נשירת שיער- הסוד שבקרקפת

נשירת שֵׂער היא בעיה חמורה, המשפיעה על גברים ועל נשים כאחד. הבעיה שכיחה יותר בגברים ונובעת מגורמים תורשתיים, הורמונליים (רמות גבוהות של ההורמון הזכרי דהידרוטסטוסטרון) וגיל; ואילו בנשים היא מתרחשת בעיקר חודשיים-שלושה לאחר לידה, עקב השינויים ההורמונליים המתרחשים בזמן ההיריון, ולאחר הפסקת הווסת (מנופאוזה).

גורמים

צמיחת השֵׂער נמצאת במחזור חיים מתמיד, המתאפיין בשלב הצמיחה, שלב המנוחה ושלב הצמיחה מחדש. כמאה שערות נושרות מהראש מדי יום באופן תקין וטבעי. נשירת שֵׂער מוגדרת ככזאת כאשר איבוד השֵׂער גורם לדלדול משמעותי של כמותו בקרקפת או להתקרחות של ממש.
תזונה לקויה, הגורמת לחסרים בוויטמינים ובמינרלים, אינה מאפשרת לגוף להתמודד בצורה יעילה עם מצבי עקה ועם שינויים הורמונליים, והטיפול בנשירת שֵׂער מחייב התייחסות גם לגורמים אלה.

הגורמים לנשירת שֵׂער רבים ומגוונים:

 • זרימת דם לקויה לקרקפת
 • מחלות ממושכות
 • ירידה דרסטית במשקל
 • אנמיה (מחוסר ברזל או B12)
 • תזונה לקויה ודיאטות חריפות
 • שינויים הורמונליים
 • מצבי עקה
 • תורשה
 • שימוש בתרופות
 • טיפול אגרסיבי בשֵׂער (תסרוקות הדוקות, צביעות שיער, סלסול ועוד)
 • הפרעה בתפקוד בלוטת התריס
 • עישון

תסמינים

דפוס התקרחות גברית: נסיגה של קו צמיחת השֵׂער במפרצים. דלדול או היעדר שיער בראש הקרקפת, עד כדי התקרחות מלאה. 

דפוס התקרחות נשית: צמצום הדרגתי עד כדי דלדול שֵׂער במרכז הקרקפת, ללא מפרצים. 

המלצות לטיפול טבעי משלים

רצוי לבדוק אם הנשירה אינה נובעת מאנמיה כתוצאה מחסרים תזונתיים, כמו חוסר ברזל, B12 ועוד. כמו כן, יש להימנע מעישון, המכווץ את כלי הדם הפריפריאליים ובכך פוגע בזרימת הדם לקרקפת. מומלץ לעסות את הקרקפת לאחר כל חפיפה.

המלצות לתזונה נכונה

תזונה עשירה בחלבון מן הצומח ודלת שומן מומלצת לטיפול בנשירת שֵׂער. יש להפחית מזונות מעודדי דלקת (שומן רווי, מוצרי חלב ורכיבים נוספים מן החי) ולהגדיל צריכה של ירקות, דגנים מלאים, חומצות שומן חיוניות ובמיוחד חלבון ממקור צמחי (הכולל אגוזים, קטניות וסויה). 

המוצר לטיפוח שכבש את העולם! נמכר ביותר מ-60 מדינות ומדורג בחמישייה הפותחת של מוצרי טיפוח עולמיים. HNS Complex מבית סולגאר מכיל שילוב יעיל של מינרלים, חומצות אמינו, ויטמין C ו-MSM. מקור ההפקה של מכלול הרכיבים ב- HNS Complex הינו טבעי בלבד ומיוצר באיכות גבוהה ללא פשרות.

לפרטים נוספים
אבץ פיקולינאט

אבץ פיקולינאט

Zinc Picolinate 22 mg

אבץ פיקולינאט (אבץ הקשור לחומצה פיקולינית) בעל ספיגה מהירה, איכותית וכושר הטמעה גבוה יותר בהשוואה לצורות ספיגה אחרות* מכיוון שהאבץ הינו מינרל החיוני למאות תהליכים ותגובות ביוכימיות בגוף, עבודות מחקר רבות התמקדו בקשר בין חוסר בו לתחלואים שונים. בין הממצאים שכבר נאספו והועלו על הכתב, הוכח כי האבץ נוגד-חמצון ונוגדת דלקת עוצמתי***. נמצא כי מעורבותו של האבץ בסינתזת חלבונים ותהליכים ביולוגיים הקשורים לכך, החיוניים להתחדשות של רקמת העור, איחוי פצעים וטיפול בכיבי עור**. עוד נצפה כי תפקודם התקין של איברי הרבייה, בגברים ובנשים, תלויים אף הם בנוכחות מינרל חיוני זה בגוף****.

לפרטים נוספים
סו פלמטו - תמצית תקנית

סו פלמטו - תמצית תקנית

Saw Palmetto Berry (Seronoa repens) SFP

תמצית סו פלמטו, המוכרת גם בשם דקל ננסי, מהווה חלק חשוב ברפואת הצמחים המודרנית ומכילה חומצות שומן שונות וריכוז גבוה של פיטוסטרולים.

לפרטים נוספים
ל-ציסטאין

ל-ציסטאין

L-cysteine 500 mg

ל-ציסטאין מבית סולגאר מופקת בצורת ה- Free Form , צורה זו זמינה בצורתה הבסיסית (ללא הקשרים הפפטידיים), המאפשרת ספיגה מהירה למחזור הדם. כל כמוסה מגיעה במינון מרוכז של 500 מ"ג.

לפרטים נוספים
ויטמין C בתוספת פקעות ורדים

ויטמין C בתוספת פקעות ורדים

Vitamin C 500/1000 mg with Rose Hips

ויטמין C בתוספת פקעות ורדים הינו ויטמין C בנגזרת חומצה אסקורבית בתוספת פקעות ורדים. פקעות ורדים (או בשמן הלועזי Rose Hips) הן פרי פרח הורד והן עשירות בוויטמין C טבעי.

לפרטים נוספים
ביוטין

ביוטין

Biotin 600 mcg

ביוטין, הנקרא גם ויטמין H, הינו ויטמין מסיס מים ממשפחת ויטמיני ה- B. הביוטין רכיב חיוני לסינתזה של חומצות שומן וחומצות אמינו ולכן חיוני לתאי העור. ביוטין של סולגאר מוכר ומומלץ ע"י רופאי עור בישראל.

לפרטים נוספים

ג'ינקו בילובה הוא צמח ייחודי שזכה לתשומת לב עולמית. מעל 400 מחקרים מדעיים בדקו תמציות תקניות של עלי הג'ינקו בילובה ב-30 שנה האחרונות.

לפרטים נוספים
  הדרכה אישית ויצירת קשר
open contacts