לוטאין וזאקסנטין להתנוונות מקולרית של העין (AMD)

תקציר:

מחקר רנדומלי, כפול סמיות ומבוקר פלסבו שהתנהל במהלך שנתיים ובו השתתפו 112 מטופלים עם התחלה של התנוונות מקולרית של העין.

הקבוצות התחלקו רנדומלית (1:1:1:1) וקיבלו:

  • קבוצה 1: לוטאין 10 מ"ג
  • קבוצה 2: לוטאין 20 מ"ג
  • קבוצה 3: לוטאין 10 מ"ג + זאקסנטין 10 מ"ג
  • קבוצה 4: פלסבו

במהלך השנתיים שבו התנהל המחקר, נלקחו מדדי MP לצפיפות אופטית ו- N1P1 לרגישות הרטינה. המדדים נלקחו לאחר 48 שבועות ובתום השנתיים.

תוצאות המחקר:

תוספת של לוטאין וזאקסנטין אצל מטופלים הסובלים מהתנוונות תלוית גיל של העיניים, הגבירה משמעותית MPOD (צפיפות אופטית) בקבוצה 3.

תגובת N1P1 עלתה משמעותית לאחר 48 שבועות. ונצפתה עליה משמעותית ב- mean retinal sensitivity) MRS) לאחר טיפול בתוספי התזונה בקבוצות 1 ו-2 (10/20 מ"ג לוטאין). בקבוצה מס' 4 לא היה שינוי (הקבוצה שנטלה פלסבו).

מסקנות המחקר:

תוספת לוטאין ו/או זאקסנטין, מעלה את הצפיפות האופטית ולוטאין הגביר את רגישות הרטינה, בשלבים מוקדמים של התנוונות מקולרית תלוית גיל.


References

Br J Ophthalmol 2015;99:371–3

אסטקסנטין

אסטקסנטין

Astaxanthin 5 mg

אסטקסנטין הינו רכיב טבעי מסיס בשומן הדומה במבנה שלו לבטא קרוטן. הוא נחשב לרכיב החזק ביותר במשפחת הקרוטנואידים. האסטקסנטין מופק ע"י אצה מיוחדת כחלק ממנגנון ההתגוננות שלה מפני השמש. מדובר ברכיב עוצמתי המכונה "המלך של משפחת הקרוטנואידים" (*Astaxanthin, King of the Carotenoids). לאסטקסנטין טבעי תומכים רבים בקרב הקהילה הרפואית. המפורסם שבהם הוא ד"ר ניקולס פריקון, דרמטולוג ידוע שחקר את יתרונותיו הרבים של הרכיב. ד"ר ניקולס פריקון מכנה את האסטקסנטין "תוסף על" בעל תפקיד ייחודי בשמירה על קרומי התאים. ד"ר פריקון מביא מחקרים ועדויות רבות לגבי יכולותיו המופלאות של האסטקסנטין בתחום הדרמטולוגיה. שוק האסטקסנטין בעולם צמח בשנים האחרונות באופן דרמטי בעקבות הביקוש לרכיב.

לפרטים נוספים
לוטאין

לוטאין

Lutein 20 mg

לוטאין הינו קסנתופיל (xanthophyll) בעל פיגמנט צהוב ממשפחת הקרוטנואידים. לוטאין נמצא בריכוז באזור קטן ברשתית העין המכונה מקולה. ללוטאין תכונות נוגדות חמצון אופייניות. לוטאין סולגאר מופק מצמח הקלנדולה. מדובר בפטנט ייחודי של לוטאין טהור של ®FloraGLO*. מדובר בלוטאין איכותי במיוחד. המוצר מכיל מינון משלים של זאקסנטין (Zeaxanthin).

לפרטים נוספים
  הדרכה אישית ויצירת קשר
open contacts