נתפס לי הצוואר, מה אני עושה?

אנחנו אומרים ש"נתפס לנו הצוואר" אבל ישנם סוגים רבים של כאבי צוואר שנובעים ממקורות שונים. מדובר בתופעה נפוצה מאוד בקרב כלל האוכלוסייה, במיוחד כיום, כאשר אנו מבלים חלק גדול מיום העבודה בישיבה מול מחשב או באוטו. הסיבות לכאבים הם רבות ומורכבות אולם כיום ברור כי רבים מהמקרים של כאבי צוואר קשורים למצבי מתח נפשי.

מצב מתמשך של מתח נפשי עשוי לבוא לידי ביטוי בתחושה של עומס על שרירי הצוואר, הגב והכתפיים. הביטוי "נושא את העולם על הכתפיים" מתאר זאת היטב. העומס על השרירים מקרין כאב לשאר אזורי הצוואר, השכמות והראש. הכאבים גורמים לירידה ברמת האנרגיה, לקשיי ריכוז, לכאבי ראש ולריצוד בראייה ובסופו של דבר נפגע התפקוד היומיומי כולו.

אז מה עושים?
בשנים האחרונות חלה התפתחות אדירה בתחום מרפאות הכאב והטיפול בכאב. אולם כאשר הכאבים הם על רקע מתח נפשי חשוב לטפל לא רק בתסמינים אלא גם במקור הבעיה. תרופות עשויות לסייע לטווח הקצר אולם בטווח הארוך הן עלולות להפסיק להשפיע או לגרום לנו לתלות. ישנן שיטות טיפול לא פולשניות כגון עיסוי רפואי, מתיחות ותרגילים לחיזוק חגורת הגב, דיקור, שיאצו, יוגה ועוד. המשותף לכל אלו הוא הניסיון לסייע לגוף להביא את עצמו למצב של שחרור על מנת שיוכל לפרוק את המתחים שהצטברו. הטיפול המשולב יכלול מתן פתרון מידי לכאב שיאפשר חזרה מהירה ככל האפשר לחיי שגרה, לצד חקר מעמיק יותר של מקור הכאב ובניית תכנית טיפול ארוכת טווח למניעת חזרתו.

חשוב להכיר את מינרל המגנזיום
מגנזיום, מינרל הנמצא כמעט בכל הגוף, פועל כווסת ובקר של עצבוב השרירים ותפקידו להרפות את השרירים המתכווצים.
בשוק תוספי התזונה קיים מגוון רחב של תכשירי מגנזיום בצורות ספיגה שונות. מגנזיום ציטראט הוא אחד מהם ויעילותו אינה מוטלת בספק. ציטראט היא קשירה אורגנית בעלת כושר ספיגה גבוה וזמינות ביולוגית יוצאת דופן. מגנזיום ציטראט אינו תלוי בחומציות הקיבה בכדי להיספג (בניגוד לצורות ספיגה אחרות של מגנזיום). נתון זה חשוב במיוחד כאשר מדובר באוכלוסייה מבוגרת שרמת הספיגה הטבעית שלהם נמוכה יותר.