טיפוח עור הפנים, הציפורניים והשיער – כל הטיפים החשובים

האביב כבר כאן, זוהי תקופה של התחדשות, התרעננות ובעיקר - תקופה שבה אנו מכינים את גופנו לקראת הקיץ.

בעיות שכיחות של כניסה לעונת האביב הן שאריות מעונת החורף: עור יבש, שיער פגום וציפורניים שבירות ומפוצלות, שנחשפות בקלות בשמלת קיץ פרחונית וסנדלים אפנתיות.

יש לנו כמה טיפים שיגרמו לכן להראות מטופחות, צעירות ורעננות במשך כל הקיץ.

טיפוח ציפורניים, עור ושיער - ביטוי חיצוני לבריאות שלנו

כאשר מדובר על העור, הציפורניים והשיער שלנו, המשפט 'יופי אמיתי מתחיל מבפנים' מקבל משנה תוקף. העור, הציפורניים והשיער הם המאפיינים הבולטים ביותר בהופעתנו החיצונית ובריאותם מושפעת ישירות מאיכות המזון שאנו צורכים, מסגנון החיים שאנו מנהלים ומגורמים נוספים.

עור יבש, ציפורניים שבירות ושיער חסר ברק מהווים תמרור אזהרה מפני מבעיה בריאותית נקודתית (או נזק מצטבר) ועלינו לבדוק מה מקורה בכדי לדעת כיצד לטפל.

אלו גורמים משפיעים על טיפוח עור הפנים, הציפורניים והשיער שלנו?

תזונה: העור, הציפורניים והשיער שלנו מורכבים בעיקר מחלבונים סיביים חזקים. תזונה לקויה גורמת לחוסר בחומרי הבניין של חלבונים אלו והתוצאה היא רקמות חלשות ושבירות יותר.

אורח חיים: חשיפה לא מבוקרת לשמש ועישון גורמים נזק מצטבר שמתבטא בהזדקנות מוקדמת של העור שהופך מקומט ויבש, בשיער חסר ברק ובציפורניים סדוקות. גורמים נוספים המשפיעים על טיפוח פנים הם לחץ נפשי, סגנון חיים עמוס ומחסור בפעילות גופנית.

סטרס ולחץ נפשי: כאשר הורמון הסטרס "קורטיזול" בעלייה, תיתכן פגיעה במערכות הגוף השונות - מערכת הלב וכלי הדם, מערכת העיכול ובינהן גם מערכת העור הכוללת בה את השיער והציפורניים.

עצות טיפוח ויופי מהמומחים: מה לא כדאי לעשות? ומה דווקא כן?

קוסמטיקה, קרמים מיוחדים ומוצרי פלא המבטיחים השבת הנעורים. נשים רבות נוטות ללכת שבי אחרי הבטחות ללא כיסוי ולהשקיע את מיטב כספם בתכשירים הגורמים לשינוי חיצוני בלבד ויוצרים אשליה זמנית של מראה מטופח. תכשירים אלו אינם מזינים את רקמות החלבון מהם בנויים העור, הציפורניים והשיער. אז מה בכל זאת מומלץ לעשות?

טיפוח מבפנים למראה קורן וזוהר

אם תרצו לשמר מראה בריא ומטופח לאורך זמן עליכם לטפל בגופכם מבפנים. העור, הציפורניים והשיער מהווים מראה המשקפת את בריאותנו הכללית.

טיפוח טבעי מתחיל בניהול אורח חיים בריא:

  • להקפיד על פעילות גופנית מסודרת לפחות שלוש פעמים בשבוע למשך חצי שעה
  • להימנע מחשיפה בלתי מבוקרת לשמש ובמידת הצורך לעשות שימוש בתכשירי הגנה
  • להימנע מעישון.
  • תזונה נכונה היא חשובה ביותר לטיפוח העור, הציפורניים והשיער.
  • מומלץ להרבות בשתיית מים ולמעט בשתיית משקאות ממותקים, משקאות אלכוהוליים ומשקאות המכילים קפאין
  • מומלץ להימנע מצריכת מזונות מעובדים או ממותקים, להעדיף מזונות טבעיים ובריאים ולהרבות באכילת ירקות ופירות טריים.

כי שאנחנו נראות טוב, אנחנו מרגישות טוב, ורואים את זה עלינו!