כך תשמרו על בריאות הילדים בחורף – טיפים של סולגאר

עונת החורף היא גם עונת מחלות הילדים – אסתמה, צינון, שיעול, ברונכיטיס ועודף ליחה. סולגאר מציעה מגוון טיפים לטיפול טבעי ומבחר תוספי בריאות המתאימים במיוחד לילדים

כמדי חורף, אנו כהורים מתמודדים עם שלל מחלות ילדים מוכרות דוגמת אסתמה, עודף ליחה, צינון, ברונכיטיס ושיעול. על פי רוב, אנו רגילים להעניק לילד טיפול תרופתי מקובל דוגמת סירופ או כדורים.

אך לנטילת יתר של תרופות יש גם מחיר בריאותי. תרופות אנטיביוטיות, למשל, משמידות גם את אוכלוסיית החיידקים הידידותיים לגוף, ומסייעות לחיידקים המזיקים לפתח עמידות בפני תרופות אלו. עם זאת, כיום ישנם פתרונות טבעיים המסוגלים להתמודד עם מחלות רבות.

מערכת חיסונית חזקה מתחילה מתפריט תזונתי בריא – מחסור ברכיבי תזונה חיוניים עלול לפגוע קשות בתפקודה. לשיפור התפריט התזונתי של הילדים, מומלץ להפחית ככל הניתן מזונות עתירי סוכר ושומן דוגמת סוכריות, גלידות, פיצות, דגני בוקר מסוכרים, לחם ומאפים.

רמות גבוהות מדי של גלוקוז (סוכר) יוצרות תנודתיות במצבי הרוח ועלול לגרום לקשיי ריכוז, להתקפי בכי ולהתנהגות פרועה.

תפריט תזונתי מומלץ

  • הרכיבו סל קניות שבועי בריא ומזין: פירות וירקות, חלבונים (בשר, עוף, דגים וקטניות), דגנים, אורז, לחמים, פסטות ומעט מוצרי חלב. כמו כן, רצוי להפחית בחטיפים ובדברי מתיקה.
  • השלימו את הוויטמינים החסרים לילד עם מולטי-ויטמין ייחודי המתאים לילדים.
  • הקפידו לשלב בתפריט התזונתי רכיבים החיוניים לחיזוק המערכת החיסונית: ויטמין C, חלבונים, אבץ וברזל.

טיפים לטיפול טבעי

הטיפול התרופתי המקובל עשוי להציל חיים במקרים רבים, אך עם זאת מומלץ לבחון דרכים טבעיות לטיפול במחלות. מחלת האסתמה למשל, מתבטאת בהתקפי קוצר נשימה, לחץ בחזה, צפצופים בזמן נשימה, שיעול וליחה סמיכה.

כמה טיפים טבעיים להקלה והרגעה:

  • עם הופעת הנזלת, יבשו אותה ביסודיות עם תמיסת מלח.
  • שתיית תה צמחים עם מרווה מסייעת בייבוש הליחה.
  • דאגו לאוורור נאות של החדר והימנעו מעישון בסביבת הילד.
  • במזג אוויר מתאים צאו עם הילד לטיול באוויר הפתוח.

שחקני החורף של סולגאר – תוספים מצוינים לחיזוק מערכת החיסון של ילדכם: