פיקנוגנול® וטיפול בהפרעות קשב, ריכוז והיפראקטיביות

תקציר:

במחקר כפול סמיות, רנדומלי ומבוקר פלסבו בדקו את השפעותיו של פיקנוגנול® על ילדים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז (ADHD). המחקר נערך במשך 4 שבועות, השתתפו 61 ילדים בגילאי 14-6 שנים (9.5 גיל ממוצע)  והתחלקו לשתי קבוצות.

  • קבוצת פיקנוגנול® - הילדים טופלו ב-1 מ"ג לכל ק"ג גוף ביום
  • קבוצת פלסבו

הילדים נבדקו באמצעות שאלונים CAP (בעיות קשב), סולם הערכת המורה (CTRS) וסולם הערכת ההורה (CPRS) בתחילת הטיפול, חודש אחד לאחר תחילת הטיפול וחודש אחד בסיום המחקר.

הילדים לא טופלו בתרופות במהלך המחקר.

תוצאות:

התוצאות הראו כי טיפול של חודש בלבד ב- ADHD עם פיקנוגנול®, גרם להפחתה משמעותית בהיפראקטיביות, שיפר קשב וקואורדינציה מוטורית וריכוז אצל קבוצת הפיקנוגנול® ללא השפעה חיובית בקבוצת הפלסבו.

חודש לאחר הפסקת הטיפול בפיקנוגנול®, דווח על חזרה של הסימפטומים

מסקנות המאמר:

השערת החוקרים היא שהצלחת הטיפול באמצעות הפיקנוגנול® היא בזכות הייצור המוגבר של חד-תחמוצת החנקן (NO (Nitric Oxide אשר לצד פעולותיה המיטיבות הרבות, היא פועלת גם כנוירו-טרנסמיטר ומעורבת בוויסות, בקרה ושחרור של נוראפינפרין ודופאמין.

NO משתתפת ברגולציה של תפקודי מוח, כמו זיכרון, למידה וערנות ומשתתפת בתהליך הרפיית כלי הדם המשפר את זרימת הדם אל רקמות ואיברים.


References

Eur Child Adolesc Psychiatry (2006)

פיקנוגנול®

פיקנוגנול®

Pycnogenol® 30/100 mg

תמצית פטנטית המופקת באופן בלעדי מקליפת עץ האורן הצרפתי הגדל לאורך חופי דרום צרפת*. פיקנוגנול® נחקר בתחומי בריאות רבים ובמיוחד בתחום טיפוח העור. למעשה, הוא עורר עניין רב בקרב המומחים העוסקים בדרמטולוגיה ובאנטי אייג'ינג מאחר ומחקרים מראים כי ביכולתו למנוע פגיעה אנזימטית בחלבונים המרכיבים את העור קולגן ואלסטין**. תחום נוסף וחשוב בו נחקר הפיקנוגנול® והוכח כיעיל הוא בריאות המוח בכלל והפרעות קשב וריכוז בילדים בפרט***.

לפרטים נוספים
  הדרכה אישית ויצירת קשר
open contacts