איך להתגונן מפני מחלות חורף?

מזג האוויר הסגרירי מסמן עבור רבים מאתנו את תחילתה של עונת השפעת וההצטננות. למעשה, הסיבה לריבוי המחלות בחורף לא קשורה ישירות לטמפרטורות הנמוכות, אלא לעובדה שאנו שוהים שעות ארוכות בחללים סגורים, שמגבירים את הסיכון להידבקות. הסימפטומים של מחלת השפעת מוכרים לכולנו, וכוללים גודש באף, שיעול, חולשה ועייפות ולעיתים גם חום וכאבים. אז כיצד מתגוננים? לצד הקפדה על חום הגוף, חשוב מאוד להקפיד על היגיינה אישית ולחזק את המערכת החיסונית - על מנת להקל עליה את ההתמודדות עם וירוסים וחיידקים.

תפריט תזונתי מחמם ומחזק

חיזוק המערכת החיסונית מתחיל בתפריט היומי שלנו. מומלץ לשלב בו קטניות ותבשילים המכילים דגנים מלאים דוגמת אורז מלא, קינואה וגריסים. מרקים הם כמובן מאכל אידיאלי לחורף, ובמיוחד מרק מירקות כתומים העשירים בנוגדי חמצון ומרקי שורשים המחזקים את הגוף. מומלץ להעשיר את התפריט בפירות המכילים ויטמין C (משפחת פירות ההדר בכלל ואשכולית בפרט).

גם ירקות מבושלים או מוקפצים מתאימים לעונה הקרה, ואל תשכחו את ה"אנטיביוטיקה של הטבע" – שום טרי. רצוי להימנע ממרכיבי מזון שעלולים לפגוע במערכת החיסון, כגון מוצרי חיטה המכילים קמח לבן וסויה שמעודדים הצטברות ליחה.

שמירה על היגיינה בעבודה ובבית

חשוב לוודא כי חללי העבודה והבית יהיו מאווררים ולא אטומים הרמטית. יש לאפשר חדירת אוויר מבחוץ, ובכך להקטין את הסיכוי להתפשטות חיידקים. הפחיתו את השימוש במזגן, וודאו כי מערכת החימום תקינה. מכשירים אלקטרוניים כגון מקלדות, עכברי מחשב וטלפונים הם כר פורה להתרבות חיידקים, ולכן חשוב לחטא את הידיים עם מים וסבון לאחר השימוש בהם.

גם מעליות צרות וצפופות הן מתכון כמעט בטוח להידבקות במידה שאדם מצונן השתעל לידכם. העדיפו שימוש במדרגות, זוהי גם בפעילות גופנית ממריצה ומחממת.

בחורף חשוב במיוחד להקפיד על שעות שינה מסודרות – שכן עייפות מחלישה את המערכת החיסונית. בנוסף, חשוב לא פחות לבצע פעילות גופנית, כגון התעמלות, יוגה או טאי-צ'י, אשר ממריצה את מחזור הדם ומחממת את הגוף. אם כבר הצטננתם, חשוב להקפיד על מנוחה, להימנע ככל הניתן ממתחים ולאפשר לגוף פרק זמן של מספר ימים להתאוששות.

למרות הקור, חשוב להקפיד על שתיה מרובה. כאשר אדם מצונן, מתייבשות הממברנות הריריות של מערכת הנשימה, ונוצרת סביבה המעודדת התרבותם של וירוסים. שתייה של תה צמחים, מים ומיצי פירות מסייעת ליצירת לחות במערכת הנשימה ולהדיפת הנגיפים.

אסטרולה Ester-C® Plus

אסטרולה Ester-C® Plus

Vitamin C 500/1000 mg

אסטרולה סולגאר מכילה ®Ester-C שהינו פטנט רשום של החברה. בניגוד לפורמולות אחרות בשוק, אסטרולה של סולגאר מכילה גם מטבוליטים של ויטמין C המסייעים בספיגת הרכיב בגוף. מכאן השם המלא של המוצר Ester-C® Plus. המוצר אסטרולה סולגאר נחקר במחקר קליני חדש המראה יעילות גבוהה של הרכיב.

לפרטים נוספים
פטריות יפניות תמצית

פטריות יפניות תמצית

Reishi Shiitake Maitake Mushroom Extract VCaps

תמצית פטריות יפניות מבית סולגאר הינה פורמולה המספקת 3 זני פטריות הידועות זה אלפי שנים במזרח הרחוק כבעלות ערך תזונתי רב. הפטריות ראישי, שיטאקי ומיאטקי מכילות באופן טבעי חומרי מזון עשירים וביניהם גם פוליסכריד ממקור טבעי המוכר בשם בטא-גלוקן. השילוב של שלוש פטריות ייחודיות אלה מעניק אפקט סינרגטי רב-עוצמה.

לפרטים נוספים
אבץ פיקולינאט

אבץ פיקולינאט

Zinc Picolinate 22 mg

טבליות אבץ פיקולינאט של סולגאר מציעות צורה ייחודית של אבץ פיקולינאט לזמינות ביולוגית וספיגה והטמעה מרביות. טבליות אבץ פיקולינאט מספקות 22 מ"ג של אבץ אלמנטלי הקשור אורגנית לחומצה פיקולינית, המשמשת כנשא של המינרל ובכך משפרת את קליטתו ומאפשרת ספיגה איכותית ללא תלות בחומציות הקיבה.

לפרטים נוספים
אכינצאה - תמצית תקנית

אכינצאה - תמצית תקנית

Echinacea (E. angustifolia, E. purpurea) SFP

אכינצאה הוא צמח בוטני מופלא. שימוש בחלקי הצמח השונים להשגת מטרות שונות החל על ידי האינדיאנים ביבשת אמריקה.

לפרטים נוספים
שורש אסטרגלוס - תמצית תקנית

שורש אסטרגלוס - תמצית תקנית

Astragalus (Astragalus membranaceus) SFP

שורש האסטרגלוס הינו אחד הצמחים המוכרים ביותר. לצמח 3000 זנים שונים המשמשים לטיפול או מאכל בהתאם לזן. הזן הנמצא בשימוש טיפולי, הינו זן ה- Astragalus membranaceus. לזן זה תכונות מועילות רבות שאף זיכו אותו בכינוי "מלך צמחי החורף". שורש האסטרגלוס עשיר בתרכובות פנוליות ובטריטרפנואידים Triterpene glycosides. תמצית שורש אסטרגלוס מבית סולגאר מופקת מזן ה- Astragalus membranaceus בתהליך ייחודי המשלב טכנולוגיות מיצוי מתקדמות.

לפרטים נוספים
סמבוק שחור - תמצית תקנית

סמבוק שחור - תמצית תקנית

Elderberry Berry (Sambucus nigra) SFP

צמח הסמבוק השחור נמצא בשימוש ברפואה המסורתית אלפי שנים. מוצאו מאירופה, אסיה ואפריקה ולו גוון שחור-אדום עז.

לפרטים נוספים