אנמיה - מידע ותוספים חיוניים מבית סולגאר

תופעות כרוניות של חולשה, עייפות, כאבי ראש, חיוורון ודופק מהיר עשויות להעיד כי אתם סובלים מאנמיה. ממה נובעת מחלת האנמיה ואילו תוספים מבית סולגאר מתאימים לטיפול בה?

אנמיה (Anemia) היא מחלה בה סובל הגוף מחוסר כמות מספקת של תאי דם אדומים והיא נגרמת בעיקר בשל חוסר תזונתי. האנמיה עשויה לנוע ממצב רגיל ועד למצב חמור המסוכן לבריאות הכללית.

קיימים שני זני אנמיה עיקריים - לכל זן הגורם הייחודי לו:

 • אנמיה הנובעת מחוסר ברזל - אנמיה מסוג זה מכונה גם "חוסר דם". היא מוגדרת כירידה במספר כדוריות הדם האדומות ונמדדת על פי רמת ההמוגלובין (Hb) בדם. אנמיה הנובעת מחוסר ברזל גורמת להפחתה במספר כדוריות הדם האדומות במחזור הדם, לירידה בכמות ההמוגלובין או לירידה באיכותו.
 • אנמיה הנובעת מחוסר בוויטמין B12 או חומצה פולית- אנמיה מסוג זה נקראת אנמיה פרניציוזה (Pernicious) - חסר זה נובע לרוב מבעיה כלשהי בספיגתו בדם. כמו כן, ירידה ברמת ה-B12 נגרמת לעיתים גם כתוצאה מדיאטה דלה במוצרי בשר ודגים, או מתזונה צמחונית או טבעונית שאינה כוללת את ההשלמות הדרושות לתפקוד הנורמלי של הגוף.

תסמיני אנמיה מוכרים

תסמיני האנמיה מבטאים ירידה באספקת הדם והחמצן לרקמות ולאיברים השונים בגוף.
על פי רוב, הסובל מאנמיה יתלונן על מספר סימפטומים:

 • חולשה, עייפות וסחרחורות.
 • כאבי ראש, עצבנות, קשיים בריכוז, צלצולים באוזניים, חוסר תיאבון ובחילות.
 • תחושת קור בגפיים.
 • דפיקות לב ולעיתים גם עלייה בקצב פעימות הלב.
 • חיוורון כתוצאה מירידה באספקת הדם לעור.
 • בקרב נשים - היעדר וסת.

הגורמים לאנמיה

בין הגורמים להתפתחות אנמיה ניתן למנות איבוד דם חמור, הפרעות גנטיות ומחלות אחרות. בנוסף, אנמיה עלולה להתפתח מסיבות נוספות:

 • חוסר במרכיבים הדרושים בתהליך בניית כדוריות דם אדומות.
 • הרס מוגבר של תאי דם אדומים הנובע ממחלות במח העצם, בכליות ובטחול.
 • דימום מוגבר כתוצאה מגורמים פנימיים: מחלות ממאירות, כיבים במערכת העיכול, ניתוחים, טחורים, דימום וסתי מוגבר, פוליפים דלקתיים, חבלות פנימיות ועוד.
 • ספיגה לקויה של ויטמין B12 או של החומצה הפולית.
 • חומציות נמוכה במערכת העיכול (היפוכלורידריה).
 • היריון.

המלצות לתזונה נכונה

טיפול טבעי באנמיה מתחיל בתפריט תזונתי בריא ומאוזן. מומלץ לשלב בתפריט היומי מזונות עשירים בברזל: ירקות עליים ירוקים, קטניות, אגוזים, אצות, פירות יבשים, ביצים ושמרי בירה. יש להפחית את השימוש בקפאין (תה, קפה, קוקה-קולה) ובאלכוהול, ולהימנע מעישון.

ברזל ® עדין

ברזל ® עדין

Gentle Iron® 25 mg

ברזל® עדין מבית סולגאר הינו פטנט מקורי רשום של חברת אלביון שנועד להגביר את הספיגה של הברזל בגוף מבלי לעורר תופעות לוואי במערכת העיכול. מדובר בקשירה אורגנית של ברזל לשתי מולקולות של חומצה אמינית בשם גליסין (Chelated Iron Bisglycinate). ברזל® עדין של סולגאר אינו תלוי ברמת חומציות הקיבה ונספג ביעילות רבה - פי 4 מברזל סולפאט רגיל. למעשה, זמינותו הביולוגית ויכולת הספיגה שלו טובות יותר גם מברזל המגיע בנגזרות הבאות: פירופוספאט, גלוקונאט, פומראט. כמו כן ניתן לקחת אותו ללא חשש מעיכובי ספיגה לצד המזונות הבאים: תה, קפאין, מוצרי חיטה, מוצרי חלב, חלבוני בשר וביצה, תכשירי סידן שונים ואף סותרי חומצה למיניהם. ברזל® עדין הינו בחירה ראשונה של הרבה נשים הרות ומניקות וגם של אוכלוסיות אחרות הזקוקות להשלמת ברזל על רקע חסר. ברזל® עדין של סולגאר מוגש בכמוסות צמחיות נוחות לבליעה הניתנות גם לפתיחה במידת הצורך.

