כמו דגים במים: ממשיכים בפעילות גופנית גם בקיץ

גם בימי הקיץ, חשוב להקפיד על פעילות גופנית סדירה. החום והלחות המאפיינים את הקיץ הישראלי דורשים מאתנו למצוא אלטרנטיבה אירובית קרירה - והשחייה נחשבת לאחת הפעילויות הגופניות הבריאות ביותר. בין אם בים או בבריכה – העונה החמה מספקת לנו שלל הזדמנויות לפעילות ספורטיבית רטובה.

ספורט עדין ובריא

שחייה היא ענף ספורט שדורש מיומנות טכנית גבוהה בהשוואה להליכה, אך יש בה יתרון עצום עבור אנשים הסובלים מבעיות משקל או מבעיות אורתופדיות (בעיקר בעיות מפרקים וגב). זאת מאחר שבמים, האדם לא מרגיש את משקל גופו. בנוסף, השחייה אינה כרוכה בהפעלת עומס על המפרקים כפי שמתרחש בריצה, ולכן היא נחשבת לספורט "עדין" יחסית, שבו פציעות ספורט נדירות יותר והנזקים מעטים יותר.

היתרון הבולט ביותר בשחייה הוא הפעלתן של כמעט כל קבוצות השרירים הגדולות בגוף כנגד החיכוך במים. באופן זה משתפרים מרבית מרכיבי הכושר הגופני של גופינו. בניגוד לפעילויות אחרות, השחייה היא סימטרית ומאוזנת, וכרוכה בהפעלת שרירים רבים בו זמנית. מכיוון שהמים קרים מהגוף, אין צורך בהזעה - הגוף מצליח להיפטר מהר מאוד מעודפי החום הנגרמים עקב הפעילות המאומצת.

השחייה תורמת לפיתוח מערכת סיבולת לב-ריאה ולשיפור המהירות והגמישות, שכן המים בבריכה מאפשרים לנו טווח תנועה רחב ביותר.

איך עושים זאת נכון?

בעת השחייה ישנה נטייה לנוח בקצה הבריכה בשל העייפות. הפסקות אלו משפיעות על האפקטיביות של הפעילות, מכיוון שהן גורמות להאטה בקצב הלב וכתוצאה מכך לפגיעה ביכולתו של המתאמן לשפר את כושרו האירובי. כך גם לא חלה תרומה משמעותית להפחתה במשקל. לכן, מומלץ לשחות ברצף, ללא הפסקות, ובמידה ומורגשת עייפות - להאט את קצב השחייה. בנוסף יש להעדיף שחייה בסגנון חתירה, בו הדופק יחסית גבוה, לעומת סגנון חזה.

ל-קרניטין היא תרכובת אורגנית השייכת לקבוצת חומצות האמינו הלא חיוניות. ל-קרניטין מבית סולגאר מגיע בצורה חופשית (Free Form). ל-קרניטין נוזלי מבית סולגאר מגיע במינון של 1,500 מ"ג למנת הגשה הנחשב למינון יעיל. בפורמולה הושם דגש מיוחד על שימור פוטנטיות הרכיבים ומניעת חמצונם ולכן שלב האריזה נעשה ללא נוכחות חמצן.

לפרטים נוספים

לא עוד מולטי-ויטמין, אלא פורמולה ייחודית ואיכותית בעלת שם עולמי! פורמולת ®VM-2000 מכילה ויטמינים ומינרלים חיוניים בשילוב של חומצות אמינו, צמחים ורכיבים מצוינים הפועלים יחדיו באופן סינרגטי ומלא עוצמה.

לפרטים נוספים
ל-ארגינין

ל-ארגינין

L-Arginine 500 mg VCaps / 1000 mg Tablets

ל-ארגינין היא תרכובת אורגנית השייכת לקבוצת חומצות האמינו הלא חיוניות. חומצות אמיניות מהוות את אבני הבניין הבסיסיות של חלבונים ובהם חלבוני הגוף. ל-ארגינין הינו מוצר ותיק ואיכותי מבית סולגאר, המספק ל-ארגינין בצורה חופשית (Free Form). חומצות אמיניות בצורתן החופשית אינן מצריכות תהליך פירוק מורכב בגוף, ולכן זמינותן הביולוגית גבוהה יותר. חומצות אמיניות בצורתן החופשית נספגות באופן אופטימלי ומוטמעות היטב בגוף.

לפרטים נוספים

פיתוח ייחודי של חברת סולגאר! קו-אנזים Q10 נוטרי ננו מבוסס על טכנולוגיה המשנה רכיבי תזונה מסיסים בשומן לאמביפיליים, כלומר חומרים מסיסים בשומן ובמים כאחד. נוטרי ננו מגיע במינון של 30 מ"ג שווי ערך ל- 90 מ"ג רכיב זמין, בעל יכולת ספיגה מהירה וטובה מכל צורות ה- Q10 בנגזרת יוביקווינון הקיימות בשוק.

לפרטים נוספים