שימוש באומגה 3 במהלך ההיריון וההנקה ומינונים מומלצים לכל תקופה

תקציר:

מטרת המחקר הייתה להעריך את הצריכה של אומגה 3 מהתזונה ומתוספי תזונה ולבדוק האם אישה הרה או מיניקה מגיעות לרמה היומית המומלצת.

במחקר השתתפו 600 נשים, שנבדקו בכל טרימסטר להיריון ו-3 חודשים לאחר הלידה.

תוצאות המחקר:

רק 27% מהנשים שנבדקו במהלך הריון ו-25% מהנשים שנבדקו 3 חודשים לאחר הלידה, נמצאו שצרכו אומגה 3 לפי התצרוכת היומית המומלצת לפי התקינה האירופאית (200 מ"ג DHA). נמצא כי מוצרים מהים תורמים ל-79% מצריכת אומגה 3 מהתזונה, הרוב מדג הסלמון.

נשים שצרכו תוספים אשר הכילו DHA היו פי 10.6 ו-11.1 מתאימות להמלצה של האיגוד האירופאי לנשים בהיריון ולנשים לאחר הלידה, בהתאמה.

מסקנות המחקר:

הממצאים מציעים כי מרבית הנשים במחקר הקוהורט לא הגיעו לצריכה המומלצת האירופאית לחומצת השומן DHA במהלך ההיריון ובמהלך ההנקה, אולם, נטילת תוסף תזונה משפרת משמעותית את הנתונים ומביאה את הנשים למינון המומלץ.

אומגה 3 כולל DPA ,EPA ו-DHA דרושים במהלך ההיריון להתפתחות העובר והשליה וקריטיים להתפתחות התינוק ובמיוחד להתפתחות מוח התינוק.

האיגוד האמריקאי לתזונה עם דיאטניות מקנדה, ממליצים כי כל המבוגרים הבריאים כולל נשים בהיריון ומיניקות, יצרכו לפחות 500 מ"ג ליום של אומגה 3 . האיגוד האירופאי והחברה הבינלאומית לחקר חומצות שומן ושומנים (ISSFAL) ממליצים ספציפית לנשים בהיריון ומיניקות לצרוך מינון מינימום של 200 מ"ג DHA ליום.

עקב תוצאות המחקר, החוקרים מציעים לאנשי המקצוע העוסקים בייעוץ תזונתי ובחינוך, להמליץ על התועלות הרבות שניתן לקבל מנטילת תוסף אומגה 3, מכיוון שמעל ל-44% מהנשים שהשתתפו במחקר ודיווחו שנטלו את תוסף האומגה במהלך ההיריון, לא צרכו אותו במהלך 3 חודשי ההנקה.

המחקר מצביע כי צריכת תוסף DHA (בערך 275 מ"ג במהלך ההיריון ו- 299 מ"ג ב-3 חודשים לאחר הלידה), עשוי לשפר את הסיכוי של הנשים להגיע למינון המומלץ.


References

Appl. Physiol. Nutr. Metab. 40: 1–8 2015

אומגה 3 ממקור צמחי

אומגה 3 ממקור צמחי

natural Omega-3 Vegetarian DHA 100 mg

אומגה 3 ממקור צמחי המגיעה בכמוסות רכות צמחיות (Vegetarian Soft Gel)! העל כמוסה מכילה חומצת שומן רב-בלתי-רוויה מסוג DHA (חומצה דוקוסהקסנואית) המופקת באופן טבעי מאצות הנחשבות למקור האיכותי ביותר של אומגה 3 צמחית. המוצר מכיל פטנט ייחודי של DHA צמחי הנקרא ®LifeDHA.

לפרטים נוספים
אומגה 3 "700 "

אומגה 3 "700 "

Double Strength Omega-3 700 mg

אומגה 3 " 700 " מבית סולגאר מכילה מינון גבוה של חומצות שומן רב-בלתי-רוויות. מדובר באומגה 3 במינון גבוה ובחוזק כפול (Double Strength). אומגה 3 "700" מכילה טריגליצרידים בצורה טבעית (Triglycerides in their natural form). המוצר מכיל מינון כפול של חומצות שומן EPA ו- DHA. במוצר נשמר היחס המתאים בין שתי חומצות שומן אלו המאפשר ספיגה יעילה.

לפרטים נוספים
  הדרכה אישית ויצירת קשר
open contacts