ל-ארגינין: לשיפור איכות החיים, לא רק לספורטאים!

החומצה האמינית ל-ארגינין מוכרת מאוד לספורטאים אך יש לה עוד מספר תפקידים שונים. כל מה שלא ידעתם על ל- ארגינין לשיפור איכות החיים לגברים ולנשים.

אחת התופעות השכיחות בקרב גברים בגיל חמישים ומעלה היא קשיים בתפקוד המיני. אלו יכולים לבוא לידי ביטוי בירידה בתשוקה המינית, בהיעדר זקפה או בקושי בשימורה, בכשל בשפיכה או בשפיכה מוקדמת ובחוסר יכולת להגיע לסיפוק מיני. התפקוד המיני מושפע מגורמים רבים בניהם לחץ דם גבוה, כולסטרול, סטרס ו/או דיכאון, צריכה של סיגריות ואלכוהול הרגלי תזונה לקויים, מצבים הורמונליים שונים או כל סיבה פסיכולוגית ופיסיולוגית אשר עלולה לפגוע בקצב זרימת הדם התקין אל איבר המין וגורמת להפרעה בזקפה.

ל-ארגינין מסייעת במניעת מצבי אין-אונות וחוסר פוריות. ל-ארגינין מהווה חומר מוצא יחידי ליצירת Nitric Oxide ולכן מעורבת בסיוע ליצירת זקפה על ידי שיפור זרימת הדם ועשויה להועיל במקרים של העדר זקפה. בנוסף, בנוזל הזרע ובזרע עצמו יש כמות גדולה של ל-ארגינין, מה שתורם ליצירת putrescine, spermidine ו- spermine - רכיבים החיוניים לתנועתיות הזרע. 

ל-ארגינין גם לנשים

אך לא רק גברים יכולים ליהנות מיתרונות ל-ארגינין בשיפור התפקוד המיני – ל-ארגינין הוכחה כבעלת תכונות המסייעות לשני המינים. במחקר שנערך באוניברסיטת ניו יורק, קיבלו 15 גברים שסבלו מבעיות של אין אונות גלולות פלצבו למשך שבועיים, ולאחר מכן מינון יומי של 2,800 מ"ג ל-ארגינין, למשך שבועיים. מתוכם, 6 גברים דיווחו על שיפור באין האונות בעת נטילת החומצה האמינית.

במחקר דומה שנערך בקרב נשים, השוו בין השפעת ל-ארגינין להשפעת גלולת פלצבו בקרב 93 נשים. לאחר ארבעה חודשים, 62% מהנשים שקיבלו את החומצה האמינית דיווחו על שיפור בסיפוק המיני לעומת 38% בקבוצת הפלצבו. 64% מהנשים בקבוצה שקיבלה את ל-ארגינין דיווחו על עליה בתשוקה המינית.

ל-ארגינין נמצאת במזונות עתירי חלבונים כגון פולי סויה, אורז חום, עוף, מוצרי חלב ואגוזים.

מומלץ לצרוך 2-1 כמוסות של ל-ארגינין 1000 מ"ג ביום, על קיבה ריקה.

  הדרכה אישית ויצירת קשר
open contacts