ויטמין B12 - למה הוא כל כך חשוב לנו?

עייפות, קשיי ריכוז, עצבנות - אולי אתם פשוט לא ישנים מספיק? או שאולי מדובר בבעיה אחרת לגמרי, יכול להיות שגם אתם סובלים מחסר בויטמין B12.
חסר בויטמין B12 נחשב עד לאחרונה לתופעה נדירה, אולם בשנים האחרונות מתברר ששכיחותה גבוהה הרבה יותר משחשבו.
מחקרים שנערכו בישראל הראו כי מרבית האוכלוסייה סובלת מחסר בויטמין B12, וכי הסיכון גדל משמעותית בקרב צמחונים ובני חמישים ומעלה.

למה ויטמין B12 כל כך חשוב לנו?
ויטמין B12 מהווה מרכיב חיוני בתהליכים רבים וחשובים בגוף. אחד החשובים בהם הוא תהליך ייצור החומר הגנטי של התאים (DNA) המפקח על יצירת תאים בגוף, כולל תאי דם אדומים.
ויטמין B12 הכרחי לתפקוד תקין של מערכת העצבים ומהווה גורם משמעותי בהורדת הסיכון למחלות לב ואירועים מוחיים.

לאילו תופעות יכול לגרום חסר בויטמין B12?
מרבית הסובלים מחסר בויטמין B12 יסבלו מתופעות קלות כגון: עייפות, ירידה בזיכרון, ירידה בריכוז, עצבנות ואי שקט, אפטות בפה ותחושת נימול ברגליים.
אצל נשים עלול חסר בויטמין B12 לגרום לבעיות פוריות. במקרים קיצוניים עלול חסר מתמשך בויטמין B12 לגרום למחלות מסכנות חיים כגון בעיות נירולוגיות בלתי הפיכות ואנמיה.

מה הגורמים הנפוצים לחסר בויטמין B12?
ויטמין B12 נמצא במזונות מן החי כגון: בשר, דגים, ביצים ומוצרי חלב ולכן צריכה בלתי מאוזנת של מזונות מסוג זה עשויה להוביל לחסר.
הסיכון גבוה יותר בקרב צמחונים, טבעונים ומי שמנהל דיאטה בלתי מאוזנת.
חסר בויטמין B12 עשוי גם להיות תוצאה של מחלות מעיים שונות כגון: כיב קיבה, צליאק ומחלת קרוהן. נטילת גלולות למניעת הריון עשויה גם היא לגרום לירידה ברמת הוויטמין B12 אצל נשים.

איך מונעים מחסור בויטמין B12?
ראשית ניגשים להיבדק, ניתן לאבחן חסר בויטמין B12 בקלות בבדיקת דם פשוטה.
ברוב המקרים, הקפדה על הרגלי תזונה נכונים תפתור את הבעיה. עבור צמחונים ובעיקר טבעונים שאינם צורכים מזונות מן החי, הפתרון היעיל ביותר למניעת חסר בויטמין B12 הוא באמצעות נטילת תוסף תזונה המכיל את הויטמין.

הפתרון לחסר ב ויטמין B12 - תוסף התזונה ויטמין B12 מבית סולגאר
טבליות המציצה של וויטמין B12 מבית סולגאר הן חדשות נפלאות לסובלים מחסר בויטמין B12, שעד לאחרונה נאלצו לסבול זריקות כואבות כדי להיאבק בתופעה.
ריכוז הויטמין B12 הגבוה בטבליות מהווה את הסיבה המכרעת ליעילות הטיפול, ולכן מדובר במוצר היחיד מסוגו שהוכח מחקרית.

המחקר נערך במרכז הרפואי בילינסון ופורסם בכתב העת המדעי 'Lancet', ובו הוכח בברור כי טבליות המציצה ויטמין B12 של סולגאר הן המוצר היעיל ביותר לטיפול בחסר בוויטמין B12, ולכן המומלץ ביותר לשימוש - ויטמין B12 מבית סולגאר הוא המומלץ ביותר ע"י רופאים!

אז כשאתם בוחרים B12, תבחרו את הטוב ביותר!