שלשולים בקיץ – כיצד נעבור זאת בשלום?

  • מאמרים
  • פרוביוטיקה
  • 7 מרץ 2023

במהלך חודשי הקיץ, הורים רבים מתלוננים על עלייה חדה בתדירות השלשולים בקרב ילדיהם. בין אם הסיבה לכך היא רחצה בבריכות משותפות, בחשיפה למזון מקולקל או בווירוסים עונתיים, חשוב לזכור שהשלשול הוא דרך התמודדות טבעית של הגוף, וכי ישנן דרכים פשוטות למלא את החוסר בנוזלים או בחיידקים ידידותיים.

שלשול הוא יציאה מיימית המתרחשת בתדירות גבוהה, בשל ניסיון של הגוף להפטר מרעלים או כתוצאה מקושי של מערכת העיכול לספוג נוזלים. שלשול איננו מחלה בפני עצמה, אלא תסמין של מחלה הנגרמת על ידי חיידקים, נגיפים, אמבות או תולעים.

לרוב שלשול מתלווה לתסמיני מחלה נוספים כגון: כאבי בטן, חום, חולשה, סחרחורות, חיוורון וצמרמורות המחלישים את הגוף ופוגעים במערכת החיסונית.

מחלות הגורמות לשלשול הן מדבקות מאוד ומתרחשת על ידי העברת הפתוגן (מחולל המחלה) מן הצואה אל מערכת העיכול או העברה דרך מזון ומים נגועים בחיידק. מסיבה זו בריכות עירוניות הן כר פורה להידבקות בשלשול בחודשי הקיץ.

איך להתמודד עם שלשול?

במקרים רבים, השלשול הוא הדרך הטבעית של הגוף להגן על עצמו ולהתמודד עם סוגים שונים של תחלואים. שלשול הנמשך פחות משבוע אינו מסוכן, אך חשוב להקפיד על מספר כללים על מנת להמנע מהתייבשות או לחילופין מחוסר איזון של רמת החיידקים במעיים:

  • להמעיט באכילה – שלשול מעיד על קשיים של מערכת העיכול לספוג את רכיבי המזון כראוי. לכן מומלץ להוריד עומס ממערכת העיכול על ידי הפחתה בכמות המזון המוכנסת לגוף. רצוי להמנע ממזון שומני ועתיר סוכר ולהעדיף מזונות יבשים וקלים לעיכול כגון: אורז, צנימים וקרקרים.
  • להרבות בשתייה – במהלך שלשול הגוף מאבד נוזלים רבים. לכן חשוב להקפיד על שתייה מרובה – לפחות 8 כוסות (250 מ"ל) מים ביום. גם נוזלים כגון תה ומרק עוף צח מסייעים להחזיר את כמות הנוזלים לאיזון ומונעים התייבשות. תה צמחים מבאבונג, שומר או נענע מסייעים בהרגעת מערכת העיכול ועשויים להקל על העוויתות ועל כאבי הבטן המתלווים לשלשול ממושך.
  • פרוביוטיקה – שלשול גורם לירידה משמעותית בכמות החיידקים הידידותיים המצויים במערכת העיכול, החיוניים לפירוק רכיבי המזון ולשיפור יכולת ההגנה של הגוף כנגד גורמים מזהמים שונים.

לסיכום, לעבור קיץ שלם נטול שלשולים זה מצוין ואפשרי, חוק מפתח הוא שמירה על היגיינה גבוהה אשר תתרום למנוע את מרבית מקרי ההדבקה, בייחוד בקרב ילדים.אולי יעניין אתכם גם

נוסחת אסידופילוס מתקדמת 40+

נוסחת אסידופילוס מתקדמת 40+

פרוביוטיקה מתקדמת לכל המשפחה המכילה 1.5 מיליארד חיידקים פעילים מחמישה זנים
לפרטים נוספים
נוסחת מולטי-ביליון-דופילוס מתקדמת

נוסחת מולטי-ביליון-דופילוס מתקדמת

פרוביוטיקה מתקדמת המכילה 5 מיליארד חיידקים פעילים מ-4 זנים
לפרטים נוספים
אסטרולה | ויטמין C לא חומצי 500 מ"ג

אסטרולה | ויטמין C לא חומצי 500 מ"ג

Ester-C® PLUS | ויטמין C פטנטי בספיגה משופרת ושהייה של עד 24 שעות בדם!
לפרטים נוספים
אבץ פיקולינאט

אבץ פיקולינאט

אבץ בספיגה משופרת | טבליות קטנות ונוחות לבליעה
לפרטים נוספים