לחות לעור הפנים – מה החשיבות ואיך אפשר לשמור עליה?

כמה פעמים ביום אתם שומעים ששתיית מים חיונית לבריאותכם הכללית? כנראה כל הזמן. אבל, האם אתם יודעים עד כמה חשובה הלחות גם לעור הפנים שלכם? וזה ממש לא משנה מה סוג העור שלכם. לחות היא מילת המפתח ואנו נסביר בדיוק למה ואיך אפשר לשמור עליה.

לחות העור - למה שיהיה אכפת לכם ?

הרבה מאיתנו עשויים לחשוב שלחות היא משהו שרק אנשים בעלי עור יבש צריכים לדאוג לגביו. אבל לחות העור היא משהו שרלוונטי לכל סוגי העור ללא יוצא מן הכלל. העור הוא הרי האיבר הגדול ביותר בגופנו. לחות העור (כלומר כמות המים שבו), תקבע במידה רבה את המראה שלו והתכונות שלו. לחות העור תסייע לו לתקן את עצמו ותחדש את העור כך שיראה וירגיש חלק ורך יותר ומנקודת מבט קוסמטית בריא וצעיר יותר.

תקופת יובש- מה קורה לעור חסר לחות?

עור חסר לחות יהיה יבש ומחוספס, שברירי ונוטה לגירודים. עור חסר לחות יכול אף להחמיר מראה של קווים דקים עקב התכווצות תאי העור. מכירות את הקווים הדקים מתחת לעיניים, שגם הקונסילר לא עוזר לטשטש? אלו יראו אפילו רע יותר אם לא תדאגו לשמור על עור לח.

בנוסף, לחות תסייע גם במאבק בשומניות וחשובה לעור הסובל מפצעונים. עור יבש מייצר יותר שומן מכיוון שהוא מפצה על חוסר הלחות. עור חסר לחות גם פחות עמיד לגירויים סביבתיים. כאשר הוא לח הוא מסוגל להילחם ולסלק רעלים בצורה יעילה יותר מכיוון שהתאים מקבלים את כמות הלחות הדרושה להם כדי לתפקד במיטבם.

האם שתיית מים מספיקה לשמירה על לחות העור?

שתיית מים היא חיונית לבריאות הכללית ולשמירה על לחות העור וללא ספק היא הצעד הראשון בדרך למראה רך, חלק וגמיש. אבל היא לא מספיקה. גם אם שותים הרבה מים מדי יום (בין 6 ל -8 כוסות ביום) , העור עדיין זקוק לתוספת של לחות. הנה עוד כמה דרכים שבהם תוכלו לעזור לעור שלכם לשמור על הלחות הדרושה לו:

  • הימנעו מחשיפה לא מוגנת לשמש
  • הרבו בצריכה של מזונות שתומכים בעור בריא כמו אבוקדו המכיל חומצות שומן חיוניות ודג סלמון שעשיר באומגה 3 ואגוזים עתירי וויטמין E.
  • הקפידו על אמבטיות קצרות וטמפרטורת מים לא רותחת מדי. טפחו את העור באמצעות קרמים שישמרו על לחות העור.

לחות לעור הפנים

לחות מבפנים - קולגן וחומצה היאלורונית

אך מלבד אלו, היום כבר מכירים בכל העולם בעבודה ששגרת טיפוח טובה לא תהיה שלמה לחלוטין בלי הזנה מבפנים, זאת באמצעות תוספים שונים המכילים רכיבי תזונה חיוניים שאותם לא ניתן להשלים רק דרך התזונה. תחום זה נקרא "נוטרי-קוסמטיקה" והוא שם בדגש את הזוג המנצח של עולם הטיפוח- קולגן וחומצה היאלורונית.

קולגן וחומצה היאלורונית הם שני רכיבים בעלי תפקיד מרכזי במראה עור צעיר ורענן. עם השנים והחל מגיל 30 קצב הייצור שלהם בגוף מתחיל לרדת באופן משמעותי ואז מתחילים להבחין בסימנים מוכרים של התבגרות העור כמו קווים דקים, אובדן גמישות, עור יבש, דק ומראה עייף. תוספי הקולגן וחומצה היאלורונית לטיפוח מבפנים, באים לענות על צורך זה, ולהוסיף לגוף את שאבד לו עם הזמן.

ממחקרים שנעשו הראו כי נטילה של קולגן וחומצה היאלורונית פטנטיים, פעם ביום במשך שלושה חודשים, תרמה להפחתת יובש, העלאת הגמישות ושיפור כללי במראה העור.