לפרטים נוספים

ויטמין B12 הינו ויטמין חשוב ממשפחת ויטמיני ה- B החיוני לתפקוד תקין של גוף האדם. ויטמין B12 נחוץ במיוחד לייצור כדוריות דם אדומות. חסר בוויטמין B12 הוא אחד מהחסרים השכיחים ביותר באוכלוסייה בישראל, במיוחד באוכלוסייה מבוגרת ובצמחונים וטבעונים. לספיגה של ויטמין B12 ממזון נחוצים שני תהליכים עיקריים המקשים על תהליך הספיגה של הוויטמין במעי. בשלב הראשון נצמד ויטמין B12 לחלבון ברוק שמעביר אותו לקיבה, בקיבה נצמד הוויטמין לאנזים בשם Intrinsic factor) IF) המוביל אותו לספיגה במעיים. אנזים ה- IF הינו אנזים קריטי לתהליך אשר נמצא בחוסר במרבית האוכלוסייה הבוגרת. התוצאה הינה חסר בוויטמין B12. בשנים קודמות נהגו להשלים B12 בזריקות, כיום כבר אין צורך בכך מאחר וויטמין B12 ניתן ללקיחה עצמאית כתוסף למציצה תת לשונית. מדובר במסלול עוקף קיבה דרך ספיגה תת לשונית המבוסס על מנגנון פאסיבי של ספיגה חופשית. מנגנון פאסיבי חופשי של וויטמין B12 סולגאר הוכח יעיל במחקר קליני ונמצא מתאים כתחליף לזריקות*.

לפרטים נוספים

מתילקובלאמין היא הנגזרת הפעילה של ויטמין B12 אשר אינה זקוקה להמרה נוספת בגוף. מתילקובלאמין של סולגאר מיוצר בדרך ייחודית ומופק ממקור טבעי. נגזרת המתילקובלאמין רגישה לאור אך במוצר של סולגאר עמידה בפני קלקול בזכות צנצנת הענבר הכהה. מתילקובלאמין סולגאר נספג ביעילות באמצעות ספיגה תת לשונית.

לפרטים נוספים
ויטמין B12 לבליעה

ויטמין B12 לבליעה

Vitamin B12 100 mcg

ויטמין B12 לבליעה במינון של 100 מק"ג בלבד. מיועד עבור אלו המעוניינים בבליעה של הוויטמין ולא במציצה תת לשונית.

לפרטים נוספים
ויטמין B12 נוזלי בתוספת קומפלקס ויטמיני B

ויטמין B12 נוזלי בתוספת קומפלקס ויטמיני B

Sublingual B12 2000 mcg with B-Complex Liquid

פורמולה ייחודית של B12 בטיפות, המכילה שילוב סינרגטי ויעיל של ויטמיני B נוספים. אידיאלית עבור אלו הרוצים מינון גבוה של הוויטמין (2000 מק"ג במנת הגשה) המשפיע ביעילות ובמהירות. ויטמין B12 נוזלי אינו עובר פירוק בדרכי העיכול ולכן מבטיח ספיגה והטמעה מרבית ישירות למחזור הדם.

לפרטים נוספים
מגה-סורב 50

מגה-סורב 50

Megasorb Vitamin B-Complex

מגה-סורב הינו מוצר ייחודי לסולגאר. מוצר זה מאגד בתוכו את כל משפחת וויטמיני ה- B בצורת הקו-אנזימים שלהם ובמינון מוגבר. צורת הקו-אנזים מגבירה את הזמינות הביולוגית ובכך גם את הספיגה וההטמעה בגוף.

לפרטים נוספים
עלי סרפד - תמצית תקנית

עלי סרפד - תמצית תקנית

Stinging Nettle (Urtica dioica) SFP

הסרפד, המוכר גם בשם Stinging Nettle, הינו צמח ממשפחת הסרפדיים המכילה כ- 30 זנים שונים. עלי הסרפד, המכוסים בשערות צורבות, הם אלו המשמשים כבר שנים ארוכות בטיפול צמחים מודרני. מדובר בצמח המשמש הן כצמח טיפולי והן כצמח מאכל. העלים הם החלק המשמש גם להפקת תמצית עלי סרפד מבית סולגאר מאחר והם עשירים ברכיבים פעילים. תמצית עלי סרפד מבית סולגאר מופקת מזן ה- Urtica dioica בתהליך ייחודי המשלב טכנולוגיית מיצוי מתקדמות.

לפרטים נוספים
סלק - תמצית

סלק - תמצית

Beetroot Extract

הסלק (Beetroot) הוא ירק סגול ממשפחת הסלקיים Chenopodiaceae הסלק עשיר בבטאנין Betanin המעניק לשורש את תכונותיו המועילות ואת צבעו העז הסגול. כמוסות הסלק של סולגאר מופקות משורש הסלק האדום Beta voulgaris. מדובר בתמצית במינון פוטנטי של 500 מ"ג המגבירה את כל תכונותיו הטבעיות ורכיביו הייחודיים של הסלק. המוצר לא מכיל סוכר.

לפרטים נוספים
כלורלה

כלורלה

Chlorella (Broken Cell-Wall)

כלורלה היא אצה חד תאית הנוצרת ממגע ישיר בין שמש למים בתהליך של פוטוסינתזה. הכלורלה היא אצת מים מתוקים שעשירה בחומרים מזינים: חלבון, חומצת שומן EPA, ויטמינים וכלורופיל. ריכוז הכלורופיל בכלורלה גבוה במיוחד.

לפרטים נוספים