נשירת שיער- הסוד שבקרקפת

נשירת שֵׂיער היא בעיה חמורה, המשפיעה על גברים ועל נשים כאחד. הבעיה שכיחה יותר בגברים ונובעת מגורמים תורשתיים, הורמונליים (רמות גבוהות של ההורמון הזכרי דהידרוטסטוסטרון) וגיל; ואילו בנשים היא מתרחשת בעיקר חודשיים-שלושה לאחר לידה, עקב השינויים ההורמונליים המתרחשים בזמן ההיריון, ולאחר הפסקת הווסת (מנופאוזה).

גורמים

צמיחת השֵׂער נמצאת במחזור חיים מתמיד, המתאפיין בשלב הצמיחה, שלב המנוחה ושלב הצמיחה מחדש. כמאה שערות נושרות מהראש מדי יום באופן תקין וטבעי. נשירת שֵׂער מוגדרת ככזאת כאשר איבוד השֵׂער גורם לדלדול משמעותי של כמותו בקרקפת או להתקרחות של ממש.
תזונה לקויה, הגורמת לחסרים בוויטמינים ובמינרלים, אינה מאפשרת לגוף להתמודד בצורה יעילה עם מצבי עקה ועם שינויים הורמונליים, והטיפול בנשירת שֵׂער מחייב התייחסות גם לגורמים אלה.

הגורמים לנשירת שֵׂער רבים ומגוונים:

 • זרימת דם לקויה לקרקפת
 • מחלות ממושכות
 • ירידה דרסטית במשקל
 • אנמיה (מחוסר ברזל או B12)
 • תזונה לקויה ודיאטות חריפות
 • שינויים הורמונליים
 • מצבי עקה
 • תורשה
 • שימוש בתרופות
 • טיפול אגרסיבי בשֵׂער (תסרוקות הדוקות, צביעות שיער, סלסול ועוד)
 • הפרעה בתפקוד בלוטת התריס
 • עישון

תסמינים

דפוס התקרחות גברית: נסיגה של קו צמיחת השֵׂער במפרצים. דלדול או היעדר שיער בראש הקרקפת, עד כדי התקרחות מלאה. 

דפוס התקרחות נשית: צמצום הדרגתי עד כדי דלדול שֵׂער במרכז הקרקפת, ללא מפרצים. 

המלצות לטיפול טבעי משלים

רצוי לבדוק אם הנשירה אינה נובעת מאנמיה כתוצאה מחסרים תזונתיים, כמו חוסר ברזל, B12 ועוד. כמו כן, יש להימנע מעישון, המכווץ את כלי הדם הפריפריאליים ובכך פוגע בזרימת הדם לקרקפת. מומלץ לעסות את הקרקפת לאחר כל חפיפה.

המלצות לתזונה נכונה

תזונה עשירה בחלבון מן הצומח ודלת שומן מומלצת לטיפול בנשירת שֵׂער. יש להפחית מזונות מעודדי דלקת (שומן רווי, מוצרי חלב ורכיבים נוספים מן החי) ולהגדיל צריכה של ירקות, דגנים מלאים, חומצות שומן חיוניות ובמיוחד חלבון ממקור צמחי (הכולל אגוזים, קטניות וסויה). 

HNS Complex מבית סולגאר מכיל שילוב יעיל של מינרלים, חומצות אמינו, ויטמין C ו-MSM. מקור ההפקה של מכלול הרכיבים ב- HNS Complex הינו טבעי בלבד ומיוצר באיכות גבוהה ללא פשרות. הפורמולה הייחודית מעודדת את הגוף לייצור פנימי של החלבונים קרטין, אלסטין וקולגן המרכיבים את השיער, העור והציפורניים. לשיער בריא יותר, עור חיוני וציפורניים חזקות.

לפרטים נוספים
אבץ פיקולינאט

אבץ פיקולינאט

Zinc Picolinate 22 mg

טבליות אבץ פיקולינאט של סולגאר מציעות צורה ייחודית של אבץ פיקולינאט לזמינות ביולוגית וספיגה והטמעה מרביות. טבליות אבץ פיקולינאט מספקות 22 מ"ג של אבץ אלמנטלי הקשור אורגנית לחומצה פיקולינית, המשמשת כנשא של המינרל ובכך משפרת את קליטתו ומאפשרת ספיגה איכותית ללא תלות בחומציות הקיבה.

לפרטים נוספים
סו פלמטו - תמצית תקנית

סו פלמטו - תמצית תקנית

Saw Palmetto Berry (Seronoa repens) SFP

צמח הסו פלמטו, המוכר גם בשם דקל ננסי (Saw Palmetto), שימש שנים רבות את תרבות המאיה ואת האינדיאנים באמריקה כצמח טיפולי וכטוניק. פרי הצמח מכיל ריכוז גבוה של חומצות שומן שונות ופיטוסטרולים. על רקע התרחבות המחקר על הצמח בשנים האחרונות, נכנס הדקל הננסי גם לשוק התרופות. תמצית תקנית סו פלמטו סולגאר מופקת מפרי צמח הדקל הננסי Serenoa repens. תכולת חומצות השומן החופשיות של הפרי עומדת על 45%.

לפרטים נוספים
ויטמין C בתוספת פקעות ורדים

ויטמין C בתוספת פקעות ורדים

Vitamin C 500/1000 mg with Rose Hips

ויטמין C בתוספת פקעות ורדים הינו ויטמין C בנגזרת חומצה אסקורבית בתוספת פקעות ורדים. פקעות ורדים (או בשמן הלועזי Rose Hips) הן פרי פרח הורד והן עשירות בוויטמין C טבעי.

לפרטים נוספים
ביוטין

ביוטין

Biotin 600 mcg

ביוטין, הנקרא גם ויטמין H, הינו ויטמין מסיס מים ממשפחת ויטמיני ה- B. הביוטין רכיב חיוני לסינתזה של חומצות שומן וחומצות אמינו ולכן חיוני לתאי העור. ביוטין של סולגאר מוכר ומומלץ ע"י רופאי עור בישראל.

לפרטים נוספים

צמח הג'ינקו בילובה הוא אחד הצמחים המוכרים והוותיקים ביותר בעולם. הצמח מוכר גם בשם "עץ הג'ינקו". מדובר בצמח עתיק במיוחד, שריד אחרון ממשפחה זו. הצמח זכה להיכלל במחקרים רבים אשר סייעו לבסס את פוטנציאל השפעתו ויעילותו. תמצית ג'ינקו בילובה סולגאר מופקת מעלי צמח ה- Ginkgo biloba. המוצר מכיל אחוז גבוה של פלבונים גליקוזידים, חומרי הצמח הפעילים המקנים לו את תכונותיו המסייעות.

לפרטים נוספים