אומגה 3 להפרעת קשב, ריכוז והיפראקטיביות (ADHD) במתבגרים

תקציר:

הפרעת קשב, ריכוז והיפראקטיביות (ADHD) נחשבת לאחת מההפרעות הנוירו-התפתחותיות השכיחות בקרב ילדים, כאשר רוב תרופות המרשם הנפוצות לטיפול ב-ADHD הן תרופות ממריצות.

במחקר כפול סמיות, רנדומלי ומבוקר פלסבו שנערך במשך 16 שבועות, בדקו את ההשפעות של מתן אומגה 3 על סימפטומים של ADHD.

במחקר השתתפו 40 בנים צעירים בגילאי 14-8 בקבוצת הניסוי ו-39 בנים בקבוצת הבקרה. שתי הקבוצות צרכו 10 גרם מרגרינה ליום, כאשר קבוצת הניסוי קיבלה מרגרינה מועשרת עם 650 מ"ג EPA/DHA וקבוצת הביקורת קיבלה פלסבו. הילדים קיבלו את תרופות המרשם הקבועות שלהם ולא הפסיקו את השימוש במהלך המחקר.

תוצאות המחקר:

77 מהמשתתפים סיימו את המחקר בתום 16 השבועות, קבוצת הניסוי הראתה שיפור בריכוז בזכות תוספת EPA/DHA. וכן, רמות DHA במעקב היו גבוהות יותר בילדים שטופלו באומגה 3 לעומת הפלסבו.

לא נצפו השפעות של אומגה 3 על קוגניציה בבקרה או מדדי FMRI לפעילות מוחית.

מסקנות המחקר:

  • המחקר הצביע על תוספת אומגה 3 להפחתת סימפטומים של הפרעת קשב, ריכוז והיפראקטיביות בילדים עם ADHD
  • המחקר מציע תמיכה באומגה 3 כהשפעה מצטברת לטיפול התרופתי ל- ADHD. יתרה מזאת, תוצאות המחקר מצביעות על כך שגם לילדים המתפתחים באופן תקין, חשוב לצרוך אומגה 3 במהלך ההתפתחות. מחקרים קודמים הראו כי שימוש בתוסף אומגה 3 גרם לעליה בפעילות המוח וביצועים בילדים עם ADHD ובילדים בגיל ההתפתחות
  • במחקר זה, רב הילדים עם ADHD טופלו באומגה 3 בנוסף לתרופות שנטלו. על כן, החוקרים מציעים כי תוספת של אומגה 3 תתגבר את התרופות המקובלות לטיפול, ויש מקום לשלב MPH (החומר הפעיל בריטלין וקונצרטה) ואומגה 3 בשביל הפחתה הדרגתית ב-MPH להשגת תועלת קלינית דומה

References

Neuropsychopharmacology (2015), 1–9

אומגה 3 "700 "

אומגה 3 "700 "

Double Strength Omega-3 700 mg

אומגה 3 " 700 " מבית סולגאר מכילה מינון גבוה של חומצות שומן רב-בלתי-רוויות. מדובר באומגה 3 במינון גבוה ובחוזק כפול (Double Strength). אומגה 3 "700" מכילה טריגליצרידים בצורה טבעית (Triglycerides in their natural form). המוצר מכיל מינון כפול של חומצות שומן EPA ו- DHA. במוצר נשמר היחס המתאים בין שתי חומצות שומן אלו המאפשר ספיגה יעילה.

לפרטים נוספים
אומגה 3 "950"

אומגה 3 "950"

Triple Strength Omega-3 950 mg

אומגה 3 "950" זהו מוצר דגל של חברת סולגאר המשקף את הידע והניסיון שצברה חברת סולגאר לאורך 70 שנות פעילות. אומגה 3 "950" מכילה טריגליצרידים בצורה של אסטר (Triglycerides in their Esterified form) הנקראים גם (FA (EE. צורה זו מאפשרת צמצום וריכוז גבוה של חומצות שומן חיוניות בנפח קטן אך בזמינות ביולוגית גבוהה. בזכות טכנולוגיה ייחודית זו, כל כמוסה מספקת ריכוז גבוה המספק מענה בכמוסה 1 ליום בלבד!

לפרטים נוספים
אומגה 3 ממקור צמחי

אומגה 3 ממקור צמחי

natural Omega-3 Vegetarian DHA 100 mg

אומגה 3 ממקור צמחי המגיעה בכמוסות רכות צמחיות (Vegetarian Soft Gel)! העל כמוסה מכילה חומצת שומן רב-בלתי-רוויה מסוג DHA (חומצה דוקוסהקסנואית) המופקת באופן טבעי מאצות הנחשבות למקור האיכותי ביותר של אומגה 3 צמחית. המוצר מכיל פטנט ייחודי של DHA צמחי הנקרא ®LifeDHA.

לפרטים נוספים
  הדרכה אישית ויצירת קשר
open contacts