לקראת הקיץ: הסוד המדהים שלנו להצלחה בדיאטה

כמו בכל שנה, כשעונת הקיץ בפתח, חלק גדול מאיתנו עוסק בשאלה אחת מהותית: איך לכל הרוחות נפטרים מהקילוגרמים העודפים שצברנו בחודשי החורף.
כי בחורף אנחנו נוטים לסלחנות עצמית. מרשים לעצמנו לאכול קצת יותר פחמימות כי קר והבגדים הארוכים ממילא מסתירים את מה שאנחנו פחות רוצים שיראו. אבל הקיץ זה סיפור אחר, בגדים קצרים, ים, בריכה וכבר אין איפה להסתתר.
אז מה עושים? יורדים במשקל, או במילה אחת: דיאטה.
אבל רגע, מי שכבר עבר דיאטה או שניים בחייו יודע שלרדת במשקל ולשמור על משקל תקין לאורך זמן הן שתי משימות לא פשוטות בכלל.
במאמר הזה בחרנו לתת לכם כמה מילות עידוד שיעזרו לכם להצליח בדיאטה שלכם בגדול.

מה הבעיה עם סתם דיאטה?
הבעיה הכי קשה עם דיאטה היא... שהיא לא מצליחה. מסתבר שחלק גדול מהדיאטות, אולי אפילו רובן, לא מצליחות. וגם אם כן נרשמת ירידה במשקל, הרי שמדובר בירידה זמנית בלבד או כמו שאומרים: ירידה לצורך עליה.
שוק הדיאטות מלא ב"דיאטות מנצחות" שמבטיחות גם ירידה מהירה במשקל וגם נוסחת פלא לשמירה על משקל נמוך. רוב הדיאטות הללו מבטיחות גם שאפשר "לאכול מה שרוצים".
אבל...
איך זה שכולנו "אוכלים מה שרוצים" ולא מצליחים לרדת? איך זה שניסינו עוד "דיאטה מנצחת" ועדיין לא הצלחנו להיפטר מהקילוגרמים? ולמה אחרי כל דיאטה אנחנו מרגישים עוד יותר מתוסכלים?
התשובה היא פשוטה: דיאטה היא לא נוסחת קסם אלא תכנית פעולה, תהליך מותאם לכל אחד באופן אישי. תכנית ברורה ויעילה להפחתה במשקל, שתגרום לנו להרגיש טוב, להיראות טוב וליהנות מהתוצאות לאורך זמן.

המפתח להצלחה בדיאטה
המפתח להצלחה בדיאטה הוא קודם כל לקבוע מטרה מציאותית ולא פחות חשוב, את אבני הדרך למטרה וכמובן איך מגיעים לשם. במילים אחרות: תכנית.
תכנית הפעולה שלנו תכלול עריכת שינויים בסוגי המזון שאנו אוכלים ושילוב של פעילות גופנית בסדר היום כחלק ממעבר לניהול אורח חיים בריא יותר.
בנוסף, בדיוק כמו שכשאנחנו מתכננים בית אנחנו נעזרים באדריכל ולא משרטטים את התכניות בעצמנו, גם כשאנחנו מתכננים דיאטה רצוי להיעזר באיש מקצוע שיסייע לנו להרכיב תפריט מאוזן ובריא, שיבנה לנו תכנית עבודה ושיספק לנו את הכלים הדרושים להצלחה.

מפחדים מדיאטות? יש לנו כמה מילות עידוד בשבילכם
גם אם אתם מאלו שקשה להם לעמוד במשטר דיאטה, וגם אם כבר נכשלתם בכמה דיאטות בעבר, חשוב לנו להזכיר לכם, דיאטה היא תכנית, תהליך אישי. מי שמחפש קיצורי דרך כנראה ימצא את עצמו באמצע הקיץ עם אותם קילוגרמים עודפים (או יותר) ועם מסה נוספת של תסכול ואכזבה.
שבו עם איש מקצוע שאתם מתחברים לגישה שלו/שלה, בנו ביחד את תכנית הדיאטה הייעודית לכם ולמטרות שלכם, היו סבלנים ותנסו ליהנות מהתהליך. זכרו שגם אם לא צלחתם כל ארוחה, זה לא אומר שנכשלתם. הרעיון הוא לבטוח בתהליך, להתמיד בו, לגייס כוח רצון ומוטיבציה ולהאמין בעצמכם. אנחנו מקווים שכתבה זו תעזור להעניק לעצמכם את הדחיפה האחרונה להצלחה.