנרגיה לשמירה על חום הגוף. לכן, הריצה בחורף מסייעת לשמריה על משקל תקין ומאזנת את צריכת הקלוריות שמאפיינת לעיתים את התקופה הקרה.

כללי אצבע לריצה בחורף:

על מנת ליהנות מיתרונות הריצה וגם לשמור על הבריאות בחורף, מומלץ להקפיד על כמה כללים בסיסיים:

  • חימום לפני הריצה: בחורף מומלץ לבצע חימום ארוך יותר מהרגיל, ולשלב בו תנועות לחימום המפרקים כגון סיבובי קרסוליים, ברכיים ואגן.
  • לבוש בשיטת הבצל: מומלץ להתלבש בשכבות, ולהקפיד כי הבגד הצמוד לגוף מנדף זיעה, בעוד הבגד החיצוני חוסם את הרוח והגשם. רצוי להימנע מעודף שכבות כדי שלא להזיע יתר על המידה וכדי למנוע סרבול.
  • שמירה על קצוות הגוף: יש להגן על כפות הידיים והאוזניים על ידי שימוש בכפפות ובכובע.
  • הקפדה על שתייה: למרות תחושת הצמא המופחתת בחורף, חשוב להקפיד על אספקת נוזלים לגוף לפני, במהלך ואחרי הריצה. בתום האימון מומלץ לשתות כוס תה או משקה חם אחר                                                                                      

בנוסף לשמירה על כללי הריצה בחורף, ניתן להיעזר בתוספי בריאות ייעודיים לאלו החשופים לתנאי מזג-אוויר קרים ורוצים להמשיך לרוץ כמו הרוח, לכל אורך החורף !

אסטרולה Ester-C® Plus

אסטרולה Ester-C® Plus

Vitamin C 500/1000 mg

אסטרולה סולגאר מכילה ®Ester-C שהינו פטנט רשום של החברה. בניגוד לפורמולות אחרות בשוק, אסטרולה של סולגאר מכילה גם מטבוליטים של ויטמין C המסייעים בספיגת הרכיב בגוף. מכאן השם המלא של המוצר Ester-C® Plus. המוצר אסטרולה סולגאר נחקר במחקר קליני חדש המראה יעילות גבוהה של הרכיב.

לפרטים נוספים

לא עוד מולטי-ויטמין, אלא פורמולה ייחודית ואיכותית בעלת שם עולמי! פורמולת ®VM-2000 מכילה ויטמינים ומינרלים חיוניים בשילוב של חומצות אמינו, צמחים ורכיבים מצוינים הפועלים יחדיו באופן סינרגטי ומלא עוצמה.

לפרטים נוספים

שילוב של קו-אנזים Q10 וחומצה אלפא ליפואית בטכנולוגית ™Nutri- Nano . מדובר בשילוב עוצמתי במיוחד המקנה זמינות ביולוגית גבוהה של שני הרכיבים. בדומה לקו-אנזים Q10 שהינו רכיב שומני, גם חומצה אלפא ליפואית נספגת טוב יותר כרכיב שומני ארוז בטכנולוגיה אמביפילית. קו-אנזים Q10 נוטרי ננו מגיע במוצר זה למינון של 45 מ"ג שווי ערך ל- 135 מ"ג רכיב זמין ו- 50 מ"ג חומצה אלפא ליפואית שוות ערך ל- 150 מ"ג רכיב זמין.

לפרטים נוספים

ג'ינסנג קוריאני שייך למשפחת הג'ינסנגים (קיסוסיים). מבין כלל הג'ינסנגים הקיימים נחשב הג'ינסנג הקוריאני חזק במיוחד. הג'ינסנג הקוריאני מוכר בשמות נוספים ובהם פאנאקס (Panax). מקור השם בשפה היוונית ומשמעותו "מרפא-כל". הג'ינסנג הקוריאני נחשב לאחד הצמחים העוצמתיים ביותר מבחינה מסורתית בו ניתן לעשות שימוש רב ומגוון. תמצית ג'ינסנג קוריאני סולגאר מכילה ריכוז יעיל של רכיבים פעילים בשם ג'ינסנוסידיים.

לפרטים נוספים
סמבוק שחור - תמצית תקנית

סמבוק שחור - תמצית תקנית

Elderberry Berry (Sambucus nigra) SFP

צמח הסמבוק השחור נמצא בשימוש ברפואה המסורתית אלפי שנים. מוצאו מאירופה, אסיה ואפריקה ולו גוון שחור-אדום עז.

לפרטים נוספים
סלק - תמצית

סלק - תמצית

Beetroot Extract

הסלק (Beetroot) הוא ירק סגול ממשפחת הסלקיים Chenopodiaceae הסלק עשיר בבטאנין Betanin המעניק לשורש את תכונותיו המועילות ואת צבעו העז הסגול. כמוסות הסלק של סולגאר מופקות משורש הסלק האדום Beta voulgaris. מדובר בתמצית במינון פוטנטי של 500 מ"ג המגבירה את כל תכונותיו הטבעיות ורכיביו הייחודיים של הסלק. המוצר לא מכיל סוכר.

לפרטים נוספים
מגנזיום ציטראט

מגנזיום ציטראט

Magnesium Citrate

המגנזיום הינו מינרל חיוני שהכרחי לתפקוד תקין של התאים בגוף. המגנזיום משתתף במאות תהליכים ביולוגיים שונים ולכן חיוני לכל בני האדם. באוכלוסיית ישראל תתכן ירידה משמעותית בתכולת המגנזיום בגוף על רקע: צריכת מזון מתועש, בעיות בספיגה, איבוד מגנזיום בזיעה, שימוש בתרופות משתנות ועוד. צריכת המגנזיום היומית המומלצת היא כ- 400-200 מ"ג. על פי נתוני מב"ת של משרד הבריאות, צריכת המגנזיום בישראל נמוכה בכל קבוצות הגיל. חסר במגנזיום נקשר עם הפרעות בקצב הלב, מחלת לב איסכמית, הסתיידות של רקמות רכות ושרירים, טרשת עורקים ויתר לחץ דם*. מגנזיום ציטראט הוא מגנזיום בקשירה אורגנית לחומצה ציטרית. מדובר בצורת המגנזיום שהוכחה כיעילה ביותר, עם יתרון נוסף של אחידות בספיגה בקרב אוכלוסיות שונות, בין היתר בזכות צורתו המיוננת**.

לפרטים נוספים
ל-קרניטין נוזלי

ל-קרניטין נוזלי

L-Carnitine 1,500 mg Liquid

ל-קרניטין היא תרכובת אורגנית השייכת לקבוצת חומצות האמינו הלא חיוניות. ל-קרניטין מבית סולגאר מגיע בצורה חופשית (Free Form). ל-קרניטין נוזלי מבית סולגאר מגיע במינון של 1,500 מ"ג למנת הגשה הנחשב למינון יעיל. בפורמולה הושם דגש מיוחד על שימור פוטנטיות הרכיבים ומניעת חמצונם ולכן שלב האריזה נעשה ללא נוכחות חמצן.

לפרטים נוספים
  הדרכה אישית ויצירת קשר
open contacts