סטטינים ורמות גבוהות יותר של סוכר בדם

תקציר:

מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) הורה לאחרונה לתקן את תוויות התרופות ממשפחת הסטטינים ולהוסיף אזהרה בנוגע להעלאת רמות גלוקוז בסרום והעלאת ההמוגלובין המסוכרר עם שימוש בהן.

במחקר העריכו את הקשר בין שימוש בתרופות ממשפחת הסטטינים ובקרה גליקמית במחקר קוהורט שכלל 1,060 חולים עם יתר לחץ דם. 76.4% מן המשתתפים במחקר צרכו תרופות ממשפחת הסטטינים ו97.8% מהם נטלו 20-10 מ"ג סימבסטטין.

תוצאות המחקר:

תוצאות המחקר תומכות בדרישת הFDA לשינוי התווית. נמצא כי השימוש בסטטינים מעלה רמות HbA1c (המוגלובין מסוכרר) ורמות גלוקוז בצום, ללא קשר למצב הסוכרת, כאשר בחולים עם סוכרת, השימוש בסטטינים העלה משמעותית רמות HbA1c, לעומת אלו ללא שימוש בסטטינים.

החוקרים מציינים כי יש צורך במחקרים נוספים לגבי סוגי סטטינים אחרים בעלי מינונים שונים ותחלואה על מנת לקשר לבקרת הגלוקוז.

מסקנות המחקר:

ממצאי המחקר ודעות החוקרים הם כי:

  • שיעור ההיארעות הגבוה ביותר נצפה במהלך 4 החודשים הראשונים לטיפול
  • רמות גבוהות יותר של HbA1c נמצאו בקרב מטופלי הסטטינים באוכלוסיית חולים עם יתר לחץ דם
  • על הרופאים המטפלים בחולים עם סיכון להיפרגליקמיה הנוטלים סטטינים כדאי לשקול בקרה על רמות הסוכר בדם של המטופלים שלהם

References

Diabetology & Metabolic Syndrome 2014, 6:53

שילוב של קו-אנזים Q10 וחומצה אלפא ליפואית בטכנולוגית ™Nutri- Nano. מדובר בשילוב עוצמתי במיוחד המקנה זמינות ביולוגית גבוהה של שני הרכיבים. בדומה לקו-אנזים Q10 שהינו רכיב שומני, גם חומצה אלפא ליפואית נספגת טוב יותר כרכיב שומני ארוז בטכנולוגיה אמביפילית. קו-אנזים Q10 נוטרי ננו מגיע במוצר זה למינון של 45 מ"ג שווי ערך ל- 135 מ"ג רכיב זמין ו- 50 מ"ג חומצה אלפא ליפואית שוות ערך ל- 150 מ"ג רכיב זמין.

לפרטים נוספים
  הדרכה אישית ויצירת קשר
open contacts