ויטמין Menaquinone-7) K2) משפר קשיון עורקים בנשים לאחר גיל המעבר

תקציר:

מחקרי תצפית הראו קשר בין ויטמין (7-K2  (MK לבריאות קרדיווסקולרית. במחקר רנדומלי, כפול סמיות ומבוקר פלסבו, חקרו נטילת 7-MK במינון של 180 מק"ג ליום, במשך 3 שנים.

במחקר השתתפו 244 נשים בריאות בפוסט-מנופאוזה, מתוכן חולקו ל-2 קבוצות:

  • קבוצת פלסבו: סה"כ 124 נשים
  • קבוצת MK-7: סה"כ 120 נשים

במהלך המחקר נבדקו ערכים המקושרים לקשיון העורקים – עובי האינטימה IMT ומדדי דיאסטולה באמצעות גלי קול וכן מדידת פולסים עם מוביל מכאני. בנוסף נמדד חלבון מטריקס (desphosphouncarboxylated matrix Gla-protein (dp-ucMGP ומרקרים: IL6 ,hsCRP, TNF-α ומרקרים לתפקוד האנדותל VCAM, E-selectin ו- AGEs.

במדדי הבסיס, היה קשר בין dp-ucMGP ל- IMT, למדדי העורק, cfPWV ולמרקרים של תפקוד האנדותל EDF score.

תוצאות המחקר:

אחרי טיפול של 3 שנים עם תוספת MK-7 בנשים בריאות לאחר גיל המעבר, פחתו מדדי cfPWV ומדד קישיון העורק ומדדים אחרים השתפרו בנשים עם מדד הקישון מעל ל- 10.8.

MK7 הפחית dp-ucMGP ב- 50% לעומת קבוצת הפלסבו, אך לא השפיע על מרקרים אקוטיים ותפקוד האנדותל.

מסקנות המחקר:

טיפול ארוך טווח בMK-7, שיפר קשיון עורקים בנשים אחרי המנופאוזה ובמיוחד בנשים עם קשיון עורקים גבוה. המוצר MK-7 שניתן במחקר הינו מתוצרת – MenaQ7 ,Nattopharma, Høvik, Norway. על סמך הידע כי MK-7 יעיל פי 3 מוויטמין K1, נקבע לו מינון טיפולי לבריאות קרדיווסקולריות של 180 מק"ג בטווח ה- DRI.


References

Thromb Haemost. 2015 Feb 19;113(5)

ויטמין K2

ויטמין K2

Natural Vitamin K2 (MK-7) 100 mcg VCaps

ויטמין K2 מבית סולגאר הינו פטנט ייחודי בשם ®MenaQ7 (מגיע בנגזרת MK-7), צורה בעלת זמינות ביולוגית ופעילות ביולוגית גבוהה. ®MenaQ7 בעל תיעוד מחקרי רב, יציבות מובטחת, בטיחות שימוש ויעילות קלינית מוכחת. הנגזרת הייחודית מופקת באופן טבעי מנאטו ( Natto) פולי סויה מותססים.  כבר בשנות ה- 30 של המאה הקודמת הבינו את תפקידו של ויטמין K בקרישת דם אך מחקרים עדכניים מראים כי לויטמין K בצורתו הטבעית גם תפקיד חשוב בהגנה על העצם. הוא מסייע בקשירת הסידן החופשי לרקמות העצם ובכך מונע את שקיעתו של הסידן בדפנות כלי הדם.

לפרטים נוספים
  הדרכה אישית ויצירת קשר
open contacts