זה הסוד שלי - והפעם: טיפוח השיער בחורף

מה יש לחורף נגד השיער שלנו?

כל עונה ובעיות השיער שלה, והחורף מציב בפני השיער שלנו שלל אתגרים: מצבי קור הגורמים להתכווצות כלי הדם כך שהזנת השיער פוחתת, רוח קרה, חזקה ויבשה וחדרים מחוממים יתר על המידה שגורמים לשיער להתייבש, לאגור חשמל סטטי ולהראות כאילו הוא בהתקפת היסטריה ומנסה לזנק החוצה מהקרקפת.

גם תופעת "דיכאון החורף", שהוא בעצם מצב רוח סגרירי שנגרם ממצבי מתח ולחץ הנפוצים יותר בחורף, משפיע על מראה השיער שלנו כחלק מהתנהגותו הבריונית כלפי מצב הרוח הכללי שלנו שמשפיע כמובן על איך שאנחנו מרגישים ואיך שאנחנו נראים.
או כמו שנהוג לומר: שיער בריא בנפש בריאה...

אבל הגורם אולי החשוב ביותר המשפיע על בריאות השיער שלנו בחורף הוא התזונה. תזונה מאוזנת ועשירה חיונית לבריאות השיער שלנו, אולם בחורף מתאפיינת הדיאטה המועדפת על רבים מאיתנו במשיכה חסרת מעצורים לפחמימות ולמאכלים עתירים בשומן וברצון פוחת והולך לאכול ירקות ופירות טריים.
והשומן נאגר לו בקרקפת ומקשה על זרימת הדם התקינה אל שורשי השיער. וכך בסוף הארוחה, כאשר אנחנו מרגישים חמימות קלה בבטן ותחושת ריחוף קלה בראש, נותר השיער שלנו רעב ועייף.

פלא שלמחרת בבוקר הוא מתמרד ולא רוצה להסתדר?

אז איך גורמים לשיער שלנו להראות נפלא גם בחורף?
לא, לא מוכרחים לחבוש כובע צילינדר ולחכות שיגיע האביב. אפשר לדאוג לטיפוח השיער בחורף ולשמור על שיער בריא, יפהפה, ומלא חיים. את ההמלצות הרגילות לטיפוח השיער כולנו מכירים: לסרק בעדינות כדי להפחית נשירה, לגזור קצוות מפוצלים, לחדש את התספורת, לייבש את השיער אחרי המקלחת לפני שיוצאים מהבית ולפנק אותו בשלל קרמים ותכשירי הזנה.

אמרנו גם שחשוב להקפיד על תזונה נכונה, גם בחורף, כי דיאטה מאוזנת היא תרופת פלא לשיער בריא יותר וחזק יותר, לא רק בחורף, אלא כל השנה.

עשי זאת בעצמך! מסכת הזנה לשיער של שמן קוקוס ולימון

בגלל חוסר הלחות באוויר בתקופת החורף, הקרקפת שלנו יבשה יותר מאי פעם. מצב העלול להוביל לגירוי הקרקפת, קשקשים ואפילו נשירת שיער, מיותר לציין שאנחנו רוצים למנוע את זה! שמן קוקוס ומיץ לימון זה כל מה שצריך בשביל לתת לקרקפת שלנו לחות והזנה!
איך מכינים?
בקערה קטנה יש לשים 2 כפות שמן קוקוס ולערבב מספר שניות או עד שיהיה במצב צבירה נוזלי. לאחר מכן יש להוסיף כפית מיץ לימון ולערבב. 
מעסים את השמן לתוך הקרקפת בעדינות ומשאירים במשך 30-20 דקות. לאחר מכן שוטפים וחופפים עם שמפו וקונדישנר.