מפסיקים להזניח: מוצאים איזון במרוץ היומיומי

עייפות, כאבי ראש, גב תפוס ומיגרנות הם רק חלק מהתסמינים שאנו מוצאים את עצמנו, נשים וגברים, מתלוננים בגינם במשך היום. לפעמים ממש נדמה שככל שרמת החיים עולה אנחנו נהיים יותר ויותר חולים. ככה זה כשעבור רובנו החיים בעידן המודרני הם מרוץ בלתי פוסק בין הבית לעבודה, מרוץ בו קל לנו לשכוח את עצמנו ואת בריאותנו.

כמה פעמים בתקופה האחרונה מצאתם את עצמכם כעוסים, עצבניים, ממורמרים ובאופן כללי עם תחושה שעוד רגע השליטה בחייכם נשמטת מבין ידיכם? כמה פעמים מצאתם את עצמכם ממוטטים על הספה בשעות הערב המוקדמות, חסרי אנרגיה לחלוטין, מתקשים אפילו להקים את עצמכם בשביל לעבור למיטה? והשאלה החשובה מכולן: מה אפשר לעשות בשביל לצאת מהמצב הזה של עייפות פיזית ונפשית בלתי נגמרת.

בחנו את עצמכם: האם התזונה שלכם מאוזנת?

תזונה נכונה נחשבה מאז ומעולם כאבן יסוד חשובה ביותר בתחום בריאות הגוף והנפש. אמנם המצב אידאלי הוא לקבל כל מה שאנחנו צריכים מהמזון שלנו, אבל אנשים רבים לא מצליחים לעמוד בתזונה מאוזנת וסובלים מחוסרים תזונתיים. בנוסף, היצע המזון התעשייתי והמזיק עצום וצריכתו יכולה להביא לכך שגופנו לא יקבל את רכיבי התזונה הנחוצים לו על בסיס יומי, כמו ויטמינים ומינרלים שונים. כאשר מדובר במצב מתמשך האדם מרגיש עייף או חסר אנרגיה ולכך מתלווים תסמינים נוספים.

אז האם התזונה שלכם מאוזנת? אם אתם משתייכים לאחת הקבוצות הללו, יכול להיות שלא:

  • אם אתם נמנעים ממזונות מסוימים כגון בשר, אם אתם טבעונים או אלרגיים לחלב או למאכלים אחרים
  • אם אתם נמצאים תחת עומס קבוע ומרבים לדלג על ארוחות או מסתפקים במזון מהיר ומתועש במקום להקפיד על ארוחות בריאות
  • אם אתם עוסקים בספורט בצורה אינטנסיבית
  • אם אתם נמצאים בדיאטה דלת קלוריות

אם אתם משתייכים לאחת הקבוצות הללו, ואתם מרבים להתלונן על עייפות, חוסר אנרגיה, כאבים שונים ומצבי רוח, יש סיכוי גבוה שאתם סובלים מחוסרים תזונתיים. החדשות הטובות הן שניתן להשלים את החסרים הללו בקלות יחסית. על מנת לשנות זאת עליכם לשנות בהדרגה הרגלים ודפוסי חשיבה

השינוי מתחיל כאן

הדרך הטובה ביותר לפצות על חסרים תזונתיים היא להקפיד על תזונה בריאה, אולם קודם כל צריך להחזיר את הגוף למצב מאוזן ואת זה מומלץ לעשות באמצעות מולטי ויטמין. יתרה מכך, כשמדובר באוכלוסייה בסיכון גבוה לחסרים תזונתיים כמו לדוגמה ספורטאים, אנשים בדיאטה או טבעונים - מולטי ויטמין עשוי להוות מרכיב משלים חיוני לתזונה היומיומית. אם התחלתם עוד שבוע בהרגשה של קושי, עייפות ולחץ, ואתם מרגישים את כאב הראש מגיע והבטן מקרקרת, זה הרגע לקחת את עצמכם בידיים ולעשות את השינוי. התחילו לספק לגוף שלכם את רכיבי התזונה שהוא זקוק להם ותרגישו בהבדל תוך זמן קצר.