חיפוש כללי
חיפוש מוצר
search

סבוריאה

סבוריאה היא מחלת עור דלקתית כרונית, הנפוצה מאוד באוכלוסייה ומאופיינת בייצור יתר של חלב מבלוטת הסבום, בהצטברות קשקשים יבשים ובשומניות יתר על פני העור. סבוריאה מאופיינת בהישנות וברמיסיות ויכולה להופיע בכל גיל, החל מינקות (אז היא מכונה Cradle cap) ועד גיל מבוגר. קיימת הבדלה בין סבוריאה לבין סבוריאה דרמטיטיס – בראשונה אין מעורבות דלקתית ואילו בשנייה נראה דלקת וקשקשת יבשה. 

גורמים

הגורמים לסבוריאה לא תמיד ידועים, אף על פי שנמצאו גורמים שונים, לרבות שינויים הורמונליים.  מעורבות של פטריית שמר נמצאה כגורם אפשרי להתפתחות המחלה. כמו כן, סבוריאה דרמטיטיס מקושרת להפרעות נוירולוגיות, ובהן מחלת הפרקינסון והאפילפסיה. הנימוק לקשר זה אינו ברור. כאשר סבוריאה דרמטיטיס מופיעה בגיל הינקות, היא בדרך כלל נעלמת מעצמה בגיל 6–12 חודשים ויכולה לרמז בכך על מעבר של הורמונים אימהיים אל העובר, לפני הלידה.

 • תורשה.
 • זיהום פטרייתי – פיטירוספורום אורביקולר (Pityrosporum orbiculare / ovale) השוכנת בזקיק השערה.
 • אלרגיות למזון.
 • מתח.
 • עור שומני.
 • שימוש בתרופות.
 • חולשה של מערכת החיסון.
   

תסמינים

 • אדמומית העור וקילופו באזור הקרקפת, בית החזה, בית השחי, המפשעה והפנים (גבות, עפעפיים, מצח, צדי האף ומאחורי האוזניים).
 • קשקשת יבשה או שומנית על הקרקפת.
 • גרד ותחושת צריבה.
 • בליטות קשקשיות אדומות בקרקפת (פפולות).
 • פריחה המלווה בהפרשה צהבהבה.
   

המלצות לטיפול בעזרת תוספי בריאות

להלן רשימת תוספי בריאות וצמחי מרפא המומלצים לטיפול בסבוריאה:

 • מגה-סורב 50  Megasorb B-Complex - חוקרים סבורים כי הבעיה בסבוריאה נעוצה בסינתזה לקויה של חומצות שומן ארוכות שרשרת באזורים הנגועים. נטילה סדירה של קומפלקס ויטמיני B מתקנת את המצב ומסייעת בהפחתת סימני המחלה. הקומפלקס מכיל ויטמין 12B, שהוכיח את יעילותו ב-87% ממקרי הסבוריאה לאחר טיפול של חודשיים.
  הנחיות: 2 טבלית ביום, עם הארוחות.

 • אבץ פיקולינאט  Zinc Picolinate - השפעת האבץ על סינתזת חלבונים עשויה לזרז התחדשות של רקמת העור, ונמצא כי בבעלי רמה נמוכה מדי של אבץ, השלמתו מאיצה איחוי פצעים וריפוי כיבים בעור. מינרל זה מסייע בוויסות הפרשת הסבום (החומר השומני שהעור מפריש), משפר ריפוי ומונע צלקות בעור. צורת הפיקולינאט (הצורה האורגנית) מבטיחה ספיגה והטמעה יעילות במיוחד.
  הנחיות: טבלית אחת ביום, לפני השינה.
   
 • סופר גלא 300 מ"ג  Super GLA - מחסור בחומצה לינולאית ובחומצה גמא-לינולנית מעורב בחלק גדול מבעיות העור, לרבות הסבוריאה; וזאת מאחר שהבעיה קשורה לייצור לקוי של חומצות השומן. ראוי לציין כי לחומצה גמא-לינולנית השפעה אנטי-דלקתית והיא מונעת יובש בעור.
  הנחיות: כמוסה אחת ביום, עם הארוחה

 • ויטמין E טבעי עם תערובת טוקופרולים 400 יחב"ל Natural Vitamin E  - תוסף זה חשוב לשמירה על גמישות העור ומראה בריא וצעיר שלו, ומסייע בריפוי הפצעים. אפשר ליטול ויטמין E לטיפוח פנימי בכמוסות לבליעה, או למרוח חיצונית על פני העור בצורתו הנוזלית (Liquid Vitamin E) להעלאת רמת לחות העור ולשיפור מראהו.
  הנחיות: 2 כמוסות ביום, עם הארוחות.

 • ביוטין 600 מק"ג Biotin  - חוסר בביוטין עלול לגרום לסבוריאה או להופעת נגעים דמויי סבוריאה בעור. "קליפה קשה" על הקרקפת אצל תינוקות נובעת לרוב מחוסר ביוטין, המיוצר על ידי פלורת מיקרואורגניזמים ידידותיים במעיים, שכידוע אינה מפותחת דייה בתינוקות (ABC Dophilus היא השלמה של מיקרואורגניזמים טובים ומתאימה במיוחד לנטילה בגיל הרך).
  הנחיות: טבלית אחת ביום, עם הארוחה.

 • נוסחת אסידופילוס מתקדמת + 40 Acidophilus   - מחקרים הראו חוסר איזון מיקרוביאלי באנשים הסובלים מסבוריאה דרמטיטיס. תוספת של חיידקים פרוביוטיים יכולה אפוא להביא לאיזון פלורת המעיים ולתמוך בפעילותה התקינה של מערכת החיסון. פורמולה מתקדמת זאת מכילה חמישה סוגי מיקרואורגניזמים ידידותיים, המוגנים בפטנט, במינון של 1.5 מיליארד חיידקים פעילים לכמוסה.
  הנחיות: 1–2 כמוסות ביום, עם הארוחות. 
  הערה: המוצר אינו חלבי ואינו מכיל לקטוז וקזאין.
   

המלצות לטיפול טבעי משלים

מומלץ לצמצם את החשיפה לחומרים כימיים הגורמים לגירוי בעור, כמו בושם, סבונים ודטרגנטים אחרים, טמפונים או תחבושות מבושמים, נייר טואלט צבוע או מבושם.


המלצות לתזונה נכונה

רצוי לצמצם צריכת שומנים מן החי (שומן ממקור חי, גבינות שמנות, חמאה וכדומה).
כמו כן, מומלץ לערוך דיאטה ולהביא בחשבון סילוק מזונות אלרגנים, ובהם: חלב ומוצריו, חיטה וביצים.
גם דיאטה מופחתת פחמימות עשויה לשפר את מצב המחלה, וזאת על ידי ייצוב רמות הסוכר ותמיכה במערכת החיסון. מומלץ לבדוק אם יש מעורבות של זיהום קנדידה במערכת העיכול (ראו פרקים רלוונטיים).

» בחזרה להתחלה 

סבוריאה דרמטיטיס - טיפים להקלה ומניעה

סבוריאה היא מחלת עור דלקתית כרונית נפוצה מאוד המאופיינת בייצור יתר של חלב מבלוטת הסבום, הגורמת להצטברות קשקשים יבשים ולשומניות יתר על פני העור. המחלה יכולה להופיע בכל גיל, החל מינקות (Cradle cap) ועד לגיל מבוגר. הסבוריאה מופיעה בשתי תצורות:
סבוריאה רגילה ללא מעורבות דלקתית
סבוריאה דרמטיטיס המאופיינת בדלקת וקשקשת יבשה.
תוכן שיווקי באינטרנט לייעוץ אישי ולהדרכה חייגו: 1-800-350-333
דרונט בניית אתרים

GUI: Grid_1.asp
close