רגעי C - ויטמין C למניעת מחלות חורף

החורף כבר כאן ואיתו המחלות האופייניות לו ביניהן שפעת, הצטננות ודלקות שונות. מנגנון ההגנה של גופנו כנגד המחלות הוא המערכת החיסונית, ולכן חשוב לדאוג לחיזוקה ולתגבורה, במיוחד בעונה זו. מניעת מחלות חורף אפשרית כאשר מערכת החיסון שלנו חזקה.

אחד הגורמים המשפיעים על חוזק מערכת החיסון שלנו הוא המזון שאנו אוכלים. על מנת לחזק את מערכת החיסון יש להקפיד על תזונה מאוזנת ובריאה המכילה את כל המינרלים והוויטמינים להם הגוף זקוק.

אחד הוויטמינים החשובים ביותר לחיזוק מערכת החיסון ולמניעת מחלות חורף הוא ויטמין C.

אבל רגע לפני שאתם רצים לקלף לכם עוד תפוז, כדאי להבין עוד כמה דברים על ויטמין C ועל הדרכים היעילות ביותר לצרוך אותו.

תפקידו של ויטמין C בחיזוק מערכת החיסון

בעונות המעבר ובחורף אנו נוטים להיות יותר מצוננים ומנוזלים. ויטמין C פועל באמצעות הגברת היכולת של מערכת החיסון לפעול נגד זיהומים, וכבר לפני שנים רבות נמצא קשר בין צריכת ויטמין C להקלה על תסמיני שפעת והצטננות ואף קיצור משך ההתאוששות מהמחלה.

ויטמין C משתתף בכ-300 תהליכים בגופנו. לוויטמין C תפקיד מכריע בשמירה על תפקוד מערכת החיסון. הוא שותף בייצור הקולגן בגוף, חלבון החיוני לייצור רקמות החיבור ורקמות רכות דוגמת העור שהוא קו ההגנה הראשון שלנו כנגד גורמים מזהמים. הוא גם מאפשר לתאי הדם הלבנים המחסלים זיהומים החודרים לגופנו לשמור על תפקוד אופטימלי.

בכדי לשמור מערכת החיסון חזקה אנו זקוקים לרמה מספיקה של וויטמין C במשך כל השנה. אולם בחורף, כאשר יותר אנשים חולים והסיכוי להידבקות גבוה, זקוקה מערכת החיסון לתגבור נוסף.

גופנו אינו מסוגל לייצר ויטמין C בעצמו. אז כיצד אנחנו יכולים לספק לגוף שלנו ויטמין C?

צריכת ויטמין C ממקור חיצוני

המקור הראשון לוויטמין C הוא התזונה היומית שלנו. ויטמין C נפוץ מאוד, והוא מצוי במידה הרבה ביותר בפלפל אדום, בפרי הדר ובפירות שונים אחרים, בעגבניות, בירקות ירוקים ובכבד.

ועם זאת, אנשים רבים אינם מקבלים כמות מספקת של ויטמין C דרך המזון. הסיבות לכך הן, בדרך כלל, אכילה מועטה של מזונות המכילים ויטמין C או קושי בספיגת ויטמין C מהמזון למחזור הדם במערכת העיכול. חסר בוויטמין C זהו מצב מסוכן המחליש את מערכת החיסון וחושף את הגוף למחלות.

במקרים כאלו חיוני להשלים את החסר באמצעות תוסף תזונה.

מה חשוב לבדוק?

בשוק קיימים תוספי תזונה רבים שאמורים לסייע לגוף להשלים חסר בוויטמין C. עם זאת, רוב תוספי התזונה האלו אינם בעלי יכולת ספיגה טובה מספיק. כאשר חלק גדול מכמות הוויטמין C אינו מצליח להיספג במערכת העיכול החסר בוויטמין לא רק שאינו קטן, אלא אף גדל.

על מנת לדאוג לחיזוק מערכת החיסון ולמניעת מחלות חורף, וויטמין C כתוסף תזונה חייב להיות מרוכז ובעל יכולת ספיגה מעולה.

אסטרולה - ויטמין C בצורה הטובה ביותר

אסטרולה היא פורמולה מתוחכמת, פטנטית וייחודית של ויטמין C נטול חומצה ובעלת יכולת ספיגה והטמעה יעילות במיוחד. האסטרולה מגיעה לריכוז הגבוה פי ארבעה מוויטמין C רגיל ברקמות ובתאי דם לבנים ונשארת פעילה בגוף למשך זמן רב. הפורמולה מכילה קומפלקס של ביופלבונואידים המשפרים את ספיגת הוויטמין בגוף.

היתרונות הבריאותיים של אסטרולה

בין היתרונות הבריאותיים העיקריים של אסטרולה ניתן למצוא:

  • תמיכה במערכות הגוף במצבי מתח, ומניעת נזקיו
  • זירוז ריפוי פצעים ושיקום רקמות פגועות
  • טיהור הגוף מרעלים והפחתת נזקים כתוצאה מזיהום סביבתי ותעשייתי, ממתכות כבדות, מעישון או מאלכוהול
  • וכמובן, תמיכה בתפקוד תקין של מערכת החיסון, לרבות הפחתת מצבי אלרגיה, מניעת זיהומים, מניעת מחלות חורף ותהליכים דלקתיים.

דבר נוסף שחשוב לדעת על אסטרולה - ידידותית למערכת העיכול

נטילת ויטמין C נלקח במינונים גבוהים עלולה לגרום לבעיות במערכת העיכול עקב חומציות יתר. האסטרולה היא בעלת רמת חומציות נמוכה יותר, ולכן גם אנשים הנמנעים מנטילת ויטמין C עקב הגירוי הנגרם ממנו יכולים להשתמש באסטרולה ללא חשש.

לסיכום, אסטרולה היא ללא ספק תוסף התזונה המתאים לשמירה על רמה תקינה של ויטמין C וחיזוק מערכת החיסון בכל השנה, ובמיוחד עם תום הקיץ כתגבור לגופנו למניעת מחלות חורף.

אסטרולה Ester-C® Plus

אסטרולה Ester-C® Plus

Vitamin C 500/1000 mg

אסטרולה סולגאר מכילה ®Ester-C שהינו פטנט רשום של החברה. בניגוד לפורמולות אחרות בשוק, אסטרולה של סולגאר מכילה גם מטבוליטים של ויטמין C המסייעים בספיגת הרכיב בגוף. מכאן השם המלא של המוצר Ester-C® Plus. המוצר אסטרולה סולגאר נחקר במחקר קליני חדש המראה יעילות גבוהה של הרכיב.

לפרטים נוספים
  הדרכה אישית ויצירת קשר
open contacts