על הניסים ועל השומנים – שומנים "טובים" ושומנים "רעים" לגוף

סגולותיו של השמן בחג החנוכה חוזרות ומאריכות ימים לפחות כמו נס פך השמן, אולם שם בדיוק נגמרים הניסים ומתחילות הבעיות. הטעמים אמנם נהדרים אולם השומנים הרוויים מזיקים לגוף. חשוב לסייג ולהבין כבר מעכשיו כי לא כל השומנים מזיקים ו"רעים" – ישנם מקורות מהם ניתן להפיק שומנים "טובים" בעלי אפקט חיובי לגוף.

מקורם של השומנים המזיקים מגיע מן החי ומן הצומח. שומן מן החי מקורו בבשרים, בגבינות שמנות ובחמאה. שומנים אלה מעלים את רמת הכולסטרול המחומצן, וכפועל יוצא – את הסיכוי לחלות במחלות לב וכלי דם.

שומן "רע" מן הצומח

גם שומנים המגיעים מן הצומח, דוגמת שמן חמניות, שמן סויה ועוד, עשויים להיחשב "רעים". הסיבה היא שבעת חימום או טיגון, השומנים מתחמצנים ומתקבלות תרכובות מחומצנות ושמני טראנס.

כך נכון הדבר למוצרים רבים דוגמת עוגות, חומוס ומרגרינה, שאמנם הופקו באמצעות שומן מן הצומח – אך למעשה מכילים תרכובות מחומצנות. הגוף אינו יודע כיצד להתמודד עם שומנים "רעים" ואינו יודע כיצד לסלקם. כפועל יוצא, הם מצטברים בדפנות כלי הדם ואף מזיקים לקרומי התאים.

מקורות השומן ה"טוב"

שומנים "טובים" מגיעים משמנים צמחיים המופקים ממקורות שונים דוגמת דגים, קנולה, זיתים, פשתן ואבוקדו. שמנים אלה מכילים חומצות אומגה (שומן) חד ורב בלתי רוויות מסוג 3, 6 ו-9, התורמים לגוף. את חומצות השומן הללו הגוף אינו מסוגל לייצר בעצמו.

חומצות השומן החיוניות תורמות לבריאות כלי הדם, הלב והמוח, מסייעות באיזון רמות הכולסטרול והטריגליצרידים, בהפחתת דלקות ובתמיכה במערכת החיסון. כמו כן, משמשות מקור לטיפוח ולהגמשת רקמות עור יבשות והן מעניקות לעור לחות, ומראה חי יותר..

שומן "רע" מול שומן "טוב"

הכולסטרול, מולקולה המופקת על ידי הכבד, מסייע לגוף בתהליכי ייצור ובניית רכיבים רבים, בין היתר בהפקת ויטמינים המסיסים רק בשומן ולא במים, דוגמת בטא קורטן.

מכאן עולה ששומן "רע" אינו יכול לסייע בתהליך הספיגה, משום שהגוף לא יודע כיצד להתמודד עם השומן המחומצן. צריכתו בכמויות גדולות מזרזת שחרור רדיקלים חופשיים הפוגעים בגוף. על מנת להקל על ההשפעות השליליות על הגוף מומלץ לנקוט במספר אמצעים:

  • צמצום צריכת מזונות בעלי שומן "רע" – מזונות אלה מעלים את רמת הכולסטרול המחומצן בדם.
  • צריכה שוטפת של חומצות שומן חיוניות – מתקשים להתאפק בפני הסופגניות? אזנו את הגוף עם צריכה של שומן "טוב", המסייע לגוף באספקטים רבים.
  • מומלץ לצרוך חומצות שומן חיניות בתדירות קבועה.
אומגה 3 "700 "

אומגה 3 "700 "

Double Strength Omega-3 700 mg

כמוסות שמן דגים המספקות מינון מוגבר של חומצות שומן רב-בלתי-רוויות טהורות חיוניות מסוג אומגה 3 EPA ו- DHA במינון של 700 מ"ג בכמוסה.

לפרטים נוספים
אומגה 3 "950"

אומגה 3 "950"

Triple Strength Omega-3 950 mg

אומגה 3 "950" נבדק והוכח כאפקטיבי במחקרים! אומגה 3 "950" זהו מוצר דגל של חברת סולגאר המשקף את הידע והניסיון שצברה חברת סולגאר לאורך 70 שנות פעילות. אומגה 3 "950" מגיעה בנגזרת טבעית ומופקת באמצעות טכנולוגיית אסטריפיקציה ייחודית המקנה לחומצות השומן זמינות מקסימלית ואפקטיביות מובטחת! המינון המרוכז של הכמוסות מספק מענה בכמוסה 1 ליום בלבד! אומגה 3 "950" מבית סולגאר נחקר ונמצא יעיל לגמילה מעישון על ידי הפחתת הכמיהה לטבק ולסיגריות*! אומגה 3 "950" מבית סולגאר נחקר ונמצא יעיל בהורדת קרישיות, לחץ דם ודלקתיות אצל נוטלי תרופות ממשפחת הסטטינים**!

לפרטים נוספים
אומגה 3 ממקור צמחי

אומגה 3 ממקור צמחי

natural Omega-3 Vegetarian DHA 100 mg

כמוסות המכילות אומגה 3 מסוג DHA בלבד, ממקור טבעי, מוגן בפטנט, צמחי וקל לעיכול. מוצר ייחודי לסולגאר!

לפרטים נוספים
שמן זרעי פשתה אומגה  3,6 ו-9

שמן זרעי פשתה אומגה 3,6 ו-9

Earth Source® Organic Flaxseed Oil Liquid

שמן זרעי פשתה ®Earth Source בכבישה קרה מכיל ריכוז של אומגה 3,6 ו-9 ומתאים גם לטבעונים! שמן זרעי פשתה מבית סולגאר הינו אורגני, טהור ובלתי מזוקק המופק מזרעיו של צמח הפשתה (Linum usitatissum) הצורה הנוזלית מהווה פתרון אפקטיבי מאחר וזרעי הפשתה עלולים שלא להתעכל בדרכי העיכול אם אינם טחונים או בצורת שמן.

לפרטים נוספים

שמן אורגני טהור בכבישה קרה המופק מזרעי פשתן ומהווה מקור חשוב ועשיר לחומצות שומן מסוג אומגה 3, אומגה 6 ואומגה 9. הכמוסות מכילות שמן המופק מזרעיו של צמח הפשתה (Linum usitatissum).

לפרטים נוספים
  הדרכה אישית ויצירת קשר
open contacts