כמו דגים במים: ממשיכים בפעילות גופנית גם בקיץ

גם בימי הקיץ, חשוב להקפיד על פעילות גופנית סדירה. החום והלחות המאפיינים את הקיץ הישראלי דורשים מאתנו למצוא אלטרנטיבה אירובית קרירה - והשחייה נחשבת לאחת הפעילויות הגופניות הבריאות ביותר. בין אם בים או בבריכה – העונה החמה מספקת לנו שלל הזדמנויות לפעילות ספורטיבית רטובה.

ספורט עדין ובריא

שחייה היא ענף ספורט שדורש מיומנות טכנית גבוהה בהשוואה להליכה, אך יש בה יתרון עצום עבור אנשים הסובלים מבעיות משקל או מבעיות אורתופדיות (בעיקר בעיות מפרקים וגב). זאת מאחר שבמים, האדם לא מרגיש את משקל גופו. בנוסף, השחייה אינה כרוכה בהפעלת עומס על המפרקים כפי שמתרחש בריצה, ולכן היא נחשבת לספורט "עדין" יחסית, שבו פציעות ספורט נדירות יותר והנזקים מעטים יותר.

היתרון הבולט ביותר בשחייה הוא הפעלתן של כמעט כל קבוצות השרירים הגדולות בגוף כנגד החיכוך במים. באופן זה משתפרים מרבית מרכיבי הכושר הגופני של גופינו. בניגוד לפעילויות אחרות, השחייה היא סימטרית ומאוזנת, וכרוכה בהפעלת שרירים רבים בו זמנית. מכיוון שהמים קרים מהגוף, אין צורך בהזעה - הגוף מצליח להיפטר מהר מאוד מעודפי החום הנגרמים עקב הפעילות המאומצת.

השחייה תורמת לפיתוח מערכת סיבולת לב-ריאה ולשיפור המהירות והגמישות, שכן המים בבריכה מאפשרים לנו טווח תנועה רחב ביותר.

איך עושים זאת נכון?

בעת השחייה ישנה נטייה לנוח בקצה הבריכה בשל העייפות. הפסקות אלו משפיעות על האפקטיביות של הפעילות, מכיוון שהן גורמות להאטה בקצב הלב וכתוצאה מכך לפגיעה ביכולתו של המתאמן לשפר את כושרו האירובי. כך גם לא חלה תרומה משמעותית להפחתה במשקל. לכן, מומלץ לשחות ברצף, ללא הפסקות, ובמידה ומורגשת עייפות - להאט את קצב השחייה. בנוסף יש להעדיף שחייה בסגנון חתירה, בו הדופק יחסית גבוה, לעומת סגנון חזה.

במקביל לפעילות האירובית, ניתן לספק לגוף תוספים שישפרו את הביצועים הגופניים על ידי סיוע ביצירת אנרגיה, ויתרמו לבניית מסת השריר ולשריפת קלוריות.

ל-קרניטין נוזלי

ל-קרניטין נוזלי

L-Carnitine 1,500 mg Liquid

ל-קרניטין בנוסחה הנוזלית היא פורמולה משובחת המספקת 1,500 מ"ג של ל-קרניטין בצורתה החופשית (FREE FORM) המעודדת ספיגה אופטימלית, ו-10 מ"ג חומצה פנטוטנית (B5) המעורבת בשחרור אנרגיה מהתאים.

לפרטים נוספים

לא עוד מולטי-ויטמין, אלא פורמולה ייחודית ואיכותית בעלת שם עולמי! פורמולת ®VM-2000 מכילה ויטמינים ומינרלים חיוניים בשילוב של חומצות אמינו, צמחים ורכיבים מצוינים הפועלים יחדיו באופן סינרגטי ומלא עוצמה.

לפרטים נוספים
BCAA - חומצות אמיניות מסועפות שרשרת

BCAA - חומצות אמיניות מסועפות שרשרת

BCAA Plus (Branched Chain Amino Acids)

BCAA חומצות אמיניות מסועפות שרשרת (Branched Chain Amino Acids), הוא השם שניתן לשלוש חומצות אמיניות: ל-לאוסין, ל-איזולאוסין, ל-ואלין, כולן בעלות מבנה מולקולרי ייחודי ופעילות משולבת.

לפרטים נוספים
ל-ארגינין

ל-ארגינין

L-Arginine 500 / 1000 mg VCaps

ל-ארגינין מעורבת במגוון רב של תהליכים חשובים בגוף. ל-ארגינין היא היחידה מבין חומצות האמינו השונות המהווה את חומר המוצא של NO - חד תחמוצת החנקן (Nitric Oxide). ה-NO משתתף בתהליך הרפיית כלי הדם, ובכך משפר את זרימת הדם אל רקמות ואיברים.* ל-ארגינין חיונית לחילוף חומרים יעיל בשריר - ובעזרת שחרור הורמון הגדילה, תורמת להגדלת מסת השריר ולשיקומו**. עובדה חשובה זו לגבי הארגינין, הפכה אותו לתוסף פופולרי במיוחד בקרב מתאמני כוח. ל-ארגינין מקלה במניעת מצבי אין-אונות וחוסר פוריות בגברים, מפני שנחוצה להיווצרות תא הזרע, לתנועתיות ולספירת תאי זרע תקינה***. בנוסף, ל-ארגינין בעלת תפקיד חשוב בהגנה על הכבד (מעודדת הפרשת אמוניה) ובריפוי פצעים וכוויות.****

לפרטים נוספים

פיתוח ייחודי של חברת סולגאר! קו-אנזים Q10 המיוצר בטכנולוגית ה- ™Nano מהווה פריצת דרך חסרת תקדים בתחום תוספי הבריאות. טכנולוגיה זו מבטיחה ספיגה יעילה במיוחד של הקו-אנזים Q10 בדפנות המעיים ומספקת את צורת הספיגה הזמינה ביותר לגוף. טכנולוגיה ה- ™Nano הופכת רכיבי-תזונה המסיסים בשומן לרכיבים אמפיפיליים (חומרים המסיסים הן בשומן והן במים) על-ידי הקפת רכיב התזונה המסיס בשומן, במעטפת בקנה מידה של ננומטר, המסיסה במים ומכונה מיצלה (micelle). שימוש בפטנט זה מקנה לכמוסה אחת של ™Nutri-Nano במינון 30 מ"ג שווי ערך ל-90 מ"ג של Q10 בספיגה רגילה.

לפרטים נוספים
  הדרכה אישית ויצירת קשר
open contacts