השקט שלפני השערה - נשירת שיער בסתיו

הסתיו אמנם מביא איתו הקלה גדולה במזג האוויר לאחר חודשי הקיץ הלוהטים, אבל חושף אותנו לאחת התופעות הפחות נעימות המאפיינות עונות מעבר - נשירת שיער. זה לא כל כך נעים, ואפילו קצת מלחיץ, להתעורר בבוקר עם ערימת שיער שמסתכלת עלינו מהכרית או למצוא כמות מפחידה של שערות על המברשת לאחר סירוק, או לאסוף את השערות שנשרו בזמן המקלחת. אז לפני שמשלימים עם ההתקרחות, בואו נברר למה אנחנו סובלים מנשירת שיער דווקא בעונת המעבר.

סיבות לנשירת שיער
האמת היא שלא ממש ברור מדוע התופעה של נשירת שיער אופיינית דווקא לעונת המעבר. סיבה אחת להיחלשות השיער היא כנראה המעברים התכופים והקיצוניים יחסית בין קור לחום. סיבה נוספת היא השינוי באחוז הלחות הגורם לעור הקרקפת להיות יבש יותר ומגביר את הנשירה. כך או כך, נשירת שיער בעונת המעבר היא תופעה נורמלית, כל עוד לא מדובר בנשירה מוגזמת. אם זה המצב, יתכן ולא רק מזג האוויר אשם והנשירה נגרמת מסיבות אחרות כגון אנמיה, סטרס, שינויים הורמונליים או סיבה אחרת.

תזונה, תזונה, תזונה
אחת הסיבות הנפוצות ביותר לנשירת שיער, בעונות המעבר אך לא רק, היא עקב חסרים תזונתיים החיוניים לגופנו. חסרים תזונתיים כמו למשל בחומצות אמינו (חלבונים), עשויים להיגרם כתוצאה מבעיות עיכול שונות, הרגלי תזונה לקויים או שינוי תזונתי כמו דיאטה ולהשאיר אותנו ללא היסודות החשובים (אבני הבניין) של תאי השיער שלנו. בדרך כלל דיאטות 'בזק' קיצוניות שמטרתן להשיל משקל רב תוך זמן קצר עלולות לפגוע לא רק בבריאות הכללית אלא גם בשיער שלנו. עלינו לזכור שבמצב כזה ברשות הגוף אנרגיה בכמות מצומצמת שאותה יעדיף לנתב למערכות חשובות יותר החיוניות להישרדות (כמו נשימה לדוגמה).

HNS Complex מבית סולגאר מכיל שילוב יעיל של מינרלים, חומצות אמינו, ויטמין C ו-MSM. מקור ההפקה של מכלול הרכיבים ב- HNS Complex הינו טבעי בלבד ומיוצר באיכות גבוהה ללא פשרות. הפורמולה הייחודית מעודדת את הגוף לייצור פנימי של החלבונים קרטין, אלסטין וקולגן המרכיבים את השיער, העור והציפורניים. לשיער בריא יותר, עור חיוני וציפורניים חזקות.

לפרטים נוספים