אסידופילוס 40+ מבית סולגאר- מניעת זיהום (אלח דם) בחולי כוויות

תקציר:

מחקר משנת 2007 של אוניברסיטת בן-גוריון קובע: תכשיר הפרוביוטיקה, המכיל חיידקים ידידותיים, נוסחת אסידופולוס מתקדמת +40 מבית סולגאר, הוכח כטיפול יעיל בהפחתת אלח דם (ספסיס) והסיבוכים שבעקבותיו, בחולים עם כוויות חמורות.

בגיליון אוגוסט 2007 של העיתון המדעי היוקרתי Burns התפרסם מחקר של חוקרים מהפקולטה למדעי הבריאות באוניברסיטת בן-גוריון שנערך בשיתוף עם המרכז הרפואי סורוקה. שיתוף הפעולה, שכלל את המחלקה לניתוחים פלסטיים, היחידה לכוויות והמחלקה לאפידמיולוגיה ושירותי בריאות, הצביע על

תועלת מובהקת בשימוש בתוסף התזונה הפרוביוטי של חברת סולגאר.
לדברי החוקר הראשי ד"ר ליאור קורן - חיידקי לקטובצילוס המצויים בתוך הפורמולה הפרוביוטית, עשויים להועיל לטיפול ולהביא להקלה קלינית לחולים

הסובלים מכוויות חמורות (חולים שנכוו ב- 41% -70% משטח גופם).
במסגרת המחקר (רטרוספקטיבי) השתתפו 56 חולים, שסבלו מכוויות חריפות, ללא טראומה מסוג אחר, שאושפזו במרכז הרפואי בשנים 2000-1999. 28 חולים קיבלו תוספת פרוביוטית, ואילו 28 חולים אחרים עם נתונים דמוגרפים זהים וכוויות באותן הדרגות שימשו כקבוצת ביקורת.

תוצאות המחקר:

מתוצאות המחקר עולה כי בקרב החולים אשר נטלו השלמה פרוביוטית, לא דווח על מקרי מוות כלל, לעומת 5 מקרי מוות בקבוצת הביקורת.

מסקנות המחקר:

לאור תוצאות המחקר, החוקרים ממליצים כי בכוויות חמורות של 70%-41% משטח עור הגוף, ייעשה שימוש בתוספת של חיידקי לקטובצילוס, שלהם חשיבות קלינית משמעותית מועילה. זאת ועוד - החוקרים סבורים כי תוספת של חיידקי פרוביוטיקה, יכולה להוות תוספת חשובה לנוהל הטיפולי השגרתי להפחתת ספסיס וכתוצאה מכך לטיפול שנועד למנוע תמותה בעקבות כוויות נרחבות ומסוכנות.

 


References

August 2007, Volume 33, Issue 5, Pages 594-598 Burns

נוסחת אסידופילוס מתקדמת + 40

נוסחת אסידופילוס מתקדמת + 40

Advanced 40+ Acidophilus VCaps

תוסף פרוביוטיקה המקל על קשיי עיכול, עצירות, שלשולים, כיבי קיבה ותסמונת המעי הרגיז ומהווה השלמה חיונית לסובלים מבעיות עור כגון פסוריאזיס, סבוריאה ואקזמה אטופית.
לפרטים נוספים