השילוב הנכון בין אנטיביוטיקה ופרוביוטיקה

בחורף עולים סיכויי ההידבקות במחלות חיידקיות הדורשות טיפול באנטיביוטיקה – אולם היא משמידה במקביל לחיידקים המזיקים לנו גם את החיידקים החיוניים לגוף.

סולגאר מביאה לכם את הפרוביוטיקה – פתרון טבעי ומשלים לטיפול באנטיביוטיקה.

מחלות חורף רבות מחייבות שימוש באנטיביוטיקה, אולם מול הגישה כי עדיף להמעיט בשימוש בה – יש הממהרים להמליץ עליה ללא התייחסות להשלכות החמורות.

משמעות המילה אנטיביוטיקה היא "נגד חיים". ואכן, האנטיביוטיקה נלחמת והורסת את חייהם של חיידקים ומזהמים – אך לא רק אותם. בדרך להשמדתם, היא תוקפת את החיידקים הטובים המצויים למשל במערכת העיכול, ומסייעים לגוף להתמודד עם זיהומים ומחלות.

אנטיביוטיקה – רקע ואופן פעולה

מאז בידודו של הפניצילין החלה מגמה של טיפול במחלות עם אנטיביוטיקה, שנחשבה כתרופת פלא אל מול שלל המחלות הנפוצות. השימוש הנרחב בה הוליד לאורך השנים זנים חדשים של חיידקים עמידים בפני אנטיביוטיקה, וניסיונות פיתוח של תרופות שיכלו להתמודד מול האיומים החדשים.

פעולתה ההרסנית של האנטיביוטיקה עלולה להוביל לבעיות עיכול ולזיהומים כתוצאה מפטריות וממיקרואורגניזמים שונים. זאת, מהסיבה שמערכת החיסון אינה מסוגלת עוד להתמודד עם איומים נוספים.

על מנת לשמור או לשחזר את אוכלוסיית החיידקים החיוניים לגוף, חשוב לשלב עם האנטיביוטיקה גם פרוביוטיקה שמשמעותה, "למען החיים". הפרוביוטיקה מזרזת את התפתחות אוכלוסיית החיידקים הידידותיים, ועל כן היא מסייעת למערכת החיסונית להתמודד עם זיהומים שונים.

פרוביוטיקה – מעניקה חיים ובריאות

לכל אורכה של מערכת העיכול (כ-7.5 מטרים אצל אדם בוגר), ניתן למצוא מעל למאה ביליון אורגניזמים. פרוביוטיקה היא שם כולל לאורגניזמים זעירים, המסייעים בשמירה על האיזון הטבעי של חיידקים טובים באזור המעיים. היא גם מסייעת לריסון חיידקים לא רצויים שעלולים לגרום לזיהומים.
הקבוצה הגדולה ביותר של חיידקים פרוביוטיים מצויה במעיים וכאשר קבוצת חיידקים ידידותיים זו נפגעת, נוצרת ירידה ברמת החיסון של המעיים ועולה הסבירות להופעת זיהומים ובעיות עיכול דוגמת שלשולים.

תוספי בריאות פרוביוטיים נחשבים לטיפול טבעי ובטוח כאשר מטופלים באנטיביוטיקה. ניתן להשתמש בתוסף גם ללא קשר לאנטיביוטיקה, כאשר נדרש לשפר את פעולת החיידקים הידידותיים.

הנחיות לנטילת אנטיביוטיקה ותוספי בריאות פרוביוטיים

  • הגדלת המינון – אם גופכם מאותת על סימני מחלה, מומלץ להגדיל את מינון תוספי התזונה הפרוביוטיים יותר מהרגיל. המשמעות היא עליית מספר החיידקים הידידותיים במערכת העיכול, ואולי אף צמצום הסיכון להתפשטות המחלה והצורך ליטול אנטיביוטיקה.
  • טיפול משלים – אם אתם מחויבים ליטול אנטיביוטיקה, מומלץ לשלב תוספי בריאות פרוביוטיים לפחות פעמיים ביום.
  • זמן נטילה שונה – חשוב מאוד: אין ליטול את התרופה האנטיביוטית ואת התוספים הפרוביוטיים במקביל – יש להפריד כשעתיים לפני או אחרי נטילת האנטיביוטיקה.
  • זמן נטילה– אפשר ליטול את המוצרים לפני הארוחה או אחריה.
  • החלמה יעילה – בתום נטילת כל מנת האנטיביוטיקה שנקבעה על ידי הרופא, מומלץ להמשיך ליטול את התוסף הפרוביוטי פעם ביום, למשך 10 ימים נוספים לפחות.
  • תזונה נכונה – יש לדאוג לתזונה עשירה בסיבים על מנת לספק תנאי גדילה טובים יותר להתחדשות החיידקים הידידותיים.

אם חליתם במחלה המחייבת שימוש באנטיביוטיקה וגם אם לא – מומלץ לשלב באורח החיים את אחד מתוספי הבריאות הפרוביוטיים של סולגאר !

נוסחת אסידופילוס מתקדמת + 40

נוסחת אסידופילוס מתקדמת + 40

Advanced 40+ Acidophilus VCaps

נוסחת אסידופילוס מתקדמת +40 מספקת חמישה זנים של חיידקים ידידותיים: ל. אסידופילוס, ב. לקטיס, ס. תרמופילוס, ל. רמנוסוס ול. פאראקסי, במינון של מיליארד וחצי חיידקים פעילים, המוגנים בפטנט בכל כמוסה.

לפרטים נוספים
נוסחת מולטי ביליון-דופילוס מתקדמת

נוסחת מולטי ביליון-דופילוס מתקדמת

Advanced Multi-Billion Dophilus® VCaps

נוסחת מולטי-ביליון-דופילוס מתקדמת מספקת ארבעה זנים של חיידקים ידידותיים: ל. אסידופילוס, ב. לקטיס, ל. פאראקסי ול. רמנוסוס (LGG), במינון של חמישה מיליארד חיידקים פעילים, המוגנים בפטנט בכל כמוסה.

לפרטים נוספים
  הדרכה אישית ויצירת קשר
open contacts