איך לבחור את הכורכום הטוב ביותר?

את שורש הכורכום ורכיב הפלא שלו – הכורכומין, למדנו להכיר ולאהוב כשעלה לתודעה הציבורית בשנים האחרונות.
הצמח, שעד לאחרונה היה מוכר לרובנו רק כתבלין במטבח, זכה למאות מחקרים שהוכיחו את תרומתו הרבה לחיזוק הגוף ולטיפול במצבים בריאותיים שונים. אבל עם סוגיה אחת כולנו נתקלנו – איזה כורכום הכי כדאי לי לקחת?

מה הופך את הכורכום ליוצא דופן?

מה שהפך את הכורכום לצמח חשוב ועצמתי כל כך הוא החומר הפעיל שבו, הכורכומין, שאף מקנה לו את צבעו הצהוב הייחודי. הכורכומין הוא חומר בעל השפעה מיטיבה על מערכות רבות בגוף, לרבות הגנה על הכבד, הלב וכלי הדם. תכונה חשובה נוספת של הכורכומין היא היותו אדפטוגן, כלומר הוא מסוגל לסייע לנו להסתגל במהירות גבוה יותר למצבי מתח נפשי וחולשה פיזית.

מדוע להסתמך על תוסף ולא על תבלין?

לכורכומין שבתבלין הכורכום יתרונות בריאותיים רבים אך גם חיסרון אחד משמעותי ביותר והוא, הזמינות הביולוגית הנמוכה שלו לזרם הדם, מה שמפחית באופן קריטי מיעילותו הקלינית. כלומר, גם אכילה יומיומית של מאכלים עשירים בכורכום אינה יכולה לספק לגופנו כמות אפקטיבית של כורכומין. לכורכום כתבלין ישנה יעילות זניחה. במטרה לאפשר ספיגה בכמות משמעותית מבחינה קלינית של כורכומין, פותחו תוספי תזונה המכילים מיצוי של כורכומין בעל זמינות ביולוגית גבוהה לגוף האדם.

איך בוחרים תוסף כורכום מנצח?

הבחירה בתוסף תזונה מנצח היא על פי משוואת יעילות פשוטה, אנו מחפשים את התוסף בעל ההשפעה הגדולה והמהירה ביותר במינון הנמוך ביותר. לאור הפופולריות הגוברת והולכת של הכורכום, ניתן למצוא בשוק הישראלי מגוון רחב של תוספי תזונה המכילים כורכומין. בדומה לשווקים אחרים, גם בשוק תוספי התזונה ככל שהטכנולוגיה מתקדמת, הופכים תוספי התזונה ליעילים יותר.

המילה האחרונה בתחום הכורכום היא Full Spectrum Curcumin בכמוסות סופטג'ל של סולגאר המבטיחות את הזמינות הביולוגית ורמת הספיגה הגבוהות ביותר.

המיצוי הנוזלי של הכורכומין, המיוצר במיסלות קטנות במיוחד באמצעות טכנולוגיית הננו כורכומין, מאפשר ספיגה וזמינות מעולה של הרכיב עד פי 185 יותר מכורכומין תקני. לשם השוואה, כמוסה אחת של 40 מ"ג Full Spectrum Curcumin של סולגאר שוות ערך ל 7,400 מ"ג כורכומין תקני, כלומר ל- 25 טבליות. יתרון משמעותי נוסף של כורכומין ספקטרום של סולגאר הוא הגעתו המהירה למחזור הדם, תוך שעה מרגע הנטילה לעומת כשבע שעות במקרה של תמציות כורכומין תקניות אחרות, והשפעתו למשך עשרים וארבע שעות.

עם איכויות כאלו משאיר Full Spectrum Curcumin בכמוסות סופטג'ל של סולגאר את כל תוספי התזונה האחרים הרחק מאחור מבחינת זמינות, יעילות ומהירות, שלושת התכונות החשובות ביותר לתוסף תזונה מנצח.