ויטמינים שהורים רוצים בטעם שילדים אוהבים!

ילדים שאינם אוכלים ארוחות מסודרות הכוללות מזון בריא ומאוזן לא מקבלים את הוויטמינים הדרושים להם להתפתחותם התקינה. ילדים אלו עלולים להיות בעלי נטייה חזקה יותר לסבול מבעיות בריאותיות עקב מערכת חיסונית לא חזקה דיה. אם גם הילד שלכם "בעייתי באוכל", כדאי לכם לקרוא את הכתבה.

אילו בעיות עלולות להתעורר בגלל חוסר בוויטמינים אצל ילדים?
ויטמינים הם רכיבי מזון חשובים וחיוניים למערכות הגוף שלנו בכל גיל ובעיקר בגילאי ההתפתחות. חוסר בוויטמינים עלול לפגום בתפקוד מערכות הגוף השונות ולגרום לבעיות בריאות רבות, חלקן קשות ביותר. זכורה במיוחד פרשת רמדיה שכללה סדרה של מקרי מוות ותחלואה חמורה בתינוקות, עקב חסרונו של ויטמין B1 בתרכובת צמחית של מזון לתינוקות ובסופה נפטרו ארבעה תינוקות ורבים אחרים נפגעו בצורה חמורה. כמובן שזהו מקרה קיצוני למדי, אך הוא מלמד על החשיבות הקריטית של צריכה מאוזנת של וויטמינים, בעיקר אצל ילדים בשלבי התפתחות שונים.

האם הילד שלכם צריך לקבל ויטמינים?
הורים רבים דואגים, ובצדק, שהילד שלהם לא אוכל טוב ולא מקבל את כמות הוויטמינים לה הוא זקוק. לצערנו, אורח החיים המודרני מונע מילדינו לא פעם לאכול בצורה מסודרת ומספקת. חלק גדול מהמזונות שילדנו אוכלים הם מזונות מתועשים שאינם מספקים את הוויטמינים הדרושים לילד.

בנוסף, בחירת מזון מושכלת כרוכה בהתנהלות ובמשאבים שרובנו לא מצליחים ליישם או להתמיד. הילדים (וההורים) כיום עסוקים יותר, ופעמים רבות מעדיפים "לחטוף משהו" ולהמשיך לענייניהם במקום לשבת לאכול ארוחה מסודרת. לתעשיית המזון ולתרבות השפע תרומה רחבה בנושא זה. מזון שאינו מהווה מקור הזנה מגיע אלינו בצורת חטיפים, מתוקים ומלוחים, הבאים לפעמים במקום ארוחה. ישנם ילדים רבים שריבוי האפשרויות גורם להם דווקא להסכים לאכול רק מאכלים מסוימים כגון שניצל ואורז ולהימנע לחלוטין מירקות ופירות. באופן טבעי, ילדים מוציאים אנרגיה רבה יותר וגופם נמצא בתהליך של גדילה והתפתחות מתמדת. לכן הם זקוקים למזון בריא ומזין שיספק להם את כמות הוויטמינים הנדרשת לשמירה על רמת חיוניות תקינה, ערנות, יכולת ריכוז, מערכת חיסון חזקה והתפתחות תקינה של כל מערכות הגוף.

איך בוחרים את תוסף המולטי-ויטמין-מינרל הנכון עבור ילדכם?
• בודקים את המותג ממנו רוכשים, מותג מבוסס בעל שם עולמי וניסיון מוכח ביצירת תוספי תזונה יהווה אינדיקציה לאחריות היצרן וליעילות המוצר
• בודקים שהתוסף מכיל את כל הוויטמינים והמינרלים החיוניים בגילאי הגדילה וההתפתחות
• בודקים את הבסיס התזונתי של המוצר ואת הרכבו המלא. החשיבות היא בהבנת חומרי הגלם. תוסף בצורת ג'לי ללעיסה לרוב מבוסס על ג'לטין מבקר/דגים שהינו זול יותר (ולכן מוצרים רבים מבוססים עליו) אולם בריא פחות מחומר גלם צמחי טבעי, כדוגמת טפיוקה ופקטין
• בודקים שהתוסף אינו מכיל ממתיקים מלאכותיים
• בודקים שהתוסף אינו מכיל חומרים משמרים או אלרגנים נפוצים