מטא-אנליזה: אבץ למציצה לסימפטומים של הצטננות

תקציר:

אבץ אצטט למציצה הוכיח את עצמו במטא-אנליזה קודמת אשר דיווחה כי מינון גבוה של אבץ אצטט למציצה הפחית את משך ההצטננות ב- 42%, בעוד שמינון נמוך של אבץ, לא השפיע.

מטרת המחקר הייתה לבדוק האם ההשפעה החיובית של אבץ אצטט על משך תסמיני ההצטננות שמקורם באזורים אנטומים שונים. כדורי מציצה מתמוססים באזור הלוע. יש שוני בהשפעה של אבץ למציצה על סימפטומים הקשורים במערכת הנשימה באזור הלוע, לעומת אזור האף.

במחקר אנליזה נכללו 3 מחקרים רנדומליים עם אבץ אצטט למציצה, להתקררות.

מינוני האבץ שניתנו היו 92-80 מ"ג ליום. כל 3 המחקרים דיווחו על השפעת האבץ על סימפטומים של נשימה וסימפטומים סיסטמיים.

תוצאות המחקר:

אבץ אצטט למציצה, קיצר משך הפרשות מהאף ב- 34% , גודש באף ב- 37%, התעטשות ב- 22%, אי נוחות בגרון ב- 33%, כאב בגרון ב- 18%, צרידות ב- 43%, שיעול ב- 46%.

אבץ למציצה קיצר משך מיחוש בשרירים ב- 54%, אך ללא שוני במשך כאב ראש וחום.

מסקנות המחקר:

ההשפעה של אבץ אצטט למציצה על סימפטומים של התקררות, עשוי להיות קשור לזמינות מקומית של אבץ למציצה, עם רמות גבוהות באזור הלוע. אולם, הממצאים מצביעים על ההשפעות של יוני אבץ ,שאינם מוגבלים לאזור הלוע.
אין אינדיקציה כי ההשפעה של אבץ למציצה על סימפטומים של האף, פחותים מההשפעה על אזור הלוע, שחשוף יותר לשחרור של יוני אבץ.
תופעות הלוואי של אבץ ב- 3 המחקרים היו מזעריים.

שימוש באבץ למציצה עשוי להוות פתרון יעיל לטיפול בהתקררות, מתחילת המחלה במהלך 24 שעות, למשך זמן של פחות מ- 2 שבועות.


References

BMC Family Practice (2015) 16:24

אבץ פיקולינאט

אבץ פיקולינאט

Zinc Picolinate 22 mg

טבליות אבץ פיקולינאט של סולגאר מציעות צורה ייחודית של אבץ פיקולינאט לזמינות ביולוגית וספיגה והטמעה מרביות. טבליות אבץ פיקולינאט מספקות 22 מ"ג של אבץ אלמנטלי הקשור אורגנית לחומצה פיקולינית, המשמשת כנשא של המינרל ובכך משפרת את קליטתו ומאפשרת ספיגה איכותית ללא תלות בחומציות הקיבה.

לפרטים נוספים
אבץ למציצה

אבץ למציצה

Flavo-Zinc Lozenges

טבליות למציצה המכילות אבץ איכותי וזמין ביולוגית לספיגה מרבית בחלל הפה. אבץ למציצה מגיע בטבליות המאפשרות פעילות מקומית ומתאימות לילדים וגם לאלו המתקשים בבליעת כדורים. לטבליות טעם למון-ליים נפלא.

לפרטים נוספים
אבץ 50 מ"ג

אבץ 50 מ"ג

Zinc 50 mg

אבץ גלוקונאט מגיע במינון מרוכז של 50 מ"ג, בטוח ויעיל לשימוש. אבץ 50 מ"ג של סולגאר מופק ממקור טבעי ומיוצר באיכות גבוהה. המינון האופטימלי היומי המומלץ הינו טבליה אחת ליום או בהתאם להנחיות של רופא וגורם מקצועי אחר.

לפרטים נוספים
  הדרכה אישית ויצירת קשר
open contacts