אומגה 3 לטיפול בדלקת מפרקים שיגרונית

תקציר:

מחקר רנדומלי, כפול סמיות אשר בדק את ההשפעה של שמן דגים על דלקת מפרקים שיגרונית בשלבים ההתחלתיים של המחלה.

במחקר בחנו השפעה של מתן מינון גבוה לעומת מינון נמוך של שמן דגים, בשילוב עם תרופה אנטי ראומטית (DMARD) בקרב חולי RA בשלב התחלתי (פחות מ- 12 חודשים מתחילת המחלה) אשר לא מטופלים ע"י תרופות.

הנבדקים חולקו ל-2 קבוצות, קבוצת המינון הגבוה טופלה באמצעות שמן דגים במינון 5.5 גרם ליום EPA עם DHA, בעוד קבוצת המינון הנמוך קיבלה 0.4 גרם ליום. כל החולים טופלו בתרופות:

  • (MTX (Methotrexate
  • Sulphasalazine 
  • Hydroxychloroquine

תוצאות המחקר:

בקבוצת המינון הגבוה שיעור הרֵמִיסְיָה (הפוגה במחלה) היה גבוה יותר בקבוצת המינון הגבוה לעומת קבוצת המינון הנמוך לפי הקולג' האמריקאי לראומטולוגיה (ACR). וכן, הכישלון התרופתי ב- DMARD היה נמוך יותר.

מסקנות המחקר:

נצפו שתי תועלות חשובות בהקשר של טיפול עם שמן דגים לדלקת מפרקים שיגרונית. תועלת ראשונה הינה ההפחתה בכשל התרופתי ותועלת שניה הינה שיעור גבוה יותר של רמיסיה.

ההסבר המדעי של החוקרים:

חומצות השומן החיוניות EPA ו-DHA יכולות לדכא סינתזה של אומגה 6, אוקסנואידים פרו-דלקתיים, פרוסטגלנדינים E2 ולויקוטריאנים B4. הנחה זו מספקת את הרציונל במתן שמן דגים למחלת מפרקים דלקתית (RA). בנוסף, הסיכון לדימום יתר עם מינונים גבוהים של שמן דגים, לא נצפו במחקרים.


References

Ann Rheum Dis 2015;74:89–95

אומגה 3 "700 "

אומגה 3 "700 "

Double Strength Omega-3 700 mg

אומגה 3 " 700 " מבית סולגאר מכילה מינון גבוה של חומצות שומן רב-בלתי-רוויות. מדובר באומגה 3 במינון גבוה ובחוזק כפול (Double Strength). אומגה 3 "700" מכילה טריגליצרידים בצורה טבעית (Triglycerides in their natural form). המוצר מכיל מינון כפול של חומצות שומן EPA ו- DHA. במוצר נשמר היחס המתאים בין שתי חומצות שומן אלו המאפשר ספיגה יעילה.

לפרטים נוספים
אומגה 3 "950"

אומגה 3 "950"

Triple Strength Omega-3 950 mg

אומגה 3 "950" זהו מוצר דגל של חברת סולגאר המשקף את הידע והניסיון שצברה חברת סולגאר לאורך 70 שנות פעילות. אומגה 3 "950" מכילה טריגליצרידים בצורה של אסטר (Triglycerides in their Esterified form) הנקראים גם (FA (EE. צורה זו מאפשרת צמצום וריכוז גבוה של חומצות שומן חיוניות בנפח קטן אך בזמינות ביולוגית גבוהה. בזכות טכנולוגיה ייחודית זו, כל כמוסה מספקת ריכוז גבוה המספק מענה בכמוסה 1 ליום בלבד!

לפרטים נוספים
  הדרכה אישית ויצירת קשר
open contacts