לרוץ כמו הרוח: טיפים לריצת חורף

החורף הוא העונה המושלמת לצאת לריצה – מזג האוויר הקריר שמאפיין את ארצנו בחורף מקל על המאמץ הגופני, והאווירה הסגרירית מספקת לרצים תפאורה משולמת.

מלבד היתרונות הבריאותיים הידועים של כושר גופני, הרי שבחורף מסייעת הריצה גם לצמצום תופעות כמו דכדוך ועייפות שפוקדים אנשים מסוימים עקב שעות החושך הארוכות והמחסור באור שמש. הריצה מגבירה את זרימת הדם בגוף ומעודדת הפרשה של אנדורפינים וסרוטונין שמשפרים את מצב הרוח.

ריצה במזג אויר קר מסייעת גם לשריפה מוגברת של קלוריות, שכן הגוף צורך יותר אנרגיה לשמירה על חום הגוף. לכן, הריצה בחורף מסייעת לשמריה על משקל תקין ומאזנת את צריכת הקלוריות שמאפיינת לעיתים את התקופה הקרה.

כללי אצבע לריצה בחורף:

על מנת ליהנות מיתרונות הריצה וגם לשמור על הבריאות בחורף, מומלץ להקפיד על כמה כללים בסיסיים:

  • חימום לפני הריצה: בחורף מומלץ לבצע חימום ארוך יותר מהרגיל, ולשלב בו תנועות לחימום המפרקים כגון סיבובי קרסוליים, ברכיים ואגן.
  • לבוש בשיטת הבצל: מומלץ להתלבש בשכבות, ולהקפיד כי הבגד הצמוד לגוף מנדף זיעה, בעוד הבגד החיצוני חוסם את הרוח והגשם. רצוי להימנע מעודף שכבות כדי שלא להזיע יתר על המידה וכדי למנוע סרבול.
  • שמירה על קצוות הגוף: יש להגן על כפות הידיים והאוזניים על ידי שימוש בכפפות ובכובע.
  • הקפדה על שתייה: למרות תחושת הצמא המופחתת בחורף, חשוב להקפיד על אספקת נוזלים לגוף לפני, במהלך ואחרי הריצה. בתום האימון מומלץ לשתות כוס תה או משקה חם אחר                                                                                     
אסטרולה Ester-C® Plus

אסטרולה Ester-C® Plus

Vitamin C 500/1000 mg

אסטרולה סולגאר מכילה ®Ester-C שהינו פטנט רשום של החברה. בניגוד לפורמולות אחרות בשוק, אסטרולה של סולגאר מכילה גם מטבוליטים של ויטמין C המסייעים בספיגת הרכיב בגוף. מכאן השם המלא של המוצר Ester-C® Plus. המוצר אסטרולה סולגאר נחקר במחקר קליני חדש המראה יעילות גבוהה של הרכיב.

לפרטים נוספים

יוביקווינול הוא הדור החדש של מוצרי קו-אנזים Q10. מדובר בנגזרת פעילה של קו-אנזים Q10 שאינה זקוקה לתהליך המרה בגוף. יוביקווינול הינו הקו-אנזים Q10 הטוב ביותר בשוק כיום! בעל יעילות הגבוהה עד פי 6 ממוצרי קו-אנזים Q10 רגיל (יוביקווינון). יוביקווינול סולגאר מכיל את הפטנט הרשום של חברת ®Kaneka Q10 המצליחה בטכנולוגיה חדשנית להמיר יוביקווינון ליוביקווינול.

לפרטים נוספים

ג'ינסנג קוריאני שייך למשפחת הג'ינסנגים (קיסוסיים). מבין כלל הג'ינסנגים הקיימים נחשב הג'ינסנג הקוריאני חזק במיוחד. הג'ינסנג הקוריאני מוכר בשמות נוספים ובהם פאנאקס (Panax). מקור השם בשפה היוונית ומשמעותו "מרפא-כל". הג'ינסנג הקוריאני נחשב לאחד הצמחים העוצמתיים ביותר מבחינה מסורתית בו ניתן לעשות שימוש רב ומגוון. תמצית ג'ינסנג קוריאני סולגאר מכילה ריכוז יעיל של רכיבים פעילים בשם ג'ינסנוסידיים.

לפרטים נוספים

ל-קרניטין היא תרכובת אורגנית השייכת לקבוצת חומצות האמינו הלא חיוניות. ל-קרניטין מבית סולגאר מגיע בצורה חופשית (Free Form). ל-קרניטין נוזלי מבית סולגאר מגיע במינון של 1,500 מ"ג למנת הגשה הנחשב למינון יעיל. בפורמולה הושם דגש מיוחד על שימור פוטנטיות הרכיבים ומניעת חמצונם ולכן שלב האריזה נעשה ללא נוכחות חמצן.

לפרטים נוספים