ויטמין C - להיות בשיא בחורף

החורף כבר כאן ואיתו המחלות האופייניות לו ביניהן שפעת, הצטננות ודלקות שונות. מנגנון ההגנה של גופנו כנגד המחלות הוא המערכת החיסונית, ולכן חשוב לדאוג לחיזוקה ולתגבורה, במיוחד בעונה זו. אחד הגורמים המשפיעים על חוזק מערכת החיסון שלנו הוא המזון שאנו אוכלים. על מנת לחזק את מערכת החיסון יש להקפיד על תזונה מאוזנת ובריאה המכילה את כל המינרלים והוויטמינים להם הגוף זקוק. אחד הוויטמינים החשובים ביותר הוא ויטמין C.

אבל רגע לפני שאתם רצים לקלף לכם עוד תפוז, כדאי להבין עוד כמה דברים על ויטמין C ועל הדרכים היעילות ביותר לצרוך אותו.

תפקידו של ויטמין C בגוף

ויטמין C משתתף בכ-300 תהליכים בגופנו. לוויטמין C תפקיד מכריע בשמירה על תפקוד מערכת החיסון. הוא שותף בייצור הקולגן בגוף, חלבון החיוני לייצור רקמות החיבור ורקמות רכות דוגמת העור שהוא קו ההגנה הראשון שלנו כנגד גורמים מזהמים. הוא גם מאפשר לתאי הדם הלבנים המחסלים זיהומים החודרים לגופנו לשמור על תפקוד אופטימלי. גופנו אינו מסוגל לייצר ויטמין C בעצמו. אז כיצד אנחנו יכולים לספק לגוף שלנו ויטמין C?

צריכת ויטמין C ממקור חיצוני

המקור הראשון לוויטמין C הוא התזונה היומית שלנו. ויטמין C נפוץ מאוד, והוא מצוי במידה הרבה ביותר בפלפל אדום, בפרי הדר ובפירות שונים אחרים, בעגבניות, בירקות ירוקים ובכבד. ועם זאת, אנשים רבים אינם מקבלים כמות מספקת של ויטמין C דרך המזון. הסיבות לכך הן, בדרך כלל, אכילה מועטה של מזונות המכילים ויטמין C או קושי בספיגת ויטמין C מהמזון למחזור הדם במערכת העיכול. חסר בוויטמין C עלול להחליש את מערכת החיסון ואי הימצאותו חושף את הגוף למחלות.

בשוק קיימים תוספי תזונה רבים שאמורים לסייע לגוף להשלים חסר בוויטמין C. עם זאת, רוב תוספי התזונה האלו אינם בעלי יכולת ספיגה טובה מספיק, כאשר חלק גדול מכמות הוויטמין C אינו מצליח להיספג במערכת העיכול.

ויטמין סי אסטרולה - פטנט ®Ester-C

אסטרולה היא פורמולה מתוחכמת, פטנטית וייחודית של ויטמין C נטול חומצה ובעלת יכולת ספיגה והטמעה יעילות במיוחד. האסטרולה מגיעה לריכוז הגבוה פי ארבעה מוויטמין C רגיל ברקמות ובתאי דם לבנים ונשארת פעילה בגוף למשך זמן רב. הפורמולה מכילה קומפלקס של ביופלבונואידים המשפרים את ספיגת הוויטמין בגוף.

דבר נוסף שחשוב לדעת על אסטרולה - היא ידידותית למערכת העיכול. נטילת ויטמין C סטנדרטי עלולה לגרום לחומציות יתר במערכת העיכול. האסטרולה היא בעלת רמת חומציות נמוכה יותר, ולכן גם אנשים הנמנעים מנטילת ויטמין C עקב הגירוי הנגרם ממנו יכולים להשתמש באסטרולה ללא חשש.