מטא-אנליזה: אבץ למציצה לסימפטומים של הצטננות

תקציר:

אבץ אצטט למציצה הוכיח את עצמו במטא-אנליזה קודמת אשר דיווחה כי מינון גבוה של אבץ אצטט למציצה הפחית את משך ההצטננות ב- 42%, בעוד שמינון נמוך של אבץ, לא השפיע.

מטרת המחקר הייתה לבדוק האם ההשפעה החיובית של אבץ אצטט על משך תסמיני ההצטננות שמקורם באזורים אנטומים שונים. כדורי מציצה מתמוססים באזור הלוע. יש שוני בהשפעה של אבץ למציצה על סימפטומים הקשורים במערכת הנשימה באזור הלוע, לעומת אזור האף.

במחקר אנליזה נכללו 3 מחקרים רנדומליים עם אבץ אצטט למציצה, להתקררות.

מינוני האבץ שניתנו היו 92-80 מ"ג ליום. כל 3 המחקרים דיווחו על השפעת האבץ על סימפטומים של נשימה וסימפטומים סיסטמיים.

תוצאות המחקר:

אבץ אצטט למציצה, קיצר משך הפרשות מהאף ב- 34% , גודש באף ב- 37%, התעטשות ב- 22%, אי נוחות בגרון ב- 33%, כאב בגרון ב- 18%, צרידות ב- 43%, שיעול ב- 46%.

אבץ למציצה קיצר משך מיחוש בשרירים ב- 54%, אך ללא שוני במשך כאב ראש וחום.

מסקנות המחקר:

ההשפעה של אבץ אצטט למציצה על סימפטומים של התקררות, עשוי להיות קשור לזמינות מקומית של אבץ למציצה, עם רמות גבוהות באזור הלוע. אולם, הממצאים מצביעים על ההשפעות של יוני אבץ ,שאינם מוגבלים לאזור הלוע.
אין אינדיקציה כי ההשפעה של אבץ למציצה על סימפטומים של האף, פחותים מההשפעה על אזור הלוע, שחשוף יותר לשחרור של יוני אבץ.
תופעות הלוואי של אבץ ב- 3 המחקרים היו מזעריים.

שימוש באבץ למציצה עשוי להוות פתרון יעיל לטיפול בהתקררות, מתחילת המחלה במהלך 24 שעות, למשך זמן של פחות מ- 2 שבועות.


References

BMC Family Practice (2015) 16:24

אבץ פיקולינאט

אבץ פיקולינאט

Zinc Picolinate 22 mg

אבץ פיקולינאט (אבץ הקשור לחומצה פיקולינית) בעל ספיגה מהירה, איכותית וכושר הטמעה גבוה יותר בהשוואה לצורות ספיגה אחרות* מכיוון שהאבץ הינו מינרל החיוני למאות תהליכים ותגובות ביוכימיות בגוף, עבודות מחקר רבות התמקדו בקשר בין חוסר בו לתחלואים שונים. בין הממצאים שכבר נאספו והועלו על הכתב, הוכח כי האבץ נוגד-חמצון ונוגדת דלקת עוצמתי***. נמצא כי מעורבותו של האבץ בסינתזת חלבונים ותהליכים ביולוגיים הקשורים לכך, החיוניים להתחדשות של רקמת העור, איחוי פצעים וטיפול בכיבי עור**. עוד נצפה כי תפקודם התקין של איברי הרבייה, בגברים ובנשים, תלויים אף הם בנוכחות מינרל חיוני זה בגוף****.

לפרטים נוספים
אבץ למציצה

אבץ למציצה

Flavo-Zinc Lozenges

אבץ הוא מינרל החיוני לתפקוד תקין של מערכת החיסון, למניעת זיהומים וניחן ביכולת אנטי-ויראלית. הוא משחרר יוני אבץ בעלי מטען חיובי, הנקשרים לתאי האפיתל ומונעים את חדירת הווירוסים אליהם.

לפרטים נוספים
אבץ 50 מ"ג

אבץ 50 מ"ג

Zinc 50 mg

אבץ הוא מינרל החיוני לתפקוד תקין של מערכת החיסון, למניעת זיהומים וניחן ביכולת אנטי-ויראלית. אבץ 50 מ"ג מבית סולגאר מגיע בצורת אבץ גלוקונאט, צורה הנספגת ומוטמעת בצורה מצוינת בגוף.

לפרטים נוספים
  הדרכה אישית ויצירת קשר
open contacts