טיפוח השיער בסתיו

שיער הוא סמל לנשיות וכוח. הוא החלק הבולט ביותר במראה החיצוני שלנו, ומהתבוננות קצרה עליו ניתן לגלות לא מעט על כל אישה. בדיוק מסיבה זו אין אישה שלא דואגת לטפח את השיער שלה ואם יש דבר אחד שיכול להוציא אותנו משלוותנו זה "יום שיער רע".

עבור נשים רבות דווקא בסתיו השיער הופך לבלתי נסבל והטיפול בו למשימה בלתי אפשרית. אז האם ניתן לשמור גם בסתיו על מראה שיער בריא? לפני שנענה על השאלה, בואו נבין מה קורה לשיער ולעור שלנו בסתיו.

מה משפיע על בריאות השיער שלנו בסתיו?

אז למרות שהסתיו הישראלי קצר יחסית, הוא עדיין מתאפיין בחילופי אקלים תכופים שבין קור לחום ומלחות ליובש. תנאים אלו, ובראשם היובש האופייני לימים הקרירים, משפיעים לרעה על השיער והעור שלנו, וללא טיפול נכון, הם מאבדים את המראה הטבעי והבריא שלהם ומקבלים מראה מוזנח ולא מטופח. בין הסימנים הבולטים לאבדן חיוניות השיער בסתיו ניתן לראות: שיער יבש, מפוצל, חשמל סטטי, מראה מקורזל וקופצני, שמנוניות בקרקפת ואף קשקשים.

וכמו שאמרנו, לא רק השיער שלנו רגיש לתקופת הסתיו, אלא גם עור הפנים שלנו. במיוחד בימים היבשים, נתקלים תאי העור בקושי לשמור על הלחות הבין תאית. מצב זה מוביל לפגיעה בעור שעשויה לבוא לידי ביטוי בתופעות כגון: יובש, עור אדמומי ומגורה ומראה עור חיוור ואפרורי.

אז האם ניתן לשמור על שיער בריא גם בעונת המעבר?

ובכן כולנו מנסות לגלות את הסוד לשיער מלא, גמיש ובריא והחדשות הטובות הן שניתן לשמור על השיער והעור שלנו גם בזמן חילופי האקלים הקיצוניים שמביא עמו הסתיו. כדי לשמור על שיער בריא ומטופח ממליצים מומחי טיפוח שיער לדאוג ולהזין את הגוף מבפנים בחומרי בניין חיוניים כמו חלבונים, ויטמינים, מינרלים וחומצות אמינו. או במילים פשוטות: תזונה נכונה ומגוונת חיונית להצמחת שיער חזק ובריא. מעבר לכך יש עוד כמה טיפים שיעזרו לכן לשמור על השיער בריא וחזק:

 טיפוח שיער בסתיו -אז מה כדאי לעשות?

  1. שתייה מרובה של מים חשוב לשתות הרבה מים. בהעדר מים בגוף לא תתאפשר הזנת השיער בלחות.
  2. שינה טובה -שינה איכותית ומספקת חשוב לקבל כל הזמן, אבל בעונת החורף מומלץ להקפיד אף יותר! במהלך הלילה מופרש ההורמון מלטונין המסייע גם לחיזוק שורשי השיער.
  3. לא לצאת מהבית עם שיער רטוב- ייבשו היטב את השיער לפני היציאה מהבית. במזג אוויר יבש וקר ייקח לשיער שלכן זמן רב יותר להתייבש ואם הוא יקפא הוא גם עלול להישבר.
  4. הפחיתו את השימוש במכשירים לעיצוב השיער- לבסוף, טיפוח שיער בסתיו חשוב שיכלול גם הפחתת השימוש בפנים, מסלסלי שיער ומחליקים. החום שלהם עשוי לגרום ליובש נוסף בשיער ולנזקים.

מה לגבי תכשירים חיצוניים ומה ההבדל בינם לבין טיפוח טבעי לשיער?

במספרות וברשתות הפארם ניתן למצוא מגוון תכשירים חיצוניים לטיפוח השיער, יחד עם זאת בכל העולם כבר מכירים בעובדה שהטיפוח החיצוני לבדו אינו מספיק. למה? כי מה שקובע את חוזק השיער, גמישותו ואיכותו הוא הרכב השערה וחומרי ההזנה של זקיקי השערה שמהם מתחילה הצמיחה. תכשירים חיצוניים כמו סרומים, מוסים, מסכות ושמפואים אינם מזינים את רקמות החלבון שמהם בנויה השיערה, ולרוב רק יוצרים אשליה זמנית של מראה מטופח. לכן, כדי לשמור על שיער בריא ומטופח, ציפורניים חזקות ועור חיוני

מומלץ לדאוג גם להזין את הגוף מבפנים בחומרי בניין חיוניים בעזרת תוספים יעודיים. תוספים אלו מגילים רכיבים ייחודיים המעודדים את הגוף לייצור פנימי של החלבונים המרכיבים את השיער וגם את העור. בשורה החתונה, אם לא נקפיד על תזונה נכונה כל הזמן, בשלב מסוים תיתכן התמעטות במאגרים חשובים בגוף, וחסר זה יבוא לידי ביטוי בפגיעה באיכות השיער ובמראה החיצוני שלו.