להגן על העור מפני נזקי הקור

שינויי מזג אויר קיצוניים, הקור והרוח שמאפיינים את תקופת החורף, מזיקים לגופנו ולעור שעלול להפוך ליבש, סדוק ומגורה. אזורים שונים בגופנו רגישים במיוחד להשפעות מזג האוויר, ולכן חשוב לדעת כיצד להגן על כל אזור ולהשיב לו את הלחות שאבדה לו.

מזג האוויר הקר והיבש בחורף גורם לכך ששכבת השומן בעור מאבדת נוזלים ומתייבשת, מה שעלול להוביל לאדמומיות, סדקים ואפילו תחושת גירוד ועקצוץ. אז מה עושים?

הכי פגיע - עור הפנים
עור הפנים הדק הוא הפגיע ביותר לשינויים אקלימים. לכן, בחורף רצוי להקפיד על שגרת טיפוח עור הפנים בבוקר ובערב, בטקס קבוע הכולל רחיצה במים פושרים והזנתו בקרם לחות מזין או בקרם המכיל ויטמין E.
את ניקוי הפנים מומלץ לעשות עם סבון בעל איזון חומצי הקרוב לחומציות של העור ומועשר בלחות, כך שלא ייגרם יובש או גירוי. להשלמת הטיפול ניתן להשתמש במסכות לחות והזנה על בסיס שבועי, וכמובן לא לשכוח למרוח מקדם הגנה גבוה המגן על העור מנזקי האקלים המשתנים- בכל יציאה מהבית.

כפות הידיים חשופות
גם כפות הידיים שלנו, שבאות במגע עם חפצים, אנשים ומשטחים בעלי מרקמים משתנים, חשופות לשינויי אקלים כגון שמש ישירה, רוח קרה, יובש וטמפרטורות נמוכות. כל אלו גורמים נזק מצטבר לעור הידיים ועשויים לגרום להתייבשות, היסדקות, אדמומיות, עקצוצים ובמקרים חמורים אף דימומים.
ניתן להפחית את הנזק באמצעות שימוש בכפפות שיצרו בידוד מהסביבה, קרם ידיים מזין המחזיר לעור את הלחות שהתנדפה, או שימוש בתכשירי לחות אחרים. מומלץ למרוח את כפות הידיים בקרם ביציאה מהמקלחת, לפני יציאה לעבודה בבוקר, לפני שהולכים לישון בלילה ובכל פעם שחשים יובש ואי נעימות בידיים.

שפתיים סדוקות וכואבות
עור השפתיים עלול אף הוא לאבד מלחותו הטבעית, כך שתאי העור הופכים פגיעים ונסדקים בקלות. סדקים אלו כואבים במיוחד כשהם באים במגע עם חום, אוכל חומצי ואפילו משחת שיניים. למניעת התפתחות סדקים בשפתיים מומלץ לא ללקק אותן, שכן הרוק שמתאדה רק מחמיר את מצבן. אין לקלף או לנשוך את העור הסדוק, שכן פעולות אלו עלולות לגרום לדימום שיאט את תהליך הריפוי.
מומלץ להגן על השפתיים בעזרת שפתון לחות או משחה שומנית, שמספקים שכבת מגן בין העור העדין לבין תנאי מזג האוויר. השימוש בתכשירים אלו חשוב לא פחות גם בתוך הבית, בו יש לעיתים אוויר חם ויבש.

פצעי קור – לא נעים ולא אסתטי
רבים סובלים מהופעת פצעונים קטנים ושלפוחיות על השפתיים ובצידי הפה מדי פעם. נגעים אלו מכונים בשמות העממיים "פצעי קור" ו-"פצעי חום", כאשר למעשה אלו התפרצויות של וירוס ההרפס שחבוי בגופנו.
פצעי קור הם פצעים המופיעים בחורף לרוב סביב השפתיים, ומתאפיינים בשלפוחיות מלאות בנוזלים. בשל מיקומם האסטרטגי, פצעים אלו מהווים לרוב בעיה אסתטית שגם מכאיבה ומציקה. לרוב הפצעים חולים מעצמם בתוך כשבוע, אולם ניתן להקל על הכאב באמצעות הנחת קרח, מריחת משחות המכילות חומר מאלחש ושימוש בשפתון לח להקלה על תנועת השפתיים.

ויטמין B2 ריבופלאבין

ויטמין B2 ריבופלאבין

Vitamin B2 (Riboflavin) VCaps

ויטמין B2 המוכר גם בשם ריבופלאבין הינו ויטמין חשוב ממשפחת ויטמיני ה- B. ויטמין B2 במינון של 100 מ"ג של סולגאר מיוצר באיכות גבוהה ומופק ממקורות טבעיים.

לפרטים נוספים
ל-ליזין

ל-ליזין

L-Lysine 500 mg

ל-ליזין היא תרכובת אורגנית השייכת לקבוצת חומצות האמינו החיוניות. חומצות אמיניות מהוות את אבני הבניין הבסיסיות של חלבונים ובהם חלבוני הגוף. ל-ליזין הינו מוצר ותיק ואיכותי מבית סולגאר, המספק ל-ליזין בצורה חופשית (Free Form). חומצות אמיניות בצורתן החופשית אינן מצריכות תהליך פירוק מורכב בגוף, ולכן זמינותן הביולוגית גבוהה יותר. חומצות אמיניות בצורתן החופשית נספגות באופן אופטימלי ומוטמעות היטב בגוף. מקור ההפקה של ל-ליזין סולגאר צמחי בלבד ולכן מתאים לצמחונים.

לפרטים נוספים
אסטקסנטין

אסטקסנטין

Astaxanthin 5 mg

אסטקסנטין הינו רכיב טבעי מסיס בשומן הדומה במבנה שלו לבטא קרוטן. הוא נחשב לרכיב החזק ביותר במשפחת הקרוטנואידים. האסטקסנטין מופק ע"י אצה מיוחדת כחלק ממנגנון ההתגוננות שלה מפני השמש. מדובר ברכיב עוצמתי המכונה "המלך של משפחת הקרוטנואידים" (*Astaxanthin, King of the Carotenoids). לאסטקסנטין טבעי תומכים רבים בקרב הקהילה הרפואית. המפורסם שבהם הוא ד"ר ניקולס פריקון, דרמטולוג ידוע שחקר את יתרונותיו הרבים של הרכיב. ד"ר ניקולס פריקון מכנה את האסטקסנטין "תוסף על" בעל תפקיד ייחודי בשמירה על קרומי התאים. ד"ר פריקון מביא מחקרים ועדויות רבות לגבי יכולותיו המופלאות של האסטקסנטין בתחום הדרמטולוגיה. שוק האסטקסנטין בעולם צמח בשנים האחרונות באופן דרמטי בעקבות הביקוש לרכיב.

לפרטים נוספים
ביוטין

ביוטין

Biotin 600 mcg

ביוטין, הנקרא גם ויטמין H, הינו ויטמין מסיס מים ממשפחת ויטמיני ה- B. הביוטין רכיב חיוני לסינתזה של חומצות שומן וחומצות אמינו ולכן חיוני לתאי העור. ביוטין של סולגאר מוכר ומומלץ ע"י רופאי עור בישראל.

לפרטים נוספים

ויטמין E הינו ויטמין חשוב ממשפחה של תרכובות הכוללת טוקופרולים וטוקוטרינולים. מכלל ויטמיני ה- E הקיימים, הנגזרת המייצגת את הצורה הפעילה ביותר של הוויטמין הינה D-alpha Tocopherol. נגזרת זו מאפשרת את הזמינות הביולוגית הגבוהה ביותר לגוף. ויטמין E של סולגאר מגיע בנגזרת D-alpha Tocopherol בתוספת תערובת טוקופרולים נוספים המשפרים את הספיגה וההטמעה של הוויטמין בגוף.

לפרטים נוספים

ויטמין E נוזלי של סולגאר מגיע בפורמולציה נוזלית. מדובר בוויטמין E ממקור טבעי בנגזרת D-alpha Tocopherol ובתוספת תערובת טוקופרולים נוספים המשפרים את הספיגה וההטמעה של הוויטמין בגוף. ויטמין E נוזלי של סולגאר מתאים הן לבליעה והן למריחה.

לפרטים נוספים