זריקת אנרגיה לחיים

עוד שבוע מתחיל – עבודה, לימודים, סידורים ומשפחה, ואתם מרגישים עייפים וחסרי אנרגיה? מתחשק לכם רק להתכרבל במיטה מתחת לשמיכה? אתם לא לבד. אורח החיים האינטנסיבי גובה מאתנו מחיר גבוה, והלחץ הנפשי גורם לנו פעמים רבות להתייאש ולהרגיש שפשוט "אין כוח לכלום".

כיצד משנים את התמונה וממלאים את הגוף והנפש באנרגיות הדרושות להתמודדות עם היומיום? ובכן, סוד ההצלחה טמון בשינוי הדרגתי של ההרגלים שלנו ושל דפוסי החשיבה שלנו. השינוי צריך להתבצע בשלושה מישורים בסיסיים:

להסתכל על חצי הכוס המלאה:

מחקרים מובילים בפסיכולוגיה מוכיחים שאנשים הנוטים לראות את הפן חיובי בחיים, ליהנות ממה שיש ולהרגיש ברי מזל – הם אנשים שמחים יותר, אנרגטיים יותר, בריאים יותר, נהנים מזוגיות טובה ולרוב גם מרוויחים יותר כסף.

לאכול נכון:

תזונה בריאה ומאוזנת נחשבה מאז ומעולם כאבן יסוד חשובה ביותר בבריאות הגוף וגם הנפש. על מנת לספק לגוף אנרגיה זמינה חשוב להקפיד על מזונות טריים ולא מעובדים, עשירים במרכיבים כגון ירקות ופירות, קטניות, דגנים מלאים ושומנים בריאים. אכילה מגוונת מספקת לגוף ויטמינים, מינרלים, חומצות שומניות ונוגדי-חמצון חיוניים להרגשה בריאה ואנרגטית.

להקפיד על פעילות גופנית:

מחקרים רבים הוכיחו כי פעילות גופנית סדירה מגבירה את הערנות, משפרת ביצועים שכליים ומשפרת את יכולת החשיבה. בנוסף תורמת פעילות גופנית לתחושה טובה ואנרגטית, הודות לשחרור הורמונים כגון ביטא-אנדורפין וקורטיזול וכן מעבירים עצביים כמו אדרנלין, דופאמין וסרוטונין שתורמים לשיפור מצב הרוח. מומלץ להקפיד על פעילות גופנית כגון הליכה, שחיה, ריצה או רכיבה על אופניים ארבע פעמים בשבוע, כ-45 דקות בכל פעם.

עד כאן הכול טוב ויפה, אך השאלה הגדולה היא כיצד מיישמים את הכללים הללו בחיים האינטנסיביים שאנו מנהלים?

כצעד ראשון, ניתן להיעזר ב- vm2000 מבית סולגאר !