חוזרים ללימודים רגועים ומרוכזים

החזרה ללימודים אחרי חופשת הקיץ הארוכה מלווה בשמחה והתרגשות, אך גם בלא מעט חששות ואתגרים. הילדים וההורים נדרשים לשוב ולקיים סדר יום מובנה ולהתמודד עם מטלות, משימות ועומס. לא פעם מלווים הימים הראשונים בקושי בהצבת גבולות לאחר ימי החופש, ובחשש מפני טלפון מהמורה שמספרת שהילד מפריע בשיעור, קופצני, מרעיש ולא מרוכז.

תקופה זו לא קלה עבור כולם, אך בקרב ילדים הסובלים מבעיות קשב וריכוז, מדובר באתגר מורכב במיוחד. מאות ילדים בישראל מאובחנים מדי שנה כסובלים מהפרעות קשב וריכוז ומהיפראקטיביות, אשר משפיעות על התפקוד בבית הספר בדרכים שונות:

  • קושי להתרכז ולגלות עניין במשימה אחת לאורך זמן
  • נטייה לקפוץ מנושא לנושא מבלי להשלים את המשימות
  • קושי להקשיב למטלות ולהנחיות
  • הסחת דעת בקלות על ידי גירויים חיצוניים.

לעיתים מאובחנים הילדים כסובלים מבעיות קשב וריכוז כבר בגילאי הגן, אולם לעיתים מתגלים הקשיים רק בתקופת הלימודים, והם עשויים ללוות את הילד גם בגיל ההתבגרות. ילד הסובל מקשיי קשב וריכוז יתקשה גם לאחר שעות הלימודים, בהכנת שיעורי בית, משחק וביצוע מטלות שונות.

טיפול משולב בבעיה

הסיבה להפרעות קשב וריכוז והיפראקטיביות עדין אינה ידועה לחלוטין, אך בקרב המומחים קיימת הסכמה כי מדובר בשילוב של מספר גורמים: נפשיים, פיזיולוגים וסביבתיים. לכן, הטיפול בהפרעות אלו צריך להיות טיפול משולב, על מנת לתת מענה לכלל ההיבטים:

  • שיתוף פעולה מלא בין הצוות בבית הספר להורים ולילד – על מנת לתת לילד תחושה שמודעים לבעייתו ופועלים כדי לסייע לו ולתמוך בו.
  • שינוי בהרגלי תזונה – עודדו את הילדים לאכול תזונה מגוונת הכוללת פירות, ירקות, חלבונים ופחמימות, והימנעו ככל הניתן ממזונות מעוררים כגון שוקו, קולה, ממתקים וכו. תזונה נכונה מסייעת להקלה משמעותית בתופעות של בעיות קשב וריכוז, ומסייעת ליצירת איזון בגוף.
  • בדקו את המצב הרגשי של הילד ואל תתעלמו מבעיות כגון הפרעות במצב הרוח, בעיות בהתנהגות או תחושות של דיכאון, חרדה ותסכול.
פיקנוגנול®

פיקנוגנול®

Pycnogenol® 30/100 mg

פיקנוגנול ® הוא רכיב פטנטי המופק מקליפת עץ האורן הצרפתי המיועד לטיפוח העור. השם פיקנוגנול® מבוסס על פעילותו המגוונת של הרכיב המתאימה "להכל" Pic-noj-en-all*. בפיקנוגנול® יש שילוב ייחודי של פרוציאנידינים, ביופלבונואידים וחומצות פנוליות. פיקנוגנול® סולגאר מכיל את הפטנט המקורי ומגיע בכמוסות צמחיות במינון של 30 מ"ג או 100 מ"ג.

לפרטים נוספים
N.נוטריאנט

N.נוטריאנט

Neuro-Nutrients

N. נוטריאנט הינה פורמולה מתקדמת ואיכותית מבית סולגאר המכילה שילוב ייחודי וסינרגטי של רכיבי תזונה שלהם יעילות מוכחת במחקרים קליניים. N. נוטריאנט מכילה חומצות אמינו ייעודיות בצורתן החופשית, ויטמינים ממשפחת B ו- C ועוד רכיבי תזונה צמחיים.

לפרטים נוספים

שילוב מאוזן של כל הוויטמינים ממשפחת וויטמיני ה- B. מינון יעיל של 50 מ"ג מכל אחד מהוויטמינים. באופן ייחודי לסולגאר מועשר הקומפלקס בתערובת צמחים המכילה תמצית אסרולה, גרגר נחלים, אספסת, פטרוזיליה ופקעות ורדים, המיועדת בין היתר לשיפור הספיגה.

לפרטים נוספים

מולטי ויטמין-מינרל המכיל מינון מוגבר של ויטמינים, מינרלים, נוגדי חמצון וצמחים. נקרא VM-75® מאחר ומכיל 75 מ"ג מכל אחד מוויטמיני ה- B. מכיל גם שפע רכיבים נוספים ממקור טבעי כגון: קרוטנואידים, ביופלבונואידים, בטאין הידרוכלוריד ועוד. VM-75® (פס ירוק) מגיע בכמוסות קטנות ונוחות לבליעה המתאימות לפתיחה בתוך מזון או משקה.

לפרטים נוספים