לוטאין וזאקסנטין להתנוונות מקולרית של העין (AMD)

תקציר:

מחקר רנדומלי, כפול סמיות ומבוקר פלסבו שהתנהל במהלך שנתיים ובו השתתפו 112 מטופלים עם התחלה של התנוונות מקולרית של העין.

הקבוצות התחלקו רנדומלית (1:1:1:1) וקיבלו:

  • קבוצה 1: לוטאין 10 מ"ג
  • קבוצה 2: לוטאין 20 מ"ג
  • קבוצה 3: לוטאין 10 מ"ג + זאקסנטין 10 מ"ג
  • קבוצה 4: פלסבו

במהלך השנתיים שבו התנהל המחקר, נלקחו מדדי MP לצפיפות אופטית ו- N1P1 לרגישות הרטינה. המדדים נלקחו לאחר 48 שבועות ובתום השנתיים.

תוצאות המחקר:

תוספת של לוטאין וזאקסנטין אצל מטופלים הסובלים מהתנוונות תלוית גיל של העיניים, הגבירה משמעותית MPOD (צפיפות אופטית) בקבוצה 3.

תגובת N1P1 עלתה משמעותית לאחר 48 שבועות. ונצפתה עליה משמעותית ב- mean retinal sensitivity) MRS) לאחר טיפול בתוספי התזונה בקבוצות 1 ו-2 (10/20 מ"ג לוטאין). בקבוצה מס' 4 לא היה שינוי (הקבוצה שנטלה פלסבו).

מסקנות המחקר:

תוספת לוטאין ו/או זאקסנטין, מעלה את הצפיפות האופטית ולוטאין הגביר את רגישות הרטינה, בשלבים מוקדמים של התנוונות מקולרית תלוית גיל.


References

Br J Ophthalmol 2015;99:371–3

אסטקסנטין

אסטקסנטין

Astaxanthin 5 mg

אסטקסנטין הוא קרוטנואיד ורדרד-אדום שמקורו בחופי הוואי, האחראי על צבעי הסלמון והפלמינגו. שלא כמו הקרוטנואידים הידועים, בטא קרוטן, לוטאין וליקופן המגיעים ממקור של צמחים, אסטקסנטין מגיע מאצה בשם Haematococcus pluvialis המפיקה את הרכיב כחלק ממנגנון התגוננות שלה מקרינת השמש. מבחינת שוק תוספי התזונה הרכיב נמצא בעלייה מתמדת של עניין והערכה ואף מחקרים מובילים בדרמטולוגיה מייחסים לאסטקסנטין תכונות של "תוסף על" בתחום טיפוח העור והרכיב נחשב למלך נוגדי החמצון*. יש לציין כי הרכיב אסטקסנטין נחקר בשימושים רבים ומגוונים מעבר לבריאות העור ומתאים לשימוש בריאותי רב-תחומי**. במחקרים השתמשו ב- 10-5 מ"ג אסטקסנטין ביום.

לפרטים נוספים
לוטאין

לוטאין

Lutein 20 mg

לוטאין 20 מ"ג מכיל בכל כמוסה לוטאין פטנטי של ®FloraGLO. לוטאין הוא קרוטנואיד המצוי בפירות, ירקות וצמחים אשר ניחן בפעילות נוגדת-חמצון, והוא הקרוטנואיד הראשי המצוי במרכז הרשתית (Macula) בעיניים בריאות. FloraGLO® הוא לוטאין חופשי הנספג ישירות בגוף ללא צורך בעיכול אנזימטי. כל כמוסה מכילה גם את הרכיב זאקסנטין (Zeaxanthin), אשר יחד עם הלוטאין מהווים את שני הקרוטנואידים (פיגמנטים צמחיים שצבעם נע בין צהוב לאדום) העיקריים הכלולים ברשתית העין.

לפרטים נוספים
  הדרכה אישית ויצירת קשר
open contacts