אומגה 3 להפרעת קשב, ריכוז והיפראקטיביות (ADHD) במתבגרים

תקציר:

הפרעת קשב, ריכוז והיפראקטיביות (ADHD) נחשבת לאחת מההפרעות הנוירו-התפתחותיות השכיחות בקרב ילדים, כאשר רוב תרופות המרשם הנפוצות לטיפול ב-ADHD הן תרופות ממריצות.

במחקר כפול סמיות, רנדומלי ומבוקר פלסבו שנערך במשך 16 שבועות, בדקו את ההשפעות של מתן אומגה 3 על סימפטומים של ADHD.

במחקר השתתפו 40 בנים צעירים בגילאי 14-8 בקבוצת הניסוי ו-39 בנים בקבוצת הבקרה. שתי הקבוצות צרכו 10 גרם מרגרינה ליום, כאשר קבוצת הניסוי קיבלה מרגרינה מועשרת עם 650 מ"ג EPA/DHA וקבוצת הביקורת קיבלה פלסבו. הילדים קיבלו את תרופות המרשם הקבועות שלהם ולא הפסיקו את השימוש במהלך המחקר.

תוצאות המחקר:

77 מהמשתתפים סיימו את המחקר בתום 16 השבועות, קבוצת הניסוי הראתה שיפור בריכוז בזכות תוספת EPA/DHA. וכן, רמות DHA במעקב היו גבוהות יותר בילדים שטופלו באומגה 3 לעומת הפלסבו.

לא נצפו השפעות של אומגה 3 על קוגניציה בבקרה או מדדי FMRI לפעילות מוחית.

מסקנות המחקר:

  • המחקר הצביע על תוספת אומגה 3 להפחתת סימפטומים של הפרעת קשב, ריכוז והיפראקטיביות בילדים עם ADHD
  • המחקר מציע תמיכה באומגה 3 כהשפעה מצטברת לטיפול התרופתי ל- ADHD. יתרה מזאת, תוצאות המחקר מצביעות על כך שגם לילדים המתפתחים באופן תקין, חשוב לצרוך אומגה 3 במהלך ההתפתחות. מחקרים קודמים הראו כי שימוש בתוסף אומגה 3 גרם לעליה בפעילות המוח וביצועים בילדים עם ADHD ובילדים בגיל ההתפתחות
  • במחקר זה, רב הילדים עם ADHD טופלו באומגה 3 בנוסף לתרופות שנטלו. על כן, החוקרים מציעים כי תוספת של אומגה 3 תתגבר את התרופות המקובלות לטיפול, ויש מקום לשלב MPH (החומר הפעיל בריטלין וקונצרטה) ואומגה 3 בשביל הפחתה הדרגתית ב-MPH להשגת תועלת קלינית דומה

References

Neuropsychopharmacology (2015), 1–9

אומגה 3 "700 "

אומגה 3 "700 "

Double Strength Omega-3 700 mg

כמוסות שמן דגים המספקות מינון מוגבר של חומצות שומן רב-בלתי-רוויות טהורות חיוניות מסוג אומגה 3 EPA ו- DHA במינון של 700 מ"ג בכמוסה.

לפרטים נוספים
אומגה 3 "950"

אומגה 3 "950"

Triple Strength Omega-3 950 mg

אומגה 3 "950" נבדק והוכח כאפקטיבי במחקרים! אומגה 3 "950" זהו מוצר דגל של חברת סולגאר המשקף את הידע והניסיון שצברה חברת סולגאר לאורך 70 שנות פעילות. אומגה 3 "950" מגיעה בנגזרת טבעית ומופקת באמצעות טכנולוגיית אסטריפיקציה ייחודית המקנה לחומצות השומן זמינות מקסימלית ואפקטיביות מובטחת! המינון המרוכז של הכמוסות מספק מענה בכמוסה 1 ליום בלבד! אומגה 3 "950" מבית סולגאר נחקר ונמצא יעיל לגמילה מעישון על ידי הפחתת הכמיהה לטבק ולסיגריות*! אומגה 3 "950" מבית סולגאר נחקר ונמצא יעיל בהורדת קרישיות, לחץ דם ודלקתיות אצל נוטלי תרופות ממשפחת הסטטינים**!

לפרטים נוספים
אומגה 3 ממקור צמחי

אומגה 3 ממקור צמחי

natural Omega-3 Vegetarian DHA 100 mg

כמוסות המכילות אומגה 3 מסוג DHA בלבד, ממקור טבעי, מוגן בפטנט, צמחי וקל לעיכול. מוצר ייחודי לסולגאר!

לפרטים נוספים
שמן זרעי פשתה אומגה  3,6 ו-9

שמן זרעי פשתה אומגה 3,6 ו-9

Earth Source® Organic Flaxseed Oil Liquid

שמן זרעי פשתה ®Earth Source בכבישה קרה מכיל ריכוז של אומגה 3,6 ו-9 ומתאים גם לטבעונים! שמן זרעי פשתה מבית סולגאר הינו אורגני, טהור ובלתי מזוקק המופק מזרעיו של צמח הפשתה (Linum usitatissum) הצורה הנוזלית מהווה פתרון אפקטיבי מאחר וזרעי הפשתה עלולים שלא להתעכל בדרכי העיכול אם אינם טחונים או בצורת שמן.

לפרטים נוספים
  הדרכה אישית ויצירת קשר
open contacts