הקשר בין תזונה בהריון לאיכות חיים

תזונה נכונה מתחילה בשלבים הראשונים של החיים, עוד בהיותנו ברחם. ישנן נשים שלא מודעות לחשיבות העליונה שיש לשמירה על אורח חיים בריא ותזונה נכונה בייחוד בשלב טרום ההיריון וההיריון עצמו. ברגע שנדע להבחין מה נכון לגופינו, גם מבחינה תזונתית נוכל ולייצר מערכת הזנה טובה ובריאה יותר עבור העובר והיילוד ולהשפיע על עתידם.

אולם, הבעיה בנושא מעין זה היא היכולת שלנו לעיתים לתכנן את העתיד ולחשוב לטווח רחוק ולעסוק במניעה במקום בתיקון הנזקים העלולים להיגרם. קל וחומר בכל הנוגע לתזונה ולאורח החיים שלנו. לכן קורה באופן פרדוקסלי שדווקא בזמן הריון, כאשר אנו צריכות לשמור על עצמנו בצורה המיטבית ביותר ולתכנן קדימה, אנו נאלצות לעיתים לבצע "תיקונים" על מנת לאפשר הריון תקין.

ניקח לדוגמא מקרה אמיתי של אישה בחודש השישי להריונה עם רמת פריטין (מאגרי ברזל) נמוכה - מצב מסוג זה הינו תוצאה של התפתחות הדרגתית, אשר אינו דווקא תלוי במאגרי הברזל אשר מתדלדלים בגוף באופן טבעי בתקופת ההיריון, אלא הוא תוצר של תכנון תזונתי לקוי בתקופה שלפני ההריון וההתנהלות במהלכו.

על מנת לשפר מצב מעין זה , במיוחד כאשר מתכננים לידה בבית אשר אחד מתנאי הסף לקיומה הוא לשמור רמות ברזל והמוגלובין תקינות, חשוב לדאוג כי האישה ההרה לא תסבול מחוסרים תזונתיים ובניהם ערכי הברזל. ניתן לעשות זאת כמובן על ידי נטילת תוספי בריאות המכילים ברזל. אולם ניתן לטפל בחוסר זה גם באמצעות תזונה נכונה אשר מאפשרת לגוף האישה לעבוד בצורה יעילה וטבעית יותר.

על מנת להעלות את ערכי הברזל ולהכין את גוף האישה ללידה ניתן להכניס לתפריט מזונות עתירי ברזל כגון: כבד עוף אורגני (אשר נצרך אחת לשבוע עקב הרמות של ויטמין A שהוא מכיל ואשר יש לייצר מינונים נמוכים יותר שלו בזמן ההריון) , עלים ירוקים (שטובים בכל ימות השנה), אגוזים וזרעים, נבטים, טחינה משומשום מלא ועוד.

תזונת האם והתינוק הן חשובות, שלא לאמר קריטיות, בתקופת תכנון ההריון ושנותיו הראשונות של הילד ולא ניתן להתעלם מנושא זה..
ולכן ישנה חשיבות עצומה לשמור על תזונה ואורח חיים בריא לא רק בזמן ההריון, לאחר הלידה ובתקופת ההנקה. אלא אף בשלבי תכנון ההריון המוקדמים אשר ישפיעו בעתיד על איכות ההריון, תקינותו ואיכות חיי הילד והאם לאחר הלידה.

* המאמר נכתב באדיבות המכללה האקדמית בוינגייט.

תוספי בריאות ייעודיים לתקופת ההריון וההנקה בשביל להעניק תמיכה מושלמת בבריאות שלך ושל העובר שלך!

Prenatal מותאמת לצורכיהן הייחודיים של נשים בתקופת טרום ההריון, ההריון וההנקה, אך בשונה מפורמולות פרנטל אחרות, המחשבה והתכנון אשר היו כרוכים בתכנונה הובילו ליצירת פורמולת פרנטל מושכלת, מקיפה ובאיכות בלתי מתפשרת.

לפרטים נוספים
ברזל ® עדין

ברזל ® עדין

Gentle Iron® 25 mg

ברזל® עדין מבית סולגאר מגיע בצורה פטנטית ייחודית ששמה ביסגליסינאט, צורה זו מאפשרת ספיגה יעילה פי 4 יותר מברזל סולפאט הנפוץ וללא תופעות לוואי המוכרות לסוגי ברזל אחרים. מדובר בקשירה אורגנית של ברזל ל 2- מולקולות של חומצה אמינית בשם גליצין (Chelated Iron Bisglycinate). הברזל® העדין של סולגאר הוכיח את יעילותו הגבוהה במחקר קליני בו נמצא כי הוא מתאים לסובלים מאנמיה על רקע של חוסר ברזל בזכות ספיגתו האיכותית ובזכות היותו נטול תופעות לוואי במערכת העיכול*.

לפרטים נוספים
חומצה פולית

חומצה פולית

Folic Acid 800 mcg

חומצה פולית, המכונה גם ויטמין B9 נחוצה להתפתחות תקינה של המוח ומערכות הגוף של העובר. חומצה פולית מסייעת בתהליך הייצור של חומצות גרעין וחלבונים, משתתפת ביצירת תאים חדשים בכלל וחיונית ליצירת תאי-דם אדומים בפרט, לכן חיונית למניעת אנמיה.* חסר בחומצה פולית עלול לגרום להיווצרות מומים מולדים בעובר (נזק חמור למערכת העצבים) לכן רשויות הבריאות בעולם ממליצות להתחיל לצרוך חומצה פולית כשלושה חודשים טרם הכניסה להיריון ובמהלכו.

לפרטים נוספים
אומגה 3 "700 "

אומגה 3 "700 "

Double Strength Omega-3 700 mg

כמוסות שמן דגים המספקות מינון מוגבר של חומצות שומן רב-בלתי-רוויות טהורות חיוניות מסוג אומגה 3 EPA ו- DHA במינון של 700 מ"ג בכמוסה.

לפרטים נוספים
אומגה 3 ממקור צמחי

אומגה 3 ממקור צמחי

natural Omega-3 Vegetarian DHA 100 mg

כמוסות המכילות אומגה 3 מסוג DHA בלבד, ממקור טבעי, מוגן בפטנט, צמחי וקל לעיכול. מוצר ייחודי לסולגאר!

לפרטים נוספים
מטאפולין® 400 מק"ג

מטאפולין® 400 מק"ג

Folate 400 mcg as Metafolin® / Natural Folic Acid

מטאפולין® (L-methylfolate) היא הנגזרת הטבעית והפעילה של ויטמין B9 (חומצה פולית). נגזרת מטאפולין® (L-methylfolate) הינה שוות ערך-ביולוגי לנגזרת הפולאט הקיימת בטבע ולכן מאפשרת זמינות ביולוגית מלאה ללא צורך בהמרה נוספת (על החומצה הפולית לעבור סדרה של תגובות ביוכימיות בשביל להפוך לפעילה בגוף). במילים אחרות, נגזרת מטאפולין® מוגשת "מוכנה לגוף".

לפרטים נוספים
  הדרכה אישית ויצירת קשר
open contacts