על הניסים ועל השומנים – שומנים "טובים" ושומנים "רעים" לגוף

סגולותיו של השמן בחג החנוכה חוזרות ומאריכות ימים לפחות כמו נס פך השמן, אולם שם בדיוק נגמרים הניסים ומתחילות הבעיות. הטעמים אמנם נהדרים אולם השומנים הרוויים מזיקים לגוף. חשוב לסייג ולהבין כבר מעכשיו כי לא כל השומנים מזיקים ו"רעים" – ישנם מקורות מהם ניתן להפיק שומנים "טובים" בעלי אפקט חיובי לגוף.

מקורם של השומנים המזיקים מגיע מן החי ומן הצומח. שומן מן החי מקורו בבשרים, בגבינות שמנות ובחמאה. שומנים אלה מעלים את רמת הכולסטרול המחומצן, וכפועל יוצא – את הסיכוי לחלות במחלות לב וכלי דם.

שומן "רע" מן הצומח

גם שומנים המגיעים מן הצומח, דוגמת שמן חמניות, שמן סויה ועוד, עשויים להיחשב "רעים". הסיבה היא שבעת חימום או טיגון, השומנים מתחמצנים ומתקבלות תרכובות מחומצנות ושמני טראנס.

כך נכון הדבר למוצרים רבים דוגמת עוגות, חומוס ומרגרינה, שאמנם הופקו באמצעות שומן מן הצומח – אך למעשה מכילים תרכובות מחומצנות. הגוף אינו יודע כיצד להתמודד עם שומנים "רעים" ואינו יודע כיצד לסלקם. כפועל יוצא, הם מצטברים בדפנות כלי הדם ואף מזיקים לקרומי התאים.

מקורות השומן ה"טוב"

שומנים "טובים" מגיעים משמנים צמחיים המופקים ממקורות שונים דוגמת דגים, קנולה, זיתים, פשתן ואבוקדו. שמנים אלה מכילים חומצות אומגה (שומן) חד ורב בלתי רוויות מסוג 3, 6 ו-9, התורמים לגוף. את חומצות השומן הללו הגוף אינו מסוגל לייצר בעצמו.

חומצות השומן החיוניות תורמות לבריאות כלי הדם, הלב והמוח, מסייעות באיזון רמות הכולסטרול והטריגליצרידים, בהפחתת דלקות ובתמיכה במערכת החיסון. כמו כן, משמשות מקור לטיפוח ולהגמשת רקמות עור יבשות והן מעניקות לעור לחות, ומראה חי יותר..

שומן "רע" מול שומן "טוב"

הכולסטרול, מולקולה המופקת על ידי הכבד, מסייע לגוף בתהליכי ייצור ובניית רכיבים רבים, בין היתר בהפקת ויטמינים המסיסים רק בשומן ולא במים, דוגמת בטא קורטן.

מכאן עולה ששומן "רע" אינו יכול לסייע בתהליך הספיגה, משום שהגוף לא יודע כיצד להתמודד עם השומן המחומצן. צריכתו בכמויות גדולות מזרזת שחרור רדיקלים חופשיים הפוגעים בגוף. על מנת להקל על ההשפעות השליליות על הגוף מומלץ לנקוט במספר אמצעים:

  • צמצום צריכת מזונות בעלי שומן "רע" – מזונות אלה מעלים את רמת הכולסטרול המחומצן בדם.
  • צריכה שוטפת של חומצות שומן חיוניות – מתקשים להתאפק בפני הסופגניות? אזנו את הגוף עם צריכה של שומן "טוב", המסייע לגוף באספקטים רבים.
  • מומלץ לצרוך חומצות שומן חיניות בתדירות קבועה.
אומגה 3 "700 "

אומגה 3 "700 "

Double Strength Omega-3 700 mg

אומגה 3 " 700 " מבית סולגאר מכילה מינון גבוה של חומצות שומן רב-בלתי-רוויות. מדובר באומגה 3 במינון גבוה ובחוזק כפול (Double Strength). אומגה 3 "700" מכילה טריגליצרידים בצורה טבעית (Triglycerides in their natural form). המוצר מכיל מינון כפול של חומצות שומן EPA ו- DHA. במוצר נשמר היחס המתאים בין שתי חומצות שומן אלו המאפשר ספיגה יעילה.

לפרטים נוספים
אומגה 3 "950"

אומגה 3 "950"

Triple Strength Omega-3 950 mg

אומגה 3 "950" זהו מוצר דגל של חברת סולגאר המשקף את הידע והניסיון שצברה חברת סולגאר לאורך 70 שנות פעילות. אומגה 3 "950" מכילה טריגליצרידים בצורה של אסטר (Triglycerides in their Esterified form) הנקראים גם (FA (EE. צורה זו מאפשרת צמצום וריכוז גבוה של חומצות שומן חיוניות בנפח קטן אך בזמינות ביולוגית גבוהה. בזכות טכנולוגיה ייחודית זו, כל כמוסה מספקת ריכוז גבוה המספק מענה בכמוסה 1 ליום בלבד!

לפרטים נוספים
אומגה 3 ממקור צמחי

אומגה 3 ממקור צמחי

natural Omega-3 Vegetarian DHA 100 mg

אומגה 3 ממקור צמחי המגיעה בכמוסות רכות צמחיות (Vegetarian Soft Gel)! העל כמוסה מכילה חומצת שומן רב-בלתי-רוויה מסוג DHA (חומצה דוקוסהקסנואית) המופקת באופן טבעי מאצות הנחשבות למקור האיכותי ביותר של אומגה 3 צמחית. המוצר מכיל פטנט ייחודי של DHA צמחי הנקרא ®LifeDHA.

לפרטים נוספים

כמוסות שמן זרעי פשתה של סולגאר מופקות מזרעי פשתה. זרעי פשתה Linum usitatissum הם מקור צמחי מצוין לחומצות שומן חיוניות מסוג אומגה 3, אומגה 6, ואומגה 9. המוצר מכיל יחס אופטימלי של שלושת סוגי האומגות. כמוסות שמן זרעי פשתה של סולגאר מופקות בכבישה קרה בלבד.

לפרטים נוספים
  הדרכה אישית ויצירת קשר
open contacts