השפעת מתן אומגה 3 לאחר אוטם שריר הלב

תקציר:

אוטם שריר הלב אקוטי (Myocardial Infarction) הוא מחלת לב איסכמית שבה הפרעה באספקת דם ללב. MI הינו גורם מוביל לתחלואה ותמותה, כאשר הפרוגנוזה לאחר אוטם שריר הלב תלויה מאד בשינויים בחידוש החדר השמאלי של הלב.

במהלך 6 חודשים התנהל מחקר כפול סמיות, רנדומלי ו- OMEGA-REMODE עם שימוש בחומצות שומן לאחר MI אקוטי.

במחקר השתתפו 358 חולים, מתוכם 180 נטלו תכשיר אומגה 3 (Lovaza (GlaxoSmithKline במינון של 4-3 גרם ליום, ו-178 חולים קיבלו תכשיר פלסבו.

מדוע אומגה 3?

תוספת של חומצות שומן אומגה 3 (PUFA's) בעלות מספר השפעות מועילות כולל, הגברת הרפיית שריר הלב והפחתת טונוס כלי הדם.

תוצאות המחקר:

לאחר 6 חודשי טיפול נמצאה הפחתה משמעותית במדד LVESVI (נתון המצביע על פרוגנוזה טובה יותר לאחר אוטם שריר הלב) ומדד MECVF (משקף את היקף הפיברוזיס לאחר אוטם לבבי) לעומת הפלסבו. חל שיפור ניכר משמעותי בתפקוד ומבנה הלב, בהשוואה לאלו שקיבלו טיפול תרופתי סטנדרטי בלבד.

בנוסף, המרקרים לדלקת (hsCRP ומיאלופראוקסידאז) והמרקרים לפיברוזיס (הצטלקות) מיוקרדיאלי פחתו בקבוצת הניסוי לעומת קבוצת הפלסבו. וכן, לאחר אנליזה רבת משתנים, נמצא קשר בלתי תלוי לשינוי ברמות PUFA's לחידוש החדר השמאלי של הלב.

מסקנות המחקר:

הממצאים הללו מייצגים לראשונה את השפעת חומצות השומן של אומגה 3 על רקמת הלב במהלך שלב ההחלמה לאחר אוטם שריר הלב. המסקנות עשויות להציע מהלך פתו-פיזיולוגי חשוב להשפעות של אומגה 3.

מסקנות המחקר הוצגו בהרצאה שנערכה בכנס של American College of Cardiology, סאן-דייגו, קליפורניה, מרץ 2015.

 


References

Journal of Cardiovascular Magnetic Resonance 2015, 17(Suppl 1):O7

אומגה 3 "700 "

אומגה 3 "700 "

Double Strength Omega-3 700 mg

אומגה 3 " 700 " מבית סולגאר מכילה מינון גבוה של חומצות שומן רב-בלתי-רוויות. מדובר באומגה 3 במינון גבוה ובחוזק כפול (Double Strength). אומגה 3 "700" מכילה טריגליצרידים בצורה טבעית (Triglycerides in their natural form). המוצר מכיל מינון כפול של חומצות שומן EPA ו- DHA. במוצר נשמר היחס המתאים בין שתי חומצות שומן אלו המאפשר ספיגה יעילה.

לפרטים נוספים
אומגה 3 "950"

אומגה 3 "950"

Triple Strength Omega-3 950 mg

אומגה 3 "950" זהו מוצר דגל של חברת סולגאר המשקף את הידע והניסיון שצברה חברת סולגאר לאורך 70 שנות פעילות. אומגה 3 "950" מכילה טריגליצרידים בצורה של אסטר (Triglycerides in their Esterified form) הנקראים גם (FA (EE. צורה זו מאפשרת צמצום וריכוז גבוה של חומצות שומן חיוניות בנפח קטן אך בזמינות ביולוגית גבוהה. בזכות טכנולוגיה ייחודית זו, כל כמוסה מספקת ריכוז גבוה המספק מענה בכמוסה 1 ליום בלבד!

לפרטים נוספים
  הדרכה אישית ויצירת קשר
open contacts