לרגל "יום ללא עישון" הבינלאומי - גמילה מעישון בדרך הטבעית עם אומגה 3 "950" של סולגאר

כמעט כל מעשן מכיר את הקשיים הרבים הכרוכים בניסיון להיגמל מההרגל המזיק. כולם גם מודעים היטב להשפעות הקשות שיש לעישון על בריאותנו – על מערכת הנשימה, עור הפנים, פוריות הגבר ומערכות הגוף השונות. עשן הסיגריות מכיל יותר מ-2,000 מרכיבים רעילים, שהמזיק מכולם הוא הניקוטין שגורם להאצת קצב הלב ומאפשר יצירת ניטרוזאמינים, שהם מסרטנים רבי עוצמה.

בשנים האחרונות מוצף השוק במגוון מוצרים שמטרתם לסייע בגמילה מעישון, כגון מדבקות, מסטיקים, משאפים ואפילו תרופות. מוצרים אלו, הגם שפועלים להפחתת התלות בסיגריות, מכילים פעמים רבות את הניקוטין המזיק או רכיבים כימיים שונים.

אך מסתבר כי הגמילה מעישון לא מחייבת בהכרח שימוש באמצעים מלאכותיים כאלו. מחקר חדש שנערך באוניברסיטאות חיפה ובר-אילן בראשות ד"ר שרון רבינוביץ שנקר, ראש תוכנית ההתמכרויות בבית הספר לקרימינולוגיה באוניברסיטת חיפה והמעבדה לפסיכופרמקולוגיה , אוניברסיטת בר אילן, מצא כי:

תוספת של אומגה 3 "950" מבית סולגאר הפחיתה את התשוקה לניקוטין ואף תרמה להורדת כמות הסיגריות שעישנו המשתתפים במחקר ! 

חומצת שומן חיונית לגוף

אומגה 3 היא חומצת שומן החיונית לתפקוד התקין של הגוף. חסר באומגה 3 פוגע בין השאר במבנה תאי העצב ובהולכה עצבית, ואף באזורים במוח המעורבים בתחושת הנאה וסיפוק. עישון סיגריות פוגע ברמת האומגה 3 בגוף, ולכן צריכה של חומצת השומן בצורת תוסף תזונה מסייעת להשלמת החוסרים ולחיזוק היכולת להפסיק לעשן.

מחקרים קודמים הראו כי חוסר באומגה 3 משפיע גם על הבריאות הנפשית, על דיכאון ועל היכולת להתמודד מצבי סטרס. על כן, צריכת אומגה 3 כתוסף תזונה מסייעת לנגמלים מעישון להתמודד עם הלחץ והמתח שמלוים את תהליך הגמילה.

2 סיגריות פחות ביום

במחקר הנוכחי השתתפו 48 מעשנים בגילאי 45-18, שעישנו בממוצע 14 סיגריות ביום ואובחנו כבעלי תלות בעוצמה בינונית בניקוטין. במהלך המחקר חולקו המשתתפים לשתי קבוצות: קבוצה אחת קיבלה קפסולות של אומגה 3 - "אומגה 950" מתוצרת סולגאר, בעוד קבוצה אחרת קיבלה קפסולות פלסבו. המשתתפים התבקשו לצרוך 5 קפסולות ביום למשך 30 יום, ולא התבקשו להפסיק לעשן.

ממצאי המחקר העלו כי כעבור 30 יום, המעשנים שנטלו את קפסולות האומגה 3 הפחיתו 2 סיגריות ביום בממוצע (ירידה של כ-11%), וזאת על אף שלא התבקשו לשנות את הרגלי העישון שלהם. אותם נחקרים הראו ירידה משמעותית ברמת ההשתוקקות לניקוטין, שנשתמרה גם חודש לאחר שהפסיקו ליטול את האומגה 3. בקבוצת הפלסבו לא נרשמו שינויים מובהקים במהלך אותם 60 ימים - במדד התשוקה או במספר הסיגריות שעישנו ביום.

בעקבות הממצאים הסיקו עורכי המחקר כי אומגה 3 "950" של סולגאר יכולה להוות תועלת משמעותית לאנשים שמעוניינים בגמילה מעישון, שכן היא מסייעת להפחית את התשוקה לניקוטין ולסיגריות באופן טבעי וללא מאמץ.

אומגה 3 "950" הוא המוצר החזק ביותר מסדרת אומגה 3 של סולגאר. כל כמוסה מכילה מינון מועשר וגבוה במיוחד של חומצות שומן אומגה 3 DHA ו-EPA, תוך התבססות על הידע העדכני ביותר במחקרים בתחום חומצות השומן החיוניות מסוג אומגה 3. כמוסה אחת של אומגה 3 "950" היא שוות ערך לצריכת מנה אחת של אילתית (דג סלמון).