3 צעדים פשוטים לדיאטה המנצחת!

עונת האביב בשיאה ואפשר כבר ממש להריח את הקיץ. בכל שנה בתקופה זו, צצה אצל רובנו אותה מחשבה מטרידה: איך להיפטר מהקילוגרמים העודפים שצברנו בחודשי החורף.  אותם קילוגרמים שהסתרנו בלי בעיה מתחת לבגדי החורף הארוכים והעבים. אותם קילוגרמים שכבר אי אפשר להסתיר תחת בגדי הקיץ הקצרים. אותם קילוגרמים שהדחקנו במשך חודשים ועכשיו הפכו פתאום למשקל עודף. 

יש בסיטואציה מוכרת זו, אינסטינקט לרצות "ולתקן" את המצב כאן ועכשיו במהירות, למרות שברור לנו שהוא לא ישתנה בין לילה. לכן בשביל למנוע מעצמנו תחושת תסכול מאי ההצלחה לשנות את המצב מהר, התשובה השקולה והנכונה יותר לגופנו היא להתחיל תהליך של יישום אורח חיים בריא יותר. 

איזו דיאטה, מה דיאטה
דיאטה, על פי הגדרתה, היא "תפריט תזונה" אולם בחלק גדול מהזמן הכוונה היא לתכנית תזונה לשם ירידה במשקל. ירידה במשקל תוך שמירה על הבריאות היא לא משימה פשוטה, ושמירה על משקל קבוע לאחר מכן היא משימה קשה אפילו יותר. אמנם שוק הדיאטות מלא בדיאטות מנצחות אולם לא כל דיאטה מתאימה לכל אחד. הרזיה מהירה אינה המדד היחיד. דיאטה טובה היא תכנית יעילה להפחתה במשקל, אבל כזו שגם תגרום לנו גם להרגיש טוב, להיראות טוב וליהנות מהתוצאות לאורך זמן. החדשות הטובות הן שדיאטה לא חייבת להיות עניין מסובך ויקר, עם קצת עזרה מקצועית והרבה משמעת עצמית יכול כמעט כל אחד לבנות לעצמו דיאטה מוצלחת להרזיה בטוחה.

אז איך עושים זאת, איך בונים דיאטה, תכנית תזונה, שתגרום לנו גם לרזות, גם ליהנות, גם להרגיש טוב!
איך גורמים לדיאטה להצליח? על ידי מילוי שלושה כללים פשוטים:

1. קבעו מטרה מציאותית - קל מאוד להתייאש באמצע הדיאטה כשהמטרה נראית רחוקה כל כך, ולכן כדאי לקבוע מטרה מציאותית שתוכלו להגיע אליה בקלות יחסית. אם בכל זאת הצבתם לעצמכם יעד רחוק, מומלץ להציב בדרך מספר יעדי ביניים שיניעו אתכם קדימה.
2. ערכו שינויים בתפריט התזונתי שלכם בצמוד לייעוץ עם תזונאית - על מנת שלא לסבול מחסרים תזונתיים. דיאטה לא אמורה לפגוע בבריאות אלא לשפר אותה.
3. הקפידו על פעילות גופנית - משקל הגוף נקבע על ידי האיזון בין האנרגיה שאנו מכניסים לגוף באמצעות אכילה ושתיה לעומת זו המשתחררת מהגוף. מעבר לכך, פעילות גופנית גורמת להרגשה טובה ולתחושת מסוגלות שמסייעת לעמידה ביעדים שהצבתם לעצמכם